SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Taraftar (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Yeni Lig Eski Mantık!!!!! (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=39979)

asabibaba 03.06.2016 20:46

Yeni Lig Eski Mantık!!!!!

[CENTER][IMG]http://i.hizliresim.com/YbW5jl.jpg[/IMG][/CENTER]

[B]
Yeni Teknik Direktörümüz bildiğimiz gibi Osman ÖZKÖYLÜ oldu. Kendisine sivasspor.com ailesi olarak başarılar diliyoruz.

Tamamen yabancısı olduğumuz bir ligde tecrübesinden ve bilgisinden faydalanmaya çalışacağız. İnşallah onun ve askerlerinin özverileri ile tekrar ait olduğumuz yere yani Süper Lige çıkmayı çok arzu ediyoruz.

Süper Ligde yaptığımız transfer hatalarını yeni hocamızın durum itibarı ile tekrar yaşamak istemiyoruz. Yaşı ilerlemiş oyunculardan Sivassporumuz çok sıkıntı çekti. Genç dinamik bir kadroyu yıllardan beri göremedik. Gerek yabancılardan alamadığımız verim gerekse kalitesiz 3. sınıf futbolcularla kendi sonumuzu kendimiz hazırladık. Umuyoruz bu sene[COLOR="Red"][U][B][I] bu tarz yaşlı tabiri caizse ahı gitmiş vahı kalmış oyuncularla [/I][/B][/U][/COLOR]yola başlamayız. Bizler taraftar gözü ile bu sayfalardan merakla bir o kadar endişe ile bekliyoruz.. Zira kulağımıza 30 yaş üstü bir çok isim gelmektedir. Sıkı bir şekilde takip ediyoruz.[/B]

adres58 03.06.2016 21:46

Cevap: YENİ LİG ESKİ MANTIK!!!!!

İyi şeyler duymuyoruz.

Özellikle 30 yaş üstü istediği adamların çokluğu bizleri hem üzüyor hemde geçmiş yıllardaki (basın açıklamasında da teyit edildi) hataların aynısı yine tekrarlanacak kanısı doğuruyor taraftarda...

Lig sonunda takımda kalmak isteyen oyuncular yavaş yavaş gitmek istedikleri yönünde ki istekleride cabası... Umut ediyorduk ki kemik kadronun en az yarısı korunsun fakat görünüyor ki bu olmayacak. Rallim58 inde dediği gibi eğer hatalara devam edersek PTT liginden değil yukarı çıkmak bu ligin gediklisi olur ve yavaş yavaşda bu politika ile dip yapabiliriz.

Allah korusun...

izmirliyigido 03.06.2016 21:48

Hani ben demiştim ya? Hoca belli olunca .. Ben ümitli değilim diye..
(Bkz. [url]http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=39975&page=4[/url] )

Al işte !..

Dakka 1, Gol 1

Sonumuz hayır olur inşallah !...

Noolur bizi yanılt Osman hoca..

.

Has Sivas`li 03.06.2016 21:49

[B]Huylu huyundan vazgeçmiyor!!![/B]

Dark Force 03.06.2016 21:49

Gerçekten bu ligde çok acemiyiz yeni hoca geliyor sevinelimmi üzülelimmi futbolcu isimleri geçiyor sevinelimmi üzülelimmi bilemiyoruz benim ruh halim öyle şuanda genç kadro kurulur sonu şampiyonluk olur inşallah

çorluluyiğido 03.06.2016 21:50

[FONT="Arial Black"][I]osman hoca seni istedik ama [COLOR="Red"]sakın[/COLOR] eski oyuncularını ve 30 yaş üstü adamları toplama!!![/I][/FONT]

Murad_Kelleci58 03.06.2016 21:50

Kongresi tiyatrosundan sonra, aba altından sopa gösteren bir başkan ve yönetimden başka ne beklenebilir ki..

Kimse bana transferde teknik heyetin işine karışmıyoruz diye hariçten gazel okumasın

Del Piero 03.06.2016 21:56

Bu sene çok konuştum ! Biraz susma vaktidir,hele bir kadroyu olustursunlar lig başlasın Allah ömür verirse yine konuşuruz

asabibaba 03.06.2016 21:59

Geçen sene buradan millet bu transferlerle Allah muhafaza düşeriz dedi kimse inanmadı .Eğer transferde duyduklarımız alınacaksa [COLOR="Red"][B][I][U]ALLAH MUHAFAZA SÜPER LİGE ÇIKAMAYIZ.[/U][/I][/B][/COLOR]

DoomsDay58 03.06.2016 21:59

Transfer sezonu başlamadan sıkıntılar başladı yine dua edelim de aynı hatalara düşülmesin yoksa süper lig hedefi zora girer..

