Tekil Mesaj Gösterimi
Sivas'ın ağaları nerede?
Alt 16.09.2011, 07:32   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1583 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas'ın ağaları nerede?

Ligin ilk maçına forma reklamı almadan çıkmak zorunda kalan Sivasspor, pazar günü büyük ihtimalle Spor toto göğüs reklamıyla 4 Eylül stadında olacak.

Sivasspor birazda mecburiyetten bu göğüs reklamıyla çıkacak. Türkiye liglerinin isim sponsoru “Spor Toto”bir jest daha yapıp, reklamı olmayan kulüplere belirli bir meblağ karşılığında göğüs reklamı vererek destek oluyor. Spor Toto, başka reklamı olan kulüplere de vermiş, ama hiç olmayan kulüplere daha fazla ödeyecekmiş. Eğer yanlış bilmiyorsam, süper ligde reklamı olmayan tek kulüp Sivasspor. Bu durum kimseyi utandırmasın. Eğer utanacak birileri varsa bunlar, ne yönetim, nede taraftardır. Utanması gerekenler kesinlikle, büyük firmaların sahibi Sivaslı işadamlarıdır. Herkesinde çok iyi bildiği uluslar arası bir “kilit” firmasının sahibi Sivaslıdır. Yıllardır da özellikle yayıncı kuruluş olan lig TV'ye milyonlarca lira vererek reklamını yayınlatıyor. Tabi Sivaslı olan ve çok önemli isim yapmış sadece bir firma yok, bunun gibi onlarca firma var.

Hakikaten, süper ligdeki Sivasspor'un ligin ilk maçında sahaya reklamsız çıkması, daha sonra Spor toto'nun ortaya çıkarak destek olması son derece düşündürücü. Çok merak ediyorum, milyon dolarlarla oynayan ve cebindeki kimliğinde Sivas yazan insanların duyguları bu kadar kör olabilir mi?
Bir tarafta evini zar-zor geçindiren bir Sivaslı İstanbul'dan takıma destek olmak için deplasmanlara gidiyor, diğer yandan yine bir başka Sivaslı, trilyonlarla oynuyor ama Sivasspor'un varlığından habersiz!

Allah daha çok versin. Tabiî ki Sivaslı zenginlerin var olması, çoğalması herkesi mutlu eder, ama bazen de insan “ Böyle Sivaslı olacağına olmaz olsun” demekten kendini alamıyor.
Şunu da açıkça belirtmekte yarar var. Benim asıl sitemim Sivas'daki işadamlarına değil, İstanbul'da yaşayan katlarının, yatlarının sayısını bilmeyenlere.
Geçen sezon Marka mağazalar zinciri Sivasspor'a forma reklamı verdi. Diğer birçok firma stada reklam verdi. Sivas'dakiler güçleri nispetinde Sivasspor'a yardım yapıyorlar bunu biliyorum. Tabi yeterli mi bu da ayrıca tartışılır!

Özellikle Divriği'ye ve Zara'ya okullar, yurtlar ve hastaneler yaparak, tüm Sivaslı'ların gönlünü fetheden işadamlarımızın birazda Sivasspor'a sahip çıkmalarını bekliyoruz.
Bank Asya takımlarının bile dolu dolu reklamlarla sahaya çıktığını görüp,Sivasspor'un bu halini görmek sanırım bizi olduğu gibi sizleri de üzüyordur!..

Abdullah YİĞİT
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...