SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Tek Hedefimiz Konya (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=39398)

SivasSpor.Com 14.09.2015 19:37

Tek Hedefimiz Konya

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=45778&token=35677[/IMG]

Medicana Sivasspor Teknik Direkörü Sergen Yalçın, önemli açıklamalarda bulundu.

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, ligde arzu edilen yerde olmadıklarını belirterek, "Kazanamıyoruz ama şunu da düşünmek lazım, kaybetmiyoruz da. Biraz iyi tarafından bakmaya çalışıyoruz" dedi.

"Yiğidolar", Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında sahasında Torku Konyaspor ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.

Kırmızı-beyazlı ekibin teknik direktörü Yalçın, idman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde Çaykur Rizespor ile deplasmanda dün 1-1 berabere kaldıkları maçta, takım olarak çok iyi mücadele ettiklerini söyledi.

Maçı kazanamadıkları için üzgün olduklarını dile getiren Yalçın, "Kesinlikle kazanabileceğimiz bir müsabakaydı. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra biraz daha üretken olabilseydik skoru daha farklı yapabilirdik ama bu tür maçlarda bu tür sonuçlar çıkabiliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Yalçın, geçen hafta Osmanlıspor ile son dakikalarda attıkları golle berabere kaldıklarını hatırlatarak, bu hafta ise tam tersi durum yaşandığı, 1-0 öndeyken Çaykur Rizespor’un son dakikalarda bulduğu golün kendilerini çok üzdüğünü ifade etti.

[B]"Beklenilen yerde değiliz"[/B]

Medicana Sivasspor’un ligde 4 haftadır üzerinde kıramadığı bir şanssızlık olduğunu aktaran Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kazanabileceğimiz maçları basit bir şekilde berabere bitirdik. İnşallah Torku Konyaspor maçını kazanarak çıkış yakalarız. Moral olarak iyi duruma, puan cetvelinde de iyi bir yere gelmek istiyoruz. Tek hedefimiz bu haftaki maçı kazanmak. Beklenilen yerde kesinlikle değiliz. Bizim düşüncemiz şu anda 5-6 puanımız olması lazımdı. Bizim yaptığımız puan cetvelimizde 2-3 puan geriden gidiyoruz. Ama henüz ligin çok başı ve bu tür sonuçlar doğabiliyor. Kazanamıyoruz ama şunu da düşünmek lazım, kaybetmiyoruz da. Biraz iyi tarafından bakmaya çalışıyoruz."

Yalçın, Çaykur Rizespor maçında kadroda taktiksel olarak bir değişiklik yaptığına işaret etti. Farklı bir kadro ile sahaya çıktıklarını söyleyen Yalçın, "Daha farklı ve güçlü oyunculardan kurulu bir kadro çıkarttık. Taktik anlayışımız bana göre mükemmeldi" ifadesini kullandı.

Yalçın, daha güçlü, mücadele eden ve daha agresif oynayan bir Sivasspor yaratmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi

[B]Sivasspor eksik çalıştı[/B]

Teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde kulüp tesislerinde gerçekleştirilen idman ise koşuyla başladı. Çaykur Rizespor karşılaşmasında forma giyen futbolcular açma ve germe hareketleriyle antrenmanı tamamladı. Diğer oyuncular ise pas ve çabukluk çalışmasıyla idmanı sürdürdü.

Burhan Eşer’in sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı çalıştığı antrenmana, sakatlıkları bulunan John Boye, Orhan Gülle ve izinli Adem Koçak katılmadı.

AA

yorumyapıyombenya 14.09.2015 22:09

Cevap: Tek Hedefimiz Konya

Bu kadar kötü oynamamıza rağmen 4 maçta sadece 1 kere yenildik takım oturdukdan sonra Sergen Hoca da takımı yap boz tahtasına çevirmeyi bıraktıkdan sonra içerde yenilmeyiz deplasmanda da ne koparırsak artık