Murad_Kelleci58 03.06.2016 22:05

[QUOTE=asabibaba;977198]Geçen sene buradan millet bu transferlerle Allah muhafaza düşeriz dediler kimse inanmadı .Eğer transferde duyduklarımız alınacaksa [COLOR="Red"][B][I][U]ALLAH MUHAFAZA SÜPER LİGE ÇIKAMAYIZ.[/U][/I][/B][/COLOR][/QUOTE]

Murat hocam çıkmayı bırak, buradan da bir alt lige düşmemeye oynamayalım..

Efe Sivasspor 03.06.2016 22:25

Bize Mehmet yıldız gibi yüreğini koyacak kral, Mohammed Ali kurtuluş gibi frikik ustası lazımki süper lige çıkalım

sebasteia 03.06.2016 22:32

Gonulsuz it gotsuz enik enikler derler! Gonulsuz yonetimin transfer politikasi da galiba bu kadar oluyor! :(

Rallim58 03.06.2016 22:37

[QUOTE=DoomsDay58;977199]Transfer sezonu başlamadan sıkıntılar başladı yine dua edelim de aynı hatalara düşülmesin yoksa süper lig hedefi zora girer..[/QUOTE]

Ustad, yabana atmayin...

Kadromuzda ciddi degisiklige gider ana kolonlarimizla oynanirsa SUPER LIG HAYAL OLUR.....

Bu sene cikamayan bir takim daha da zor cikar.... BUNU DA BIR YERE YAZALIM derim...

Beykan ve Burhan uzerindeki tasarruflar beni endiselendiriyor...

mnt3 03.06.2016 22:43

Bu kadar karamsarlığa ne gerek var anlamıyorum. Ne yönetim ne de teknik direktör şu isim kalacak, şu ismi transfer edeceğiz demedi. 9 haziranda transfer başlayacak. O tarihten önce isim açıklayacaklarını sanmıyorum. Bence sabretmemiz lazım. Osman özköylü de başarısız olmak için gelmemiştir, mutlaka ki kaliteli kadro istemiştir ve kurulacaktır bence

asabibaba 03.06.2016 22:59

[QUOTE=mnt3;977204]Bu kadar karamsarlığa ne gerek var anlamıyorum. Ne yönetim ne de teknik direktör şu isim kalacak, şu ismi transfer edeceğiz demedi. 9 haziranda transfer başlayacak. O tarihten önce isim açıklayacaklarını sanmıyorum. Bence sabretmemiz lazım. Osman özköylü de başarısız olmak için gelmemiştir, mutlaka ki kaliteli kadro istemiştir ve kurulacaktır bence[/QUOTE]

[B]Panik olmak için yeterince sebep var .Sen sadece bizim öngörümüze güven ..Sadece güven...[/B]

50sekiz 03.06.2016 23:02

eger 30 yas ve üstü duyumlariniz dogru ise, kadro sadece STSL e cikma amacli kuruluyor demektir. Önümüzdeki 3-5 seneyi düsünerek kurulmuyor demektir..

SenSetik 03.06.2016 23:17

Yeter artık bıktı bu taraftar topladığınız pili bitmiş tarihi geçmiş futbolculardan !!!

teyfikyasir 03.06.2016 23:23

Gorunen koy kilaviz istemiyor. Gecen sezon bunu anladik. Yonetim bize gercekten transfer konusundan anlamadigini net bi sekilde gosterdi. Hata yaptiklarini kabul de ettiler. Ancak ne varki bes on bin lira maas veripte uc bes kisiden olusan bi transfer komitesi kurmayi akil edemediler. Ne taraftari dinlediler ne kendileri akillandilar. Biz taraftar olarak yapilan her transfere karsi cikmiyoruz. Tabiki takimda otuz yas ustu oyuncuda olabilir. Mohamed Ali gibi, Hakki Hocaoglu gibi ama. Osman Ozkuylu hocayi cok da tanimiyoruz. InsAllah bizde basarili olur. Ancak geldigi ilk bikac gun icinde bizde uyandirdigi izlenim transferin kesinlikle hocaya birakilmamasi gerektigi. Ortalikta dolasan bikac isim var ve bu isimler sahsen beni cok tedirgin ediyo. Pote falan hikaye. Gecen sene bukac macini izledim, sunu butun samimiyetimle soyluyorum bosa bonservis bedeli odeyip o kazmayi alacagimiza hasan kabzeyle oynayalim daha iyi. O adam 20 attiysa hasan kabzede rahat 15 atar bu ligde. Gercekten bizi cok kasacak bir lig degil ama ne yazikki daha simdiden karamsarliga kapildik. Eyvah!

