Tekil Mesaj Gösterimi
NEREYE GİDİYORUZ?
Alt 27.02.2010, 16:10   #1
izmirliyigido
Gast

Standart NEREYE GİDİYORUZ?

Aynen öyle !

Biliyordum ki bu maç bizim için kolay olacaktı? Neden? Çünkü kendimizi zorlasak bile yenemeyeceğimiz bir rakipti Bursaspor. O zaman ne yapmak gerekiyordu? Futbolcu kardeşlerimiz kendisini sıkmadan antrenman maçı gibi oynayacak, sakatlanmayacak öbür haftaya sağlam çıkacaktı. Futbolcu kardeşlerimiz aynen öyle yaptı.

Taraftar ne yapacaktı? Taraftar ve seyirci Tv karşısına geçecek ayağını uzatıp seyircisiz tatsız-tuzsuz maçı izleyecek. Zevk almayacak. Taraftar aynen öyle yaptı.

Bende aynen öyle yaptım, televizyon karşısına geçtim kendini futbolcu gibi gören kırmızı-beyazlı aslanlarımızı (!) oturdum öylesine seyrettim. Ama tuhaftır, Muhsin Ertuğral hoca’da aynen öyle yaptı. Durduğu yerden maçı seyretti, benim gibi, senin gibi, bizler gibi.

Sonrada maç sonunda çıktı beyefendiliğini, kibarlığını ve nezaketini sundu. “Bursaspor bizden çok daha iyi oynadı, çok daha iyi organize olmuş vs, vs, vs…” Hani maç öncesi Bursaspor’a gözdağı veriyorduk? Hani biz değil Bursaspor düşünsündü? Gördüğünüz gibi Bursaspor hocası Ertuğrul Sağlam düşünmüş. Hem de her şeyi.

Özledik !

Hocam, her şeyin bir sınırı var. Siz geleli 15 maç oldu, 4 maçta Ziraat Türkiye Kupası maçında oldu. Toplam 19 maç. Hiçbir maçta şöyle rahat rahat bir maç izleyemedik. Rakibi ısıran, sürekli baskı kuran, bol gol pozisyonuna giren, gol sevinci yaşatabilen, rakip futbolcuya sahayı dar eden, rakibi bunaltan, taraftarı ayağa kaldıran ataklar yapan bir takım izleyemedik. Özledik, geçen senelerde ki rakibi sürklase eden Sivasspor’u özledik. Zaman daralıyor hatırlatayım dedim.

Bizi bir tek şey kurtarır !

Dualarımız Sivasspor için tutmuyor, bari bir ümit rakiplerimiz kötü gitsin de diplere tekrar dönmeyelim diye… Denizlispor’un, Diyarbakırspor’un, Manisaspor’un, Ankaragücü’nün ve hatta hatta Kasımpaşaspor’un maçlarını da en az bizim maçlar kadar takibe aldık. Ama heyhat, adamlar o kadar güzel futbol oynuyorlar ki, bir yerden sonra atağa geçeceklerini biliyoruz ve korkuyoruz. Biz aynen dibe tornistan yapacağız diye!.

Hocam tek ümidimiz ne biliyor musun? Bizi birtek şey kurtarır. O da nedir biliyor musun? Bu sene Ligden düşmenin kaldırılması… Yoksa bu zihniyetle bizi hiçbirşey kurtaramaz.

Kral Çıplak

Kimsenin moralini bozmak değil niyetim ama biraz ciddiye alalım hepimiz. Teknik kadro olarak, futbolcu olarak, taraftar olarak. Taraftarlar alıyor, çünkü çok üzülüyoruz ama futbolcular birşeyler unuttu, ya futbolu, ya da futbolculuğu..

Ben geçen hafta Manisaspor maçından sonra söylemiştim. Halen söylüyorum hocam KRAL ÇIPLAK !....

AYK