SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Teknik Direktör (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   UYGUN : GERÇEKLER ACIDIR... (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=26930)

G Ü N E R 23.08.2009 23:17

UYGUN : GERÇEKLER ACIDIR...

[B]HOCAMIZIN KENDİ SİTESİNDEN TARAFTARA SESLENİŞİ:

GERÇEKLER ACIDIR!..[/B]

İşin kolayı sizin intikam saatiniz./Akrep’in yelkovanı yakalayacağı kadar mutlak./Ve gerçek./Akrep dakikası geldiğinde çekersiniz pimi./İntikam alma saatiniz geldi mi.

Yaklaşık 3 yıl önce kaleme aldığım dizelerimden bir mısraydı bu.

Hani Sivasspor “iner misin, çıkar mısın?” gözüyle bakılan bir takımdı, hani ligin alt sıralarından kurtulma mücadelesi veriyordu ya, o günlerde kaleme almıştım.

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” demiş büyüklerimiz ne büyük bir sözmüş, şimdi daha iyi anlıyorum.

Yaklaşık 6 yılda bir takımı nereden nereye getirdiğimizin hesabını, sadece vicdan sahibi yüreklere bırakıyorum. Geçmişte yüksek sesle konuşulan “Bunlar kim canım, düşerler diğerleri gibi” denilen bir takımı bugün Avrupa mücadelesinin içine koyabiliyorsak, bir şeyleri başarabildiğimizin de görülmesini istemek en doğal hakkımız olsa gerek.

Hayatında sadece futbol seyrederek futbol otoritesi olan insanların, madalyonun diğer tarafını nedense görmek istememelerinin ısrarında diyecek pek bir şeyimiz olmuyor.

Onun yorumunu, sahada güzellik adına bir şeyler görmek isteyen yapılan mücadeleye, dökülen alın terine saygı duyan siz değerli kamuoyuna bırakıyorum.

Etle tırnak ayrılır mı birbirinden, bizim başkanla dostluğumuzun tarifini böyle yapmıştım,bu takımı nereler getirdiğimizin muhasebesi ortadayken, yalan yanlış kulaktan dolma, bilerek yada bilmeyerek yapılan haberlere sadece gülüyoruz.

Bizim dostluğumuz, acıyı lokma yaparak tüketme sanatıdır. Mutluluğumuzu hediye ederiz, acımızı böleriz.

Başka bir tarife gerek var mı?

İşler iyi giderken çok dostunuz vardır, ya kötü başladıysanız?

Önce fareler terk eder gemiyi.

Duruşumuz, inancımız asla değişmez, dün neydiysem bugün de şüpheniz olmasın oyum.

Lig uzun bir maraton, tabiî ki istenmeyen sonuçlar olacak, tabi ki acıyı da sevinci de tadacağız.

Başka türlüsünü düşünmek eşyanın tabiatına aykırı değil mi?

[B]Sadece “ neydik, ne olduk” sorusunu sorun ve cevabını bekleyin.

34 maçlık bir toleransımız yok mu bunca şeyden sonra?

Beklemek o kadar mı zor?

Sevenlerimi üzmemek adına her şeye razıyım, üzersem valizimi toplar giderim.[/B]
Saygılarımla.

Bülent UYGUN

20.08.2009

[url]www.bulentuygun.com.tr[/url]

umarım daha önce yayınlanmamıştır...yayınlandıysa silinebilir...

yigidocengiz 23.08.2009 23:25

Cevap: UYGUN : GERÇEKLER ACIDIR...

hep ayın lafla hep aynı,İNŞALLAH gittiğin günü hep beraber görürüz bülent efendi.işin zora girdi duygusallığa başlamışsın,seni çok bile taşıdık sırtımızda,her baharın bir sonu her yazın bir kışı vardır.gitme vaktin geldi bülent efendi

GokhanTurna 23.08.2009 23:34

Ben tolerans gösteriyorum çünkü Bülent Uygun Sivasspora bu başarıları tatdırdı. Şimdi yanlış transfer politikasının acısını herkes çekiyor özelliklede kendisi. Takımı tekrar toplucak inanıyorum ama bu seneyi orta sıralarda geçirceğiz

SeLoCan58 23.08.2009 23:38

GEcen Sezon Bülent hoca bir numaraydi bu sene bülent hoca git diyorsunuz siz NAsil Taraftarsiniz ???? ADam oyuncu getiriyor oyuncusu geri kaciyor ne yapsin SİZ SİVASLİ İken SİVASDAN kacip gitmek istiyorsunuz Başka Memlekete ... bir iki mac yenilmeyle takim bitti demek degildir GEcen Sezonda ligin ilk sıralarinda Yer aliyordu.. Ne olursa olsun ginede Bülent hoca iyi bir hoca

enesarslan 23.08.2009 23:44

arkadaşlar avrupadan da elensek bank asya ya da düşşek biz SİVASSPORLUYUZ ve sonuna kadar hocamızın arkasındasında olmalıyız. sadece güzel işler başarırken değil takımımızın kötü günlerin de yanında olmalıyız...saygılarımla

esentepeli58 23.08.2009 23:47

boşver be hoca ben sana inanıyom sen yıne uçuracan bıze hadi hayırlısı olsun

SenSetik 23.08.2009 23:48

hatalarından ders alsan yeter...gitmeni isteyen yok ki !!!

kanımaksa58 23.08.2009 23:55

[QUOTE=yigidocengiz;552193]hep ayın lafla hep aynı,İNŞALLAH gittiğin günü hep beraber görürüz bülo efendi.işin zora girdi duygusallığa başlamışsın,seni çok bile taşıdık sırtımızda,her baharın bir sonu her yazın bir kışı vardır.gitme vaktin geldi bülent efendi[/QUOTE]

arkadaşlar ayıp sizin yaptığınız ya bu takımı yerden göklere çıkaran bülent uygun o zamanlar iyiydide şimdi iki maç kaybedildi diye kötümü oldu? bu kadar hayin olunmaz ya daha bismillah lig yeni başladı bi durun bakalım ne olacak elbette hatalar olur bu sonuçları bizde hoş görmüyoruz ama takımın yanında olmalıyız biz kendi camiamızı başta bülent hoca olmak üzere ve daha en başından böyle yaparsak elalem ne der benim bülent hocaya güvenim sonsuz takımada herşey yoluna girecektir

kanımaksa58 23.08.2009 23:57

[QUOTE=SeLoCan58;552201]GEcen Sezon Bülent hoca bir numaraydi bu sene bülent hoca git diyorsunuz siz NAsil Taraftarsiniz ???? ADam oyuncu getiriyor oyuncusu geri kaciyor ne yapsin SİZ SİVASLİ İken SİVASDAN kacip gitmek istiyorsunuz Başka Memlekete ... bir iki mac yenilmeyle takim bitti demek degildir GEcen Sezonda ligin ilk sıralarinda Yer aliyordu.. Ne olursa olsun ginede Bülent hoca iyi bir hoca[/QUOTE]

katılıyorum kardeşim yüreğine sağlıkkk

burakkova 23.08.2009 23:58

bülent hocaya laf edenler.. ne vicdanınız var ne de sivas sevginiz.. takıma kesin düşecek gözüyle bakılırken takımı nerelere getirdi.. siz ne yaptınız bugüne kadar bu takım için.. bir tane lisanslı forma aldınız mı ya da sms attınız mı.. önce adam olun sonra adama olana laf edin..

WEZ Format +2. Şuan Saat: 03:10.