Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Süper Lig maçları şifresiz oluyor
Alt 07.10.2009, 08:37   #12
sefilix
Tecrübeli Yiğido

232 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 615 sefilix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Süper Lig maçları şifresiz oluyor

Alıntı:
Piri_reis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
duyduğuma göre telekom tarafından ortaklaşa bütçede olacakmış telekomunda adsl ve telefondan kazandığı para ile alabilir..
evet telekomla olabilir ama bugun kü bedelden %200 zamlı istiyormuş 3 büyükler. telekom da birşeyler zam yapmak zorunda o zaman. burada izleyen değil izlemeyende bu bedeli öder. yani hayatında maç izlemeyen ama internet yada telefon kullanan kişiyede yansıtırlar ki bu doğru olmaz. hem bu şeklde bir yayında bütün dünya bizm yayınlarımız şifresiz izler. uyduyu kuran yayını alır. aslında trt verse çok güzel olur ama ben bize yansıtırlarsa kötü olur diye düşünüyorum. düşünün bir kere sivas- antalya gibi çok önemli bir maça çıkıyor ve biletlerin fiyatı 5 liradan başlıyor 7800 kişi stada geliyor. maç naklen olsa düşünmek bile istemiyorum. o zman yayıncı kuruluş stat gelirnide hesaba katarak ihaleye girmeli. ben yönetici olsam bunu isterim.şifresiz yayınlanacaksa. satat gelirnide katın derim. şu an ki sistemde puan başına 80 milyar alıyor külüpler. %200 arttığını düşünürsek bu rakamın ki 3 büyükler bizm payımız daha çok olsun diyorlar puan başına 240 milyar galibiyette ise bir külübe verlecek para 240 x 3 puan. gerisni sz hesap edin. evet klüplerimiz çok kazanır ama ya biz....
sefilix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla