SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Taraftar (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Teknik Deha... Ve BJk kontenjanından T. D. olmak (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=35855)

Serdar63972 08.04.2013 08:10

Teknik Deha... Ve BJk kontenjanından T. D. olmak

Her Sivassporlu gibi, maç sonlarında içimde oluşturdukları Sivasspor acısını buraya dökmek istiyorum. Bazen kantarın topuzu kaçabiliyor. Bazen empati yapamayıp memleketim insanının tipik özelliğini göstererek duygusal ve sert çıkışlar yapabiliyorum. Herkesten özür diliyorum.
Aslında dün kü kadroyu gördüğümde de benzer duygulara kapılmıştım. İyi niyetle Rıza hocanın artık taraftarın sesini dikkate alacağını, formayı adaletle dağıtıp takım içi dengeleri oluşturacağını düşünmüştüm. Hele ilk yarıda Piech'in yaptıklarını ve uzun süre sonra şans bulması sebebiyle heyecandan yapamadıklarını gördükçe daha da bir keyfe geldim, [U]Rıza Hoca da neden bizim taraflarımızı yırttığımızı anlıyor diye[/U] içimden geçiriyordum. İlk yarı itibarıyle bizim taktik olarak çok az eksiğimiz vardı. Aatıf'ın kart cezalı olması sebebiyle kadroda olmadığı aşikardı. Aatıf'ın takıma girişiyle Kadir-Hakan-Adem'den biri çıkar. Aatıf'da kanada çekilir düye düşünüyordum. Pedriel'inde geçen hafta Rıza Hoca'yı ipten alması sebebiyle küçük bir kontenjan hakkı olabilirdi. İlk yarı bu hakkı kullanır, ikinci yarıda da çıkarır diye düşündüm. Grosicki'nin artık Rıza Hocayla yapamayacağını da kendi kendime kabul ettirdim.

Yazının gidişatından da anlaşılacağı üzere bizim burda tek derdimiz Rıza Hoca'nın inadının kırılmasıydı. Yoksa skorlar şunlar bunlar değişir. Ama inat kırılırsa sonucunda başarı gelebilirdi. Ne yalan söyleyeyeyim Mehmet NAS'ı kenarda görünce de sevindim. Dedim ki Kadir çok top ezdi galiba hoca kadiri çıkarıp Hakan-Adem'i bırakacak Mehmet NAS'ta önlerinde oynayacak. PİECH'i oyundan çıkarınca şu yukarda yazdığım ne kadar düşüncem varsa altında kaldım. Nasıl yani dedim kendi kendime. Şimdi açıkça bu değişiklik şu anlamlara geliyordu.
1. PİECH bir gol daha atarsa eğer başıma bela olur.
2. Benim takım kurmada gösterdiğim kontenjanda iyi oyun veya kötü oyun diye birşey yok. Pedriel bugün 90 dakika sahada dolansada benim kontenjanımdan girdiyse kadroya kimse sesini çıkaramaz.
3. Artı siz ne kadar inadı kırıldı Piech'i oyuna aldı diye düşünsenizde bunu gerçekten zorunluluktan yaptım. Sercan disiplinsizlik yapmasa kesinlikle Piech gene 11'e giremezdi.
4. Benim adım RIZA ÇALIMBAY, şimdiye kadar deplasmanda öne geçtiğim maçlarda 1-0'dan sonra hiç 2-0 'ı düşünmedim. Düşünmemde. İnadım çünkü ben

(Not:Maçtan sonraki yorumlarda TUNÇ KAYACI'da Piech'i neden oyundan çıkardığınıda anlam veremedim dedi)

Sonra bunu gören, teknik bilgisi olan Yanal. Saldırın dedi. Ve son yarım saat tek kale maçla maçı çevirdi.

Dedim ya umuttur Sivasspor. Şimdi umudum şu. İlk yarı herşeye rağmen yanlışlıkla oluşan kadronun neler yaptığını TÜM TÜRKİYE - ve BAŞKAN gördü. Rıza Hocanın inadının Sivas'ta nasıl değerlerin kanına girdiğine herkes şahit oldu. Piech [B]RızaÖğütme makinesi[/B]nden kıl payı kurtuldu veya kurtulma şansı var (diğerleri bu kadar şanslı değildi. Şaban'lar - Abdulkadirler.. vs) bunu Başkan gördü. BAşkan bile demiştir kendi kendine ULAN BEN NASIL ADAM ALMIŞIM be, de bu niye oynamıyordu. HAngi gerekçeler oynamıyordu ve hangi gerekçelerle oyundan alındı. Bunları sorgulamıştır.

