SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   3 Kıta 12 Futbolcu (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=32764)

SivasSpor.Com 16.09.2011 19:46

3 Kıta 12 Futbolcu

[IMG]http://www.sivasspor.com/images/stories//kadro/1.tamkadro201112.JPG[/IMG]

Sivassporumuz'da, bu sezon Avrupa, Afrika ve Amerika kıtalarından 12 yabancı oyuncu top koşturuyor.

Süper Lig'deki 7. sezonuna giren Sivasspor'un kadrosunda şu anda 12 yabancı oyuncu bulunuyor. Geçen sezonki yabancı oyuncularından Bolivyalı golcü Ricardo Pedriel Suarez, Gineli savunma oyuncusu Mamadou Diallo, Malili orta saha oyuncusu Souleymane Keita, Nijeryalı forvet Michael Eneramo, Çek savunma oyuncusu Jakup Navratil, Polonyalı orta saha oyuncusu Kamil Pawel Grosicki, Brezilyalı gole dönük oyuncu Sandro Da Silva Mendonça ve Çek ön libero Tomas Rada'yı kadrosunda tutan Sivasspor, bu sezon ise yabancı olarak Sırp asıllı Kanadalı kaleci Milan Borjan, Çek orta saha oyuncusu Milan Cerny, Senegalli stoper Jasques Faty ve Danimarkalı golcü Rasmussen Morten Nicolas'ı kadrosuna kattı.

Sivasspor'un Süper Lig serüveninde son 7 sezonda kadrosuna kattığı 41 yabancı oyuncunun isimleri ve ülkeleri şöyle:

Dos Santos Anderson (Brezilya), Fransergio Bastos (Brezilya), Dennis Pena Lemago (Brezilya), Pini Felix Balili (İsrail), Raymond Kalla (Kamerun), Michael Petkoviç (Avustralya), Edson Arauja Da Silva (Brezilya), Nordin Wooter (Hollanda), Fabricio Carvalho Pereira (Brezilya), Simon Colosimo (Avustralya), Karim Saidi (Tunus), İvan Petrov Cvetkov (Bulgaristan), Mamadou Diallo (Gine), Kanfory Sylla (Gine), Bernard Okorowanta (Nijerya), Sergio Oliveira (Brezilya), Herve Germain Tum (Kamerun), Fabio Alves Da Silva Bilica (Brezilya), Yannick Kamanan (Fransa), Akeem Oriyomu Agbetu (Nijerya), Pierre Emmanuel Mbemba (Kongo), Hamer Bouazza (Fransa/Cezayir asıllı), Bruno Zita Mbanangoye (Gabon), Souleymane Keita (Mali), Nabil Taider (Tunus), Elrio Van Heerden (Güney Afrika), Lucuian Auebey (Fransa/Kongo asıllı) Ricardo Pedriel Suarez (Bolivya), Sead Ramoviç (Bosna Hersek), Deniss Ivanovs (Letonya), Alioum Saidou (Kamerun), Lubos Kamenar (Slovakya), Michael Eneramo (Nijerya), Jakup Navratil (Çek Cumhuriyeti), Kamil Pawel Grosicki (Polonya), Sandro Da Silva Mendonça (Brezilya), Tomas Rada (Çek Cumhuriyeti), Milan Borjan (Kanada/Sırp asıllı), Jasques Faty (Senegal), Milan Cerny (Çek Cumhuriyeti), Rasmussen Morten Nicolas (Danimarka).

Besyo_cu 16.09.2011 21:17

Cevap: 3 Kıta 12 Futbolcu

[B]Tam bir yabancı oyuncu çöplüğüne dönmüşüz ve alınan bir çok oyuncuda hiç verimli olamadılar sadece transfer edilmek için alınan oyunculardı. Bunlara verilen paralara yazık ki ne yazık...

Blica hariç işe yarar bonservis bedeli ile takımdan ayrılan yabancı oyuncu pek hatırlamıyorum.

Rıza Hocaya laf atan arkadaşlarımız Hoca ile birlikte tartışmaya açık Sandro hariç boş oyuncu yok. Diğer yabancılar ise mutlaka bonservis bedeli ile satılabilir.[/B]

58MUAMMER58 16.09.2011 21:17

oyuncuların çoğu brezilyalı ve afrikalı yeni yeni orta avrupadan oyuncu geliyor benim için futbolcuların kıtası memleketi önemli değil uyum ve alışmaları önemli bunun içinde müm kün olduğu kadar aynı ülkeden 2 er 2 er oyuncu alınmalı böylelikle uyum sorununu çabuk atlatırlar DOS SANTOS---DOS BASTOS brezilya DİALLO-SYLLA gine RADA--NAVRATİL orta avrupa bunlar uyum sorunu hiç çekmediler hepsininde sivasa faydası olduğunu düşünüyorum.

