SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Taraftar (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Ortak Basın Bildirisi (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=37562)

YiğidoGençlik 10.02.2014 12:55

Ortak Basın Bildirisi

[B]YİĞİDO GENÇLİK ve 1967 SİVASSPOR GENÇ TARAFTARLAR DERNEĞİ’İNDEN KAMUOYUNA DUYURU[/B]

Pazar günü oynadığımız ve takımımızın 2-0 galibiyetiyle sonuçlanan Fenerbahçe maçı sonrası Fenerbahçe Kulübü Başkanı sayın Aziz Yıldırımın demeçlerini üzüntüyle dinledik.

Maç esnasında yapılan bu olumsuz tezahüratın bazı kesimlerce 1967 Genç Taraftar Derneği ve Yiğido Gençlik taraftar grubuna mal edilmesi durumu görülmektedir. Sivasspor – Fenerbahçe maçı olması hasabiyle diğer illerden şehrimize maçı izlemek üzere çok sayıda seyirci gelmiştir. Maraton tribünde ve diğer tribünlerde meydana gelen tezahüratın kaynağını bilmemekle birlikte bu tezahürata diğer taraftarlarımız ve bizim içimizde bulunan yaşları 18-20 arasındaki bazı taraftar arkadaşların da topluluk psikolojisiyle iştirak ettiğini gördük. Tezahürat başladığında tezahüratın sonlandırılması için çok çaba harcamamıza rağmen bu tezahürata engel olunamadı. Öncelikle bu tezahüratın provokasyon amaçlı bazı kişiler tarafından yapıldığı düşünmekteyiz. Bu tarz tezahüratları yapan takım taraftarlarını da iyi bilmekteyiz. Bu yapılan tezahüratın 1967 Genç Taraftar derneği, Yiğido Gençlik taraftar grubu ve büyük Sivasspor taraftarına mal edilmesini istemiyoruz. Bu tezahüratı yapan Sivasspor taraftarını zan altında bırakan insanları da kınıyoruz. 3 İstanbul takımı ve Trabzonsporun aralarında olan rekabet Sivassporumuzu ve Sivasspor taraftarını hiç ilgilendirmemektedir. Biz bundan sonra da Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve Sivassporun yanında destekçi olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur…

DOGU_BEY 10.02.2014 13:01

Cevap: Ortak Basın Bildirisi

[B]geçin bu masalları ben maratonaydım gözümle gördüm o liderleri dahil herkes teazhürat yapıyordu...hadi ben yanlış gördüm diyelim..peki siz nasıl grupsunuz da o tipleri susturamıyorsunuz, sizin gibi büyük(!) taraftar gruplarının önüne geçebiliyorlar ve gruplardakileri bile o tezahürata dahil ediyorlar? bunu yapan 3-5 kişi olsa size hak vereceğim ama tezahürat gruplardan başlayıp önce bütün maratona sonra kale arkaları ve stada yayıldı...ve hepinize bravo bu bilinçsiz tezahüratla adam gibi adam MECNUN BAŞKAN'ı mahcup ettiniz hatta can damarından vurdunuz! maç içindeki olur olmaz sırf küfür edelim de ne olursa olsun mantığındaki tezahüratlarınızı hiç söylemiyorum bile! sayenizde aziz gibi birinden '' o zaman ben mi sizi satın aldım? '' damgası yedik! eserinizle gurur duyun, sayenizde şu güzel galibiyet bile gölgede kaldı!!![/B]

yorumyapıyombenya 10.02.2014 13:05

Sizin bağırdığınızı herkes duydu ve gördü geçin bunları tüm şehri rezil ettiniz.

