Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Fenerbahçe'nin küme düşürülmesi zor bir iht
Alt 16.07.2011, 23:15   #52
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 890 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Fenerbahçe'nin küme düşürülmesi zor bir iht

Aslında futbol demek Fb demek değil ama bence Fenerbahçelilerin futbola yüklediği anlam çok fazla olduğu için ekonomik olarak Fb'ye yönelik işliyor sektör. Yani örnek verecek olursam belki Gs taraftarı daha fazladır ama ekonomik olarak Fb kadar etkili olamıyor. Açıkçası bu abartılı durumu çok gereksiz buluyorum. Genellikle Trabzonlularla olan atışmalarımızın birçoğu bu noktadan çıkıyor. Ama mesela ben Fenerbahçeli veya Trabzonsporlu herkesi aynı kefeye koymuyorum. Futbola gereksiz yere çok fazla anlam yüklemelerini, futbol yüzünden kavgalar yapıp insanları genellemelerini eleştiriyorum ama asla onlara aynı muameleyi yapmıyorum.

Mesela bir Trabzonsporlu futbolu herşeyin üzerinde tutup bir futbol maçı için bağşı olduğum bütün değerleri ayaklar altına alacak ifadeler kullansa da ben onun yaptığı yanlışı onun bağlı olduğu değerlerin tamamına genellemiyorum. Kısaca diyorumki futbol çok önemli bir spor ama herşey demek değil. Bu spor mücadelesi için kavgalara, günahlara girmenin alemi yok. Futbola gereğinden fazla değer vermeye, onu herşeyin üzerinde tutmaya hiç ama hiç lüzum yok.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı tavatir'a Teşekkür Ediyor...