50sekiz 04.06.2016 00:24

düsen takimlarin %95'i stsl kadrosunu dagitiyor (mecburiyetten, hem futbolcular ptt de oynamak istemiyor, hem de satilan futbolculardan gelen para ile ptt kadrosu kuruluyor)

son yillarda kadrosununun büyük bölümünü koruyan sadece Kayseri'yi hatirliyorum. Ama onlar bile bir kac futbolcu satmisti galiba. Arjantinli forvetlerini falan. Kadrolarini korumak onlara cok pahaliya patladi.
Ciktilar ama bir ton borclanmis olarak ciktilar. Cikamasalardi zaten bir sonraki sene ptt dende düserlerdi.

Karabük gecen sene stsl kadrosundan sadece 3 futbolcoyu elinde tutt buna ragmen bu sene tekrar ciktilar.

ihtiyar yiğido 04.06.2016 00:39

[B][I]Bu kadar olumsuzluklardan ders çıkarmayıp da aynı hatalar yapılırsa ki ben yapılacağına ihtimal vermiyorum, nedenine gelince; bizi Süper ligden düşüren yönetim, bırakacağım dediği halde prestijini kurtarmak adına takımı tekrar Süper lige çıkarmak için devam kararı aldı. Bu nedenle aynı hataya düşmeyip iyi transferler yapacaklarına inanıyorum. Sabredip transfer gününü bekleyip göreceğiz. [/I][/B]

eyuphulagu 04.06.2016 00:53

Önce şu adı geçen transferlerden bazılarının imza attığını görelim;ondan sonra daha iyi tartışırız...Adı geçenlerden Pote yi geçen yıl PTT de neredeyse yayınlanan bütün maçlarda izledim..O lig için oldukça iyi bir oyuncu..Bize gelirse ne yapar bilemiyorum..Osman Hoca söylendiği gibi eski oyuncularından bilhassa Rakıp gibi,Edinho yaşı 35 leri geçenleri takıma dahil ederse neler olur;şimdiden kestirmek güç...Osman Hoca bence bindiği dalı kesmemeli;takımda yaşı 30 un üzerinde en fazla 1-2 tane oyuncu olmalı;takımımızda genç,koşan,mücadele eden,doymamış oyuncular ön planda olmalı diye düşünüyorum ..Bence Osman Hoca eğer adı geçen oyunculara gerçekten talipse bizim takım toplama takıma döner..Geçen yıl Karşıyaka'da Cüneyt Dumlupınar Hoca'da bu tür bir hataya düşmüş; eski kaşarlardan Necati,Gökhan başta olmak üzere daha önce süper ligde oynamış ama şimdi bonservisi elinde olan birçok şöhretli oyuncuyu almıştı..Sonuç gerçekten çok kötü oldu;Karşıya 2. lige düştü...Eğer bizde aynı hataya düşersek açık söyleyeyim zor toparlanırız...Osman Hoca Erciyes i süper lige çıkardığı sene aldığı yabancılardan Fildişili Gohou ve orta sahada oynayan ve şu anda Belçika'da oynayan yabancıları kimsenin tanımadığı genç,doymamış,başarıya aç oyunculardı..Geçen yıl A.Demirspora aldığı yabancılardan Pote de ülkemizde tanınmayan bir oyuncuydu...Ortada bir de Bşakaşehir örneği var;Başakşehir düşen takımın iskeletine alınan 5-6 yeni oyuncuyla süper lige çıktı..Bu yıl süper lige çıkan Adanaspor ise geçen yıl altyapıdan A takıma çıkarılan oyuncularla bu yıl bu oyuncuların yanına alınan genç,dinamik 4-5 yabancı ile süper lige çıktı..Adanaspor bir önceki yıl kümede zor kalmıştı...Bu yıl ise geçen yıl riske edilip A takıma çıkarılan 19-20 yaşındaki 5-6 oyuncuya sabredilip, A takımdaki yabancılarla olan uyumu ile süper lig bileti alındı..Adanasporda 30 yaş üzeri en fazla 2-3 oyuncu vardı;bunlardan 1-2 tanesi ilk 11 deydi..Anlatmak istediğim takım şablonu ile fazla oynanmamalı..Takımı sadece bu ligin oyuncularıyla kurmaya kalkarsan hesap tutmazsa ,işler ters giderse olan sivasspora olur...Ben olsam Pote yerine ondan biraz daha genç farklı ülkelerden oyunculara yönelirim...Maliyeti de yüksek gözüküyor;araştırsan,izletirsen Fransa da ne Poteler ne Atıflar ,Ne Enaramolar,Groseckiler var..Dikkatli olmak lazım...Bu lig sivassporun 11 yıldır uğramadığı,şehir takımlarının birbirini yediği çok farklı bir lig..Bu ligde başarılı olmak istiyorsan çok koşup,çok mücadele edeceksin..10 yabancının olduğu bir ligde 5 tane oynatabiliyorsun;yabancılarda daha titiz seçilmeli...Yerlilerden mümk
n mertebe 30 demiyorum;27-28 altındakilere daha fazla yönelinmeli...Geçmişten ders alınıp geleceğin kadrosu kurulmalı...Unutmamalı ki A takımında iyi oynayan bir oyuncu sitem değişikliği veya şehir değişikliği olursa,istediği havayı yakalayamazsa başarılı olamayabiliyor...Umarım Osman Hoca eski kaşarlardan çok ,başarıya aç,hedefi olan genç,doymamış oyunculara yönelir.....

rezi 04.06.2016 09:21

Cevap: Yeni Lig Eski Mantık!!!!!

Başkan'ın kongrede söylediği''Her sezon olduğu gibi bu sezon da idare ederiz diye düşündük ama yanılmışız''sözü beni bir parça umutlandırıyor.Ancak takım bütcesine baktığımızda alınacak oyuncu için ayrılan para çok az.Ayrıca gene bütcede stad geliri olarak ayrılan para ise ortalama 75 tl lik bir fiyata kombine satılırsa çıkabiliyor.

stain 04.06.2016 11:29

[QUOTE=eyuphulagu;977212]Önce şu adı geçen transferlerden bazılarının imza attığını görelim;ondan sonra daha iyi tartışırız...Adı geçenlerden Pote yi geçen yıl PTT de neredeyse yayınlanan bütün maçlarda izledim..O lig için oldukça iyi bir oyuncu..Bize gelirse ne yapar bilemiyorum..Osman Hoca söylendiği gibi eski oyuncularından bilhassa Rakıp gibi,Edinho yaşı 35 leri geçenleri takıma dahil ederse neler olur;şimdiden kestirmek güç...Osman Hoca bence bindiği dalı kesmemeli;takımda yaşı 30 un üzerinde en fazla 1-2 tane oyuncu olmalı;takımımızda genç,koşan,mücadele eden,doymamış oyuncular ön planda olmalı diye düşünüyorum ..Bence Osman Hoca eğer adı geçen oyunculara gerçekten talipse bizim takım toplama takıma döner..Geçen yıl Karşıyaka'da Cüneyt Dumlupınar Hoca'da bu tür bir hataya düşmüş; eski kaşarlardan Necati,Gökhan başta olmak üzere daha önce süper ligde oynamış ama şimdi bonservisi elinde olan birçok şöhretli oyuncuyu almıştı..Sonuç gerçekten çok kötü oldu;Karşıya 2. lige düştü...Eğer bizde aynı hataya düşersek açık söyleyeyim zor toparlanırız...Osman Hoca Erciyes i süper lige çıkardığı sene aldığı yabancılardan Fildişili Gohou ve orta sahada oynayan ve şu anda Belçika'da oynayan yabancıları kimsenin tanımadığı genç,doymamış,başarıya aç oyunculardı..Geçen yıl A.Demirspora aldığı yabancılardan Pote de ülkemizde tanınmayan bir oyuncuydu...Ortada bir de Bşakaşehir örneği var;Başakşehir düşen takımın iskeletine alınan 5-6 yeni oyuncuyla süper lige çıktı..Bu yıl süper lige çıkan Adanaspor ise geçen yıl altyapıdan A takıma çıkarılan oyuncularla bu yıl bu oyuncuların yanına alınan genç,dinamik 4-5 yabancı ile süper lige çıktı..Adanaspor bir önceki yıl kümede zor kalmıştı...Bu yıl ise geçen yıl riske edilip A takıma çıkarılan 19-20 yaşındaki 5-6 oyuncuya sabredilip, A takımdaki yabancılarla olan uyumu ile süper lig bileti alındı..Adanasporda 30 yaş üzeri en fazla 2-3 oyuncu vardı;bunlardan 1-2 tanesi ilk 11 deydi..Anlatmak istediğim takım şablonu ile fazla oynanmamalı..Takımı sadece bu ligin oyuncularıyla kurmaya kalkarsan hesap tutmazsa ,işler ters giderse olan sivasspora olur...Ben olsam Pote yerine ondan biraz daha genç farklı ülkelerden oyunculara yönelirim...Maliyeti de yüksek gözüküyor;araştırsan,izletirsen Fransa da ne Poteler ne Atıflar ,Ne Enaramolar,Groseckiler var..Dikkatli olmak lazım...Bu lig sivassporun 11 yıldır uğramadığı,şehir takımlarının birbirini yediği çok farklı bir lig..Bu ligde başarılı olmak istiyorsan çok koşup,çok mücadele edeceksin..10 yabancının olduğu bir ligde 5 tane oynatabiliyorsun;yabancılarda daha titiz seçilmeli...Yerlilerden mümk
n mertebe 30 demiyorum;27-28 altındakilere daha fazla yönelinmeli...Geçmişten ders alınıp geleceğin kadrosu kurulmalı...Unutmamalı ki A takımında iyi oynayan bir oyuncu sitem değişikliği veya şehir değişikliği olursa,istediği havayı yakalayamazsa başarılı olamayabiliyor...Umarım Osman Hoca eski kaşarlardan çok ,başarıya aç,hedefi olan genç,doymamış oyunculara yönelir.....[/QUOTE]