58 Amsterdam 58 10.02.2014 13:08

[QUOTE=DOGU_BEY;898152][B]geçin bu masalları ben maratonaydım gözümle gördüm o liderleri dahil herkes teazhürat yapıyordu...hadi ben yanlış gördüm diyelim..peki siz nasıl grupsunuz da o tipleri susturamıyorsunuz, sizin gibi büyük(!) taraftar gruplarının önüne geçebiliyorlar ve gruplardakileri bile o tezahürata dahil ediyorlar? bunu yapan 3-5 kişi olsa size hak vereceğim ama tezahürat gruplardan başlayıp önce bütün maratona sonra kale arkaları ve stada yayıldı...ve hepinize bravo bu bilinçsiz tezahüratla adam gibi adam MECNUN BAŞKAN'ı mahcup ettiniz hatta can damarından vurdunuz! maç içindeki olur olmaz sırf küfür edelim de ne olursa olsun mantığındaki tezahüratlarınızı hiç söylemiyorum bile! sayenizde aziz gibi birinden '' o zaman ben mi sizi satın aldım? '' damgası yedik! eserinizle gurur duyun, sayenizde şu güzel galibiyet bile gölgede kaldı!!![/B][/QUOTE]

Cok haklisiniz dogu bey, ozaman bunlarin liderleri herkesi susturmali diye dusunuyorum.
Mademki susturamiyor ozaman lider olmasin

58fatihcan 10.02.2014 13:12

Maratonda ve kale arkasında olanların daha sağlıklı bilgiler vereceğini düşünüyorum

sefareis 10.02.2014 13:14

arkadaşlar cumartesı ve pazar günü meydandaki sıvasspor bilet gişesi önünde karaborsa bilet satanlar kimdi gördünüzmü bir düşünün ya

ankastre 10.02.2014 13:16

[quote=58fatihcan;898160]Maratonda ve kale arkasında olanların daha sağlıklı bilgiler vereceğini düşünüyorum[/quote]

yiğenim yıllarıdr maratondan kombine alır. gene maçtaydı. ben telefonla gonuşurken o arada tezhaüratı duydum dedim bunu bağıranlar kim dediki dayı bunlar maraton a da olan kişiler. hayatta bir araya gelemediklerini söylüyenler kendilerine ağır yaptırım olacağını düşününce nasıl birleşip açıklama yapmışlar eğer açıklama varsa tabi

ayıp ayıp yaptığız çok ayıp, maça getmeyin daha iyi. şimdi gelecek 20 milyarı 50 milyarı ödüyecekmisiz.

HababamHa 10.02.2014 13:18

[QUOTE=YiğidoGençlik;898151]Maraton tribünde ve diğer tribünlerde meydana gelen tezahüratın kaynağını bilmemekle birlikte bu tezahürata diğer taraftarlarımız ve bizim içimizde bulunan yaşları 18-20 arasındaki bazı taraftar arkadaşların da topluluk psikolojisiyle iştirak ettiğini gördük. Tezahürat başladığında tezahüratın sonlandırılması için çok çaba harcamamıza rağmen bu tezahürata engel olunamadı.
[/QUOTE]

[B]Kendi gurubuna sahip çıkamayan gurubun içine sızanlarla beraber olup bunu engeleyemiyorsanız bırakın bu işleri sivas tribünleri temizlensin.[/B]

ofozturk 10.02.2014 13:18

ben maraton d deydim ve maalesef yigido gençli grubu hem küfürlü tezhüratları hem de şike tezahüratını hep birlikte ve organize bir sekilde yaptılar. onların sayesinde maalesef bizim oralarda eşlik ettiler.

sawyer5892 10.02.2014 13:19

yaptiklari iyi bir sey yok yillardir ayni besteler ayni tezahuratlarbuna ragmen en iyi biziz diye ortada dolasiyorlar normalde birbirlerini yerler simdi ortak bildiri mi yayinliyorsunuz? Bari yaptiginizin arkasinda durun ozur dileyin sorumlulara gereken yapilacak deyin. ozru kabahatinden buyuk diye bir laf var ya hani cuk diye oturuyor buraya. Artik bazi seyleri anlayin sivasspor taraftari kufur kavga ve diger takimlarla sorun istemiyor sadece takimini destekleyip basari elde etmek istemiyor. Gecen sene trabzonu 2-0 yendigimiz mac grup falan yoktu bedavadan girip milletin hakkini gasp eden yoktu tribunler muhtesemdi. biletsiz adamlari iceri alip milletin biletli koltugunu gasp edip bir de takima zarar veriyorsunuz

WEZ Format +2. Şuan Saat: 07:08.