Tekil Mesaj Gösterimi
Sivaslı Atıf
Alt 24.07.2012, 11:47   #1
babapiton
Usta Yiğido

babapiton - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.318 Mesajına 3.345 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 818 babapiton FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sivaslı Atıf

Kırmızı-Beyazlılar'ın yeni transferi Atıf Chahechouhe de geleneği bozmadı, ilk röportajını FANATİK'e verdi: Teknik bir futbolcuyum ve kolay gol atıyorum. Futbol oynamak adına huzurlu ve çok iyi bir kulübe geldim. Bundan sonrası bana ait

Sivasspor’a transferi gerçekleştiğinde ‘Yeni Alex’ yorumları yapıldı. Kamp dönemi boyunca izlediğimiz Atıf Chahechouhe için ayağında mıknatıs var dersek yalan olmaz. Kırmızı-Beyazlılar onu Bulgaristan Ligi’nde Burgas formasıyla keşfetmiş ve renklerine bağlamış. Zor bir lige geldiğini biliyor ama tutturursa Sivasspor’un Alex’i olur. Yiğidolar’ın bu kalitede pasör ve gol vuruşları iyi olan bir oyuncuya ihtiyacı vardı. İsterseniz bu girişten sonra biraz da Atıf’ı kendi ağzından dinleyelim...

Nancy’de şans bulamadı
“Nