Tekil Mesaj Gösterimi
Sivas'ı Kim Yaktı?
Alt 02.02.2010, 22:36   #1
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1031 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick
Standart Sivas'ı Kim Yaktı?

Sivas'ı Kim Yaktı?

Lider F.Bahçe’nin, başkanı ve teknik direktörü tarafından kıyım kıyım kıyılan Sivasspor’u dinlene dinlene, 10-15 dakikada bir gol atarak yeneceğini kadrolar açıklandığı an maçı birlikte izlediğim arkadaşlarımla paylaştım.
F.Bahçe’de 4 sarı kart cezalısı temel direk olmayacaktı ama buna karşılık Sivas’ın da aslına bakarsanız sahadaymış gibi yapan 4 komik yeni yabancısı vardı. Bir tanesi geri dörtlüde şişman mı şişman, iki tanesi ortalarda, rakibe en fazla iki metre yaklaşıp halı saha emeklisinden beter iki siyahi, daha bir de beyaz, üçüncü sınıf oyuncu.
Mehmet Yıldız‘ın müthiş füzesi Sivas adına sadece kısa bir sürelik umuttan başka bir şey değildi. Kaleci Volkan‘ın bu topa plonjon yapmasını bile alkışladım ben. Geride bıraktığı, biri kupa, biri lig maçında toplam 7 gol yiyip, 20 taneden kurtulan Sivas, ben yazıyı yazdırdığımda 4’lük olmuştu da, o dakikaya kadar 8’likten sıyırmıştı. F.Bahçe karşısında 11 gibi gözüküp, aslında 5 kişi olan rakibine kendisi de Alex‘siz 10 kişi oynadığından, ya da belki de kulüplerin en tepesindeki isimler dost diye, acıdı mı acaba?
Özer, hem yok olan Emre‘nin hem de var olan Alex‘in görevlerini birlikte yürütürken Semih‘in böylesine müsait bir rakip karşısında hem gol hem de cirit atması çok normaldi. Şayet, Mehmet Topuz‘un yerinde daha cevval bir çizgi oyuncusu olsaydı, kim bilir belki de o oyuncu değil ama öne çıkmaya çok alıştığımız Gökhan da tabelacı oluverirdi. Maçta gollere kadar saklanan Uğur da baktı ki karşıda define var iki kazma da o sallayıverdi. Yazık. Sivasspor son iki yılın puan olarak ikincisiydi ama giden hocasıyla, gelen hocası ve de başkanıyla sanıyorum şimdilik masa başında gitmiş Ankaraspor’a ilk eşlik edecek takım gibi görünüyor. Acaba Mecnun Başkan ve hocalar Sivas’ta falan nasıl dolaşıyor çok merak ediyorum.
F.Bahçe’nin sadece Gökhan Ünal‘la takviye görmüş kadrosunun dönecek temel maddelerle birlikte transfere ihtiyacı olmadığını, bence doğru olarak vurgulayan Aykut Hoca mı yoksa atıcı Daum mu haklı çıkacak bu da bir başka merak konusudur.
Ama en önemlisi üçü kara, biri beyaz komik transferlerle göreve getirilen yeni teknik direktör ve de bunlara göz yuman başkanın akıbetidir.

Kemal Belgin-Türkiye Gazetesi
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...