ihtiyar yiğido 14.09.2015 23:56

[B][I]Ne zamanki Sergen hoca İstanbul'un, Sunset ve Reina gibi gece hayatının, insanı hedeflerinden uzaklaştırıp, nefsinin esiri yapan mekanlardan kendini soyutlar ve tek hedefi Sivas Sporun başarısı olursa, işte o zaman başarı gelir.
Aksi halde bedeni ile Sivas'da, aklı İstanbul'un eğlence mekanlarında olursa, ne kendine nede Sivasspor'a faydası olur.
Sergen Hocanın gece hayatı bizi ilgilendirmez diyeceklere sözüm, bu kadar kaliteli ve alternatifli kadro ile neden başarı yok hep mi futbolcular suçlu? [/I][/B]

baliliiiiii 15.09.2015 01:28

Oyuncu tercihleri degisiklikleri ve zamanlaması başarılı olursa bizim takımın o zaman bilegi bükülmez Sergen hoca sanki oyunu okuması götürmesi acisindan değilde futbolcuları küstürmemek ve sadece değişiklik olsun diye değiştiriyor gibi orhan gülle, hakan özmert, yiğit İncedemir çok sıradan ve bize katkı saglayacaklarsa lütfen kupada değerlendirelim bize katkıyı kupada versinler bu hafta bir 3 puan takımı toplar inşallah da alırız...

by_hunter 15.09.2015 08:29

Artık şu galibiyeti alsak diyorum...

fark58 15.09.2015 09:13

"Taktik anlayışımız bana göre mükemmeldi"
Kafa ayıkken mi kurdun sen bu cümleyi acaba merak ediyorum.

58Sivaslilar 16.09.2015 15:00

Konya macini alabilirsek hedefe gideriz konya macinida digerleri gibi bocalarsak gidecegimiz yeri düsünmek bile istemiyorum:mad:

BSMM 1964 17.09.2015 07:43

bir gs maçına birde rize maçına çok üzüldüm fark atacağımız maçları berabere bitirdik yok sa şuan 7 puanımız vardı osmanlıspor kapalı kutuydu eskişehirspor maçınıda bir kaza maçı olarak gördüm gol yollarında biraz daha etkili olsak şimdiki yerimiz daha yukarılarda olurdu orta saha ve defans biraz düzeldi (tam değil) şimdiye kadarki golcülerimiz hep ağır çıktı hareketli bir golcümüz olmadı mersine bak dakulma rizeye bak kweike bunlar bizde olsa sen gör sivassporumu herşeyde hayırlısı bakalım.
EN BÜYÜK SİVASSPOR -KRAL YİĞİDOLAR...

BSMM 1964 17.09.2015 07:45

Konya maçı biraz zor olacak fakat maçı 2-1 alırız.
Bir gs maçına birde rize maçına çok üzüldüm fark atacağımız maçları berabere bitirdik yok sa şuan 7 puanımız vardı osmanlıspor kapalı kutuydu eskişehirspor maçınıda bir kaza maçı olarak gördüm gol yollarında biraz daha etkili olsak şimdiki yerimiz daha yukarılarda olurdu orta saha ve defans biraz düzeldi (tam değil) şimdiye kadarki golcülerimiz hep ağır çıktı hareketli bir golcümüz olmadı Mersine bak dakulma Rizeye bak kweike bunlar bizde olsa sen gör sivassporumu herşeyde hayırlısı bakalım.
EN BÜYÜK SİVASSPOR -KRAL YİĞİDOLAR...

gogohan 22.09.2015 09:51

[QUOTE=ihtiyar yiğido;955376][B][I]Ne zamanki Sergen hoca İstanbul'un, Sunset ve Reina gibi gece hayatının, insanı hedeflerinden uzaklaştırıp, nefsinin esiri yapan mekanlardan kendini soyutlar ve tek hedefi Sivas Sporun başarısı olursa, işte o zaman başarı gelir.
Aksi halde bedeni ile Sivas'da, aklı İstanbul'un eğlence mekanlarında olursa, ne kendine nede Sivasspor'a faydası olur.
Sergen Hocanın gece hayatı bizi ilgilendirmez diyeceklere sözüm, bu kadar kaliteli ve alternatifli kadro ile neden başarı yok hep mi futbolcular suçlu? [/I][/B][/QUOTE]

buna kısaca hırhızın hiçmi suçu yok demek lazım dayı:)

sergen hoca 2 hafta sonra kendi kaderini belirler

WEZ Format +2. Şuan Saat: 14:58.