Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: YENİ LİG ESKİ MANTIK!!!!!
Alt 04.06.2016, 00:53   #22
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 872 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: YENİ LİG ESKİ MANTIK!!!!!

Önce şu adı geçen transferlerden bazılarının imza attığını görelim;ondan sonra daha iyi tartışırız...Adı geçenlerden Pote yi geçen yıl PTT de neredeyse yayınlanan bütün maçlarda izledim..O lig için oldukça iyi bir oyuncu..Bize gelirse ne yapar bilemiyorum..Osman Hoca söylendiği gibi eski oyuncularından bilhassa Rakıp gibi,Edinho yaşı 35 leri geçenleri takıma dahil ederse neler olur;şimdiden kestirmek güç...Osman Hoca bence bindiği dalı kesmemeli;takımda yaşı 30 un üzerinde en fazla 1-2 tane oyuncu olmalı;takımımızda genç,koşan,mücadele eden,doymamış oyuncular ön planda olmalı diye düşünüyorum ..Bence Osman Hoca eğer adı geçen oyunculara gerçekten talipse bizim takım toplama takıma döner..Geçen yıl Karşıyaka'da Cüneyt Dumlupınar Hoca'da bu tür bir hataya düşmüş; eski kaşarlardan Necati,Gökhan başta olmak üzere daha önce süper ligde oynamış ama şimdi bonservisi elinde olan birçok şöhretli oyuncuyu almıştı..Sonuç gerçekten çok kötü oldu;Karşıya 2. lige düştü...Eğer bizde aynı hataya düşersek açık söyleyeyim zor toparlanırız...Osman Hoca Erciyes i süper lige çıkardığı sene aldığı yabancılardan Fildişili Gohou ve orta sahada oynayan ve şu anda Belçika'da oynayan yabancıları kimsenin tanımadığı genç,doymamış,başarıya aç oyunculardı..Geçen yıl A.Demirspora aldığı yabancılardan Pote de ülkemizde tanınmayan bir oyuncuydu...Ortada bir de Bşakaşehir örneği var;Başakşehir düşen takımın iskeletine alınan 5-6 yeni oyuncuyla süper lige çıktı..Bu yıl süper lige çıkan Adanaspor ise geçen yıl altyapıdan A takıma çıkarılan oyuncularla bu yıl bu oyuncuların yanına alınan genç,dinamik 4-5 yabancı ile süper lige çıktı..Adanaspor bir önceki yıl kümede zor kalmıştı...Bu yıl ise geçen yıl riske edilip A takıma çıkarılan 19-20 yaşındaki 5-6 oyuncuya sabredilip, A takımdaki yabancılarla olan uyumu ile süper lig bileti alındı..Adanasporda 30 yaş üzeri en fazla 2-3 oyuncu vardı;bunlardan 1-2 tanesi ilk 11 deydi..Anlatmak istediğim takım şablonu ile fazla oynanmamalı..Takımı sadece bu ligin oyuncularıyla kurmaya kalkarsan hesap tutmazsa ,işler ters giderse olan sivasspora olur...Ben olsam Pote yerine ondan biraz daha genç farklı ülkelerden oyunculara yönelirim...Maliyeti de yüksek gözüküyor;araştırsan,izletirse n Fransa da ne Poteler ne Atıflar ,Ne Enaramolar,Groseckiler var..Dikkatli olmak lazım...Bu lig sivassporun 11 yıldır uğramadığı,şehir takımlarının birbirini yediği çok farklı bir lig..Bu ligde başarılı olmak istiyorsan çok koşup,çok mücadele edeceksin..10 yabancının olduğu bir ligde 5 tane oynatabiliyorsun;yabancılarda daha titiz seçilmeli...Yerlilerden mümk
n mertebe 30 demiyorum;27-28 altındakilere daha fazla yönelinmeli...Geçmişten ders alınıp geleceğin kadrosu kurulmalı...Unutmamalı ki A takımında iyi oynayan bir oyuncu sitem değişikliği veya şehir değişikliği olursa,istediği havayı yakalayamazsa başarılı olamayabiliyor...Umarım Osman Hoca eski kaşarlardan çok ,başarıya aç,hedefi olan genç,doymamış oyunculara yönelir.....
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...