Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: 2014/2015 Sezonu Devre arası transfer dönem
Alt 04.12.2014, 01:20   #19
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 874 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: 2014/2015 Sezonu Devre arası transfer dönem

Eğer transfer yapılacaksa takımda direkt oynayacak nokta transferler yapılmalı;takımın durumu çok vahim...Takım moralmen çökmüş durumda...Takımda yeni heyecanlar gerekir diye düşünüyorum..Bir defa gelecek oyuncu sağlam(sakatlık sorunu olmayan)bir oyuncu olması gerekiyor..Utaka nın durumu malum..3 maç oynuyor,10 maç yatıyor..Sivassporun böyle oyunculara ihtiyacı yok...Bizim başkan ilginç bir kişi;takım iyiyken fazla transferi düşünmeyen ama takım düşme potasına yaklaşmışsa bir anda bizzat kendi yurdışına gidip oyuncuyla birebir görüşüp yabancı transferi bile yapan birisi..Hatırlarsanız Rıza Hoca nın ilk yılında Grosecki transferi bu şekilde gerçekleşmişti...Şimdi Rıza Hoca yok ama Rıza Hoca nın yurt dışına yıllardır oyuncu izlemek için gönderdiği yardımcılardan Orhan Kaynak sivassporda..Orhan Hoca 7-8 yıldır da Rıza Hoca nın ekibinde olan ve sayısız defa yurt dışına gidip bir çok oyuncuyu izleyen ve transfer edilmesini sağlayan bir hoca...Bence Orhan Hoca dan Mecnun Başkan kesinlikle yararlanmalı...Elinde böyle bir hoca varken Mecnun Başkan mutlaka yararalanır diyorum....Çünkü Rıza Çalımbay çok ucuza genç,yetenekli oyuncuları takıma kazandıran bir hocaydı..Bu oyuncuların bir çoğunu da Orhan Hoca izlediğine göre bize de bu tür yabancı oyuncular tavsiye edeceğini düşünüyorum...Düşünüyorum düşünmesine de R.Carlos bu işe ne der onu bilemem..Çünkü her hoca kendi istediği transferlerin yapılmasını ister...Ortada sivasspora transferi adı geçen Colman,Enaramo,Aydın,Erman,Uğu r Boral,Menemensporlu Mahsun,Jimmy Durmaz gibi oyuncularda var..Enaramo şu anda Başakşehirde oynuyor;dün kupa maçında oynadı uzun zamandır oynamadığı için çok kilolu gözüküyor..Geçen yıl Karabük e gitti ama tekrar Sivas'a gelir mi onu da zaman gösterecek;çünkü buradan gitmeyi özellikle istemişti...Ben özellikle orta saha ya mutlaka 2 tane oyuncu alınması taraftarıyım;çünkü sivassporda orta sahada oynarsa Hakan ın dışında ileri çıkıp gol atan oyun da yok...Benim gönlüm bu bölgeye takımı oynatacak bir 10 numaranın ve orta sahada teknik özellikleriyle öne çıkacak yaşı da en fazla 24-29 arasında olacak bir ön liberonun alınmasından yanayım...Colman ın son durumunu bilmiyoruz...Eğer başka bir oyuncu alınamazsa mecburen de olsa alınması mantıklı olur;çünkü ligi tanıyan tekniği de iyi olan bir oyuncu...Diğer orta saha için ise sitede adı geçen Brezilyalı oyunculardan biri alınırsa sivasspora büyük katkıları olur..Enaramo olmazsa veya sivasspor istemezse o zaman Orhan Hoca nın da tavsiye ettiği veya R.Carlos un da istediği Toto Tamuz veya ona eş değer bir santarfor alınabilirse sivasspor için büyük kazanç olur...Toraman oynadıkça hata yapıp sivassporu yakmaya başladı;ya bu sevdadan vazgeçeceğiz ya da Toraman ı maçlara iyi hazırlayacağız...Yerli oyuncu olarak da sol taraf için Jimmy Durmaz alınmazsa Antalya dan Emrah Başsan ,Trabzonspordan Elazığ a transfer olan sol kanat Serdar ,Santrafor Deniz Yılmaz olabilir Orta saha için de Karşıyaka da oynayan ön libero Servan (Fransa kökenli) için girimde bulunabilir..Bu oyuncu 19-20 yaş milli takımlarımızda da oynamış bir oyuncu...Başkan şimdiden girişimde bulunmuş diye haberler var;umarım ara transfere kadar 15-20 arasında puan toplarız..Bunların altına indik mi 2. ayrı işimiz daha da zorlaşır diyorum...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...