Son sözüm, bu iş RIZA HOCA'da hiç AŞK olmadı zaten ama. Bu AŞK bitmiştir. Lütfen BAŞKAN dünkü maçı iyi oku.

infial§ 08.04.2013 08:33

Cevap: Teknik Deha... Ve BJk kontenjanından T. D.

Guardiola bu sezon sonunda şu anki teknik direktör Jupp Heynckes'in yerine Bayern Münih ile çalışacak,Heynckes emekli olacakmış Sivasspor bir teklif götürsün belki kabul eder bizde hocalık yapar...

izmirliyigido 08.04.2013 08:36

Rıza bey (artık [B]hoca[/B] demiyeceğimi belirtmiştim) ne [B]inadından[/B] vazgeçer, ne de [B]takımı yakmaktan[/B]. Eğer başkanda halen onun arkasında durmakta diretirse [B]olan Sivas'a[/B] ve Sivas'lılara olur.

[B]Pedriel[/B] dururken Piech'i oyundan almak demek [B]taraftara[/B] HAKARET'ten ve futbola [B]ihanetten[/B] öte birşey değildir. Demek ki, Rıza bey G.Birliği maçında [B]taraftardan[/B] yine kötü söz [B]duymaya[/B] ve malum hareketler (!) [B]çekmeye[/B] kendini hazırlıyor !.. Hazır olun tribünler. Şov var !...

.

Serdar63972 08.04.2013 08:47

[QUOTE=infial§;846373]Guardiola bu sezon sonunda şu anki teknik direktör Jupp Heynckes'in yerine Bayern Münih ile çalışacak,Heynckes emekli olacakmış Sivasspor bir teklif götürsün belki kabul eder bizde hocalık yapar...[/QUOTE]

Gardaşım Heynckes'e falan gerek yok.

1. **Metin Diyadin**
2. Şota (Ertuğrul kasımpaşaya gidecekmiş)

58SARKISLALI58 08.04.2013 09:17

Arkadaslar iyi analiz yapmisiniz ama bu yazilari baskan riza hoca yonetimden okuyanlar varmi acaba? Valla Senol gunesin gelmesini isterim boyle giderse sivassporumuzu yakacaklar yazik

58fatihcan 08.04.2013 10:59

Her sivas macinda oldugu gibi bu mactada sok.gecirmis vaziyetteyiz

Serdar63972 08.04.2013 10:59

[QUOTE=58SARKISLALI58;846380]Arkadaslar iyi analiz yapmisiniz ama bu yazilari baskan riza hoca yonetimden okuyanlar varmi acaba? Valla Senol gunesin gelmesini isterim boyle giderse sivassporumuzu yakacaklar yazik[/QUOTE]

Arkadaşlar, başkan okumasa da bizim gördüğümüzü oda görüyordur... Görmeli.

Külhan 08.04.2013 12:19

Serdar gardasimin dediklerine harfiyen katiliyorum hatta az bile demis Sayin baskan senden ricamiz su macda yapilanlari iyi oku birak su riza sevgisini senki cellatin bicagina asik olan mahkum rolüne düsme bu riza bu sivasi yoketmek icin elindeki son kozlarini oynuyor buna artik bi yeterde bundan sonraki maclari yardimci hakemde yönetir hic korkma iyide sonuclar alir velakin riza hocayla devam dersen bu tasin altinda sende kalirsin biz seni sevi yoruz sonun böyle olmasina gönlümüz razi degil lütfen uyan sen Anadolunun ender yetistirdigi delikanli larimizdansin biz sana sahip ciktigimiz gibi sende sivasa sahip cik o yalanci sivasli riza gibi olma biz onun sivasli olduguna asla inan miyoruz keza görünen köy kilavuz istemez derlerya rizanin da yaptiklari ortada baska ne diyelim sivas bu sene küme düsmezse bunda sizin basiretinizin rol alacagina inaniyoruz baska ümüdümiz kalmadi.

FORZA SİVAS 58 08.04.2013 15:14

rıza sezon sonu inşallah gidecek ama bari şu kupayı alın çocuklar bu şans ele geçmez daha bu takımın normalde ilk 5te olması lazımken hocanın takıntıları yüzünden nerdeyse düşecektik

WEZ Format +2. Şuan Saat: 10:49.