umarım yönetimde burdaki tutarlı aklıselim yorumları okuyup kendilerinde olmayan ufuğa ulaşmaya çalışır. yaşadığımız yönetimsel körlük yüzünden düştüğümüz ptt liginden ilk senede çıkmak için nokta transferler yapmamız lazım. poteyle falan olacak iş olmadığı aleni ortada... umarım böylesi hatalara düşülmez potenin elimizdeki hasan kabzeden üstün hiç bir tarafı yoktur . tesadüfi bir başarısı olduğunu düşünüyorum. bu adamla kontra falanda oynayamazsınız.

stain 04.06.2016 11:53

Cevap: Yeni Lig Eski Mantık!!!!!

ptt 1. ligin mantığını iyi kavaramak lazım. her takımın eşit şansı olduğu bir lig. öyleki bu sene düşer denen adananın şampiyon olarak çıktığı , kesin çıkar denen adanademirin ise çıkamadığını düşünürsek akıllı yönetilmediğimiz zaman bu ligdede tutunamayabileceğimizi düşünüyorum.

ligin takımları genel olarak fizik gücüne dayalı tekniğin çok fazla olmadığı hızlı afrikalıların fark attığı bir ortam.

bu ligde başarılı olmak istiyorsanız öncelikli olarak sezon içinde ligde kalacak kadar puanı almanız işiniz iyi giderse play off için mücadele etmeniz, işi biraz daha sıkı tutarsanızda her maça final havasında çıkmanız ve maçına göre oyun mantalitesi geliştirmeniz lazım ki lige direkt çıkabilesiniz. çünkü ligde çıkma ihtimali olan 8-10 takım düşme ihtimali olan 6 takım oluyor . buda demek oluyor ki 15-16 takım sürekli yarış halinde kendi hedefine kilitlenmiş bir vaziyette her maça bir hedef istikametinde çıkıyor .

yani bizim çok iyi kadro planlaması yapmamız lazım . kumar oynamaya riske girmeye gerek yoktur. elinizdeki mevcut takımın üzerine 4-5 takviye ile ilerlemeniz lazım .

savunma dörtlümüzün fena olmadığını düşünüyorum. buna karşın çok dirençli ve alternatifli bir orta alanımız olması gerek. ileri hattımızda ise kesinlikle sağlam fizikli bir forvet olmalı onun yanındada çok hızlı kontraya çıkan oyuncularımızın olması lazım .

içerdeki maçlarda kontrollü atak futbolu oynarken deplasmanlardaki maçlara kontra atak futbolu oynamalıyız. bu mantalitede bir kadro kuramazsak ilk senede çıkmak hayal olur.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 20:21.