Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: B.J.K dan BU GENÇLERİ İSTEDİK
Alt 25.12.2011, 21:30   #18
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 871 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: B.J.K dan BU GENÇLERİ İSTEDİK

Sivasspor böyle giderse 4 büyüklerin arka bahçesi,oyuncu yetiştirme fabrikasına dönecek...Ben olsam 2. 3. ligden tanınmamış başarıya aç,90 dak. koşan,mücadele eden oyuncular alırım...Kiralık oyuncu alınırsa bence 3 yıllık kiralık alacaksın..Vermezlerse hiç almayacaksın..Şimdi soruyorum Rıza Hoca'ya..Hani sen diyordun ki ben Eskişehirde,Göztepe de ,Denizli de,Rize de gep genç oyuncuları oynattım,Türk Futboluna kazandırdım diyordun..Hocam o günden bu yana ne değişti de artık hazır oyunculara yönelmeye başladın..B. Kaplan sezon başında sivassporun gündemindeydi;sivasspor bu oyuncunun kulübüyle de görüşmüş ama o oynamayacağını,bile bile bile bjk yı tercih etti..Şimdi baktı ki kadroya giremiyor ver elini sivasspor..Sivasspor Burak veya Atınç ı alacak aynı Korcan gibi 1 yıl ilk 11 de oynatacak;besleyip büyütecek ya sonrası...Bu oyuncular bjk ya gidecekler ya da başka takımlar fazla para verip bu oyuncuları alacak..Ne güzel değil mi...Ben olsam bonservisi elimde olam oyuncuya yatırım yaparım..Almanay da,Hollanada da gurbetçi oyuncu kıtlığı mı var ki ertesi yıl gideceğini bile bile biz hala bu tür oyunculara yöneliyoruz..Burak gelince belki de Kıvanç veya başak bir oyuncumuz oynamayacak ..Büyük ihtimal eğer alınırsa bu oyuncu kiralık alınacak ve oyuncu da ilk 11 garantisi bile isteyebilir..Benden söylemesi..2.olarak Burat B.leverkusen den geçen yıl 2. ligde bir Alman takımına kiralanmış..İlk maçlarda oynatılmış..Sorun yok..Sonraki maçlarda takımdan kesilince sorun çıkarmış bunun sonucunda da kadaro dışı bırakılıp Leverkusen e geri gönderilmiş..İnanmayan Almanaya da yaşayan arkadaşlara sorsunlar,internette de araştırabilirler...Rıza hoca Sivas paf takımını 4 Eylül Belediyeyi devamlı izledi ,bu takımın içinden geleceğe dönük hiç mi oyuncu yok ki BJK dan kiralık oyuncu alıyor..Sivasspor yurtdışından ,gurbetçi oyuncuları araştırıp bonservisiyle takıma katsa daha iyi olmaz mı;sivassporun geleceği kurtulmaz mı...Burak gerçekten benim çok beğendiğim bir oyuncu;ümit milli takımda en az 5-6 tane maçını izledim...Bu oyuncu opsiyon hakkı sivassporda olacaksa alınsın olamyacaksa kesinlikle alınmasın..Ya da 3 yıl kiaralık verilirse alınsın diyorum..Atınç neden alınıyor onu da anlayamadım;18 yaşında sadece A-2 takımında oynayan bir oyuncu ancak sivassporun A-2 takımında oynayabilir bu şartlarda..Rıca hocadan Alper Potuk,Servet,Fahri,Burak örneğinde olduğu gibi bize bonrservisi Sivassporda olan,gelecekte satıp para kazanacağımız oyuncular kazandırsın..Rıza hoca Atınç ,Burak ı kiralık lacağına M. Ali Atamı Kaan ı ,A-2 takımından başka bir geni kazandıraraka geleceğimizi kurtarsın..Seneye takımına dönecek olan bir oyuncudan sivasspor ne kazanabilir ki..Bu oyuncu ligin en iyi futbolcusu da seçilse seneye BJK için,Fener için,G.S için oynayacaksa sivasspora yazık olmaz mı?Sivasspor kiralık da olsa alacağı oyuncuları mutlaka opsiyon hakkı sivassporda olacaksa almalı ..Ya da bonservisiyle almalı..Sivasspor hiçbir takımın arka bahçesi değildir...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...