Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Maçı Değerlendirelim
Alt 16.08.2015, 07:38   #38
Nihat5858
Acemi Yiğido

23 Mesajına 32 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 350 Nihat5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Maçı Değerlendirelim

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Maçta sivasspor 2 devre de farklı oynadı..İlk yarı biraz daha derli toplu oynayn bir takım görüntüsü verdik..lk yarı kaçırılan 2-3 tane de iyi pozisyonumuz var...İlk yarı b,raz daha dikkatli olsaydık 2-3 tane gol da atabilirdik...İlk maçın heycenıyla bazı oyuncuncular iyi oynamamış olabilir;ilerleyen haftalarda inşallah daha iyi oynar;daha fazla da goller atarız...2. yarı bilhassa Burak ın oyuna girmesiyle defansımız daha fazla açık vermeye başladı...g.s 2. yarı daha fazla pozisyon buldu ve değerlendirdi;biz ise bulduğumuz pozisyonları cömertçe harcadık...Eğer Da Costa giderse ilerleyen haftalarda bu takımın defansı daha da zorlanacak;acil olarak takıma bir tane de defans oyuncuyu transferi yapılması gerekiyor..Bunu yapmazsak Ümit ve diğer defans oyuncunun cezalı ve sakat olduğunda kimi oynatacağız...Şunu herkes artık görmüşsek her ne olursa olsun Atıf şu anda bu takımın her şeyi...Son iki yol bir takım bencilliklerde de yapsa sivasspor Atıf oynadığında hem gol atıyor hem de puanlar kazanıyor...Maç içinde dikkatimi çeken bir şey de Burhan ın da bazı pozisyonlarda arkadaşlarına pas vermeyip gol atma sevdasına kapılmasıydı..Burhan ilerleyen haftalarda gol atacak;ama bence asist özelliğini kullanırsa takıma daha faydalı olur...Burhan bu yıl rahat olmayacak;bu mevkiye alınan İspanyol oyuncu ilerleyen haftalarda her an takıma girebilir...Ben İspanyol oyuncunun oynadığında takıma çok katkı yapacağını ;goller atıp asistler yapacağını düşünüyorum..Bu oyuncu hem Atıf ın hem de Burhan ın yerinde oynayabilen bir oyuncu..Bu maçta oynamadı ama diğer maçlarda en azından 2. yarılarda yorulan forvetlerden birinin yerine oyuna girmesini bekliyorum....Bu maçta gösterdi ki sivassporun iyi bir forvete ihtiyacı var;bu forvet gerekirse Batuhan ın yerine maçların 2. yarılarında sahaya sürülmeli, ya da iç sahada Batuhan ile çift forvet oynatılmalıdır...Diğer bir soru da bu takımda Cicinho nun yedeği var mı sorusu...Cicinho olmadığında sivasspor nasıl oynayacağını hiçbirimiz bilmiyoruz...Sivassporda Atıf olduğu müddetçe bu takım Atıf ın kontrolünde hücuma çıkacak gibi gözüküyor..Atıfsız bir sivasspor nasıl olur sorusu önemli bir soru;Atıf sivassporun hücumdaki herşeyi,sağda solda,ortada,ilerde gidip gelen bir oyuncu...Onsuz bir takım şu anda zor gözüküyor....Sivasspor takımı ilk maç için iyi bir sınav verdi,umarım Eskişehir maçında puan veya puanlar alırız..Sivassporda bu yıl orta sahada bir bolluk yaşanıyor;umarım bu bolluk sivasspora puan olarak geri döner...Batuhan ilk maç için fazla kızmak istemiyorum;çünkü geçen yıl ilk maçlarda çok daha kötüydü ve sürekli de sakatlanıyordu..Bu yıl en azından maçlarda sakatlık sorunu yaşamıyor;hem de 70 lerden sonra beni çıkarın diye kenara işaret yapmıyor...Batuhan'ın ilerleyen haftalarda daha iyi olacağını düşünüyorum..Umarım Enaramo ilerleyen haftalarda takıma katılır,Batuhan ın alternatifi olursa daha daha çabuk forma gireceğini düşünüyorum...Bu yılki kadro geçen yıldan daha alternatifli;umarım Sergen Hoca bu yılda bize aynı Batuhan gibi yeni isimler kazandırır..Erkan bu gün bence gayet iyi oynadı..Hakan da ilk ayarı fena değildi ama 2. yarı oyundan düştü...Ben bu maçta İspanyol oyuncunun en azından son 15-20 dak . oynamasını bekliyordum...Umarım Eskişehir maçında bu oyuncuyla da tanışmış oluruz...Yenemedik ama yenilmedik de..Puanla paylaşmak her zaman güzeldir....
Kardes neoldu ıspanyol futbolcunun menejerımısın atıfı yer burhanı yer yazmışsın ıkısıde macın yıldızıydı ıspanyol kım ya kadro bozulmamalı yoksa sınerjı gıder
Nihat5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Nihat5858'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...