HALIL 16.09.2011 22:11

hafizalarda kalanlar balili bilica tum petkovic

DOGU_BEY 16.09.2011 22:40

[B]şurdaki tablo malesef bugünkü durumun neden böyle olduğunu da güzelce ortaya koyuyor...bu kadar çok yabancının gelip gitmesi hele ki biizim gibi bütçesi sınırlı takımlar için tam bir yıkımdır...hem maddi açıdan hem de takımın kimyasının bozulması açısından çok vahim bir durum...[/B]

subasi29 17.09.2011 13:09

Bunlarin birbirleri ile anlasmasi gercektende cok zor

izmirliyigido 17.09.2011 15:41

[B]Yabancı futbolculara şöyle bir bakıyorum iz bırakan, arkasından iyilikle bahsedeceğimiz 5 tane futbolcu var şimdilik. 1.si Bilica, 2.cisi Balili. 3.sü Yannick Kamanan, 4.sü Herve Germain Tum ve 5.si Michael Petkoviç.[/B]

Ha bana Dos Santos Anderson veya Nordin Wooter demeyin onlar saman alevi gibiydiler.

[B]Bu kadar zengin ve hovarda kulüp olduğumuzu ben bilmiyordum. Umarım şimdi ki yabancılar hem bize maç kazandırırlar, hem de giderlerken kulübe para kazandırırlar.[/B]

.

Salim58 17.09.2011 16:18

[B][I]Son 7 sezonda kadromuza kattığımız 41 yabancı oyuncunun çoğuna bedavadan para ödedik 41 kere maşallah diyelim.[/I][/B]

DOGU_BEY 17.09.2011 23:22

[QUOTE=izmirliyigido;742007][B]Yabancı futbolculara şöyle bir bakıyorum iz bırakan, arkasından iyilikle bahsedeceğimiz 5 tane futbolcu var şimdilik. 1.si Bilica, 2.cisi Balili. 3.sü Yannick Kamanan, 4.sü Herve Germain Tum ve 5.si Michael Petkoviç.[/B]

Ha bana Dos Santos Anderson veya Nordin Wooter demeyin onlar saman alevi gibiydiler.

[B]Bu kadar zengin ve hovarda kulüp olduğumuzu ben bilmiyordum. Umarım şimdi ki yabancılar hem bize maç kazandırırlar, hem de giderlerken kulübe para kazandırırlar.[/B]

.[/QUOTE]

[B]izmirliyiğido abi bence wooter klas adamdı ama kişisel ve aile sorunlarından dolayı çabuk gitti kalsa gerçekten kaliteliydi ve bizde iş yapardı...anderson kısmına ise tamamen katılıyorum...sadece hırsıyla ve hevesiyle maçı bırakmayan bi adamdı...[/B]

canimsivas58 18.09.2011 12:49

Dos Santos Anderson (Brezilya), Fransergio Bastos (Brezilya), Dennis Pena Lemago (Brezilya), Pini Felix Balili (İsrail), Raymond Kalla (Kamerun), Michael Petkoviç (Avustralya), Edson Arauja Da Silva (Brezilya), Nordin Wooter (Hollanda), Fabricio Carvalho Pereira (Brezilya), Simon Colosimo (Avustralya), Karim Saidi (Tunus), İvan Petrov Cvetkov (Bulgaristan), Mamadou Diallo (Gine), Kanfory Sylla (Gine), Bernard Okorowanta (Nijerya), Sergio Oliveira (Brezilya), Herve Germain Tum (Kamerun), Fabio Alves Da Silva Bilica (Brezilya), Yannick Kamanan (Fransa), Akeem Oriyomu Agbetu (Nijerya), Pierre Emmanuel Mbemba (Kongo), Hamer Bouazza (Fransa/Cezayir asıllı), Bruno Zita Mbanangoye (Gabon), Souleymane Keita (Mali), Nabil Taider (Tunus), Elrio Van Heerden (Güney Afrika), Lucuian Auebey (Fransa/Kongo asıllı) Ricardo Pedriel Suarez (Bolivya), Sead Ramoviç (Bosna Hersek), Deniss Ivanovs (Letonya), Alioum Saidou (Kamerun), Lubos Kamenar (Slovakya), Michael Eneramo (Nijerya), Jakup Navratil (Çek Cumhuriyeti), Kamil Pawel Grosicki (Polonya), Sandro Da Silva Mendonça (Brezilya), Tomas Rada (Çek Cumhuriyeti), Milan Borjan (Kanada/Sırp asıllı), Jasques Faty (Senegal), Milan Cerny (Çek Cumhuriyeti), Rasmussen Morten Nicolas (Danimarka).

Kamanan'dan sonra nerdeyse hepsi bos adam

WEZ Format +2. Şuan Saat: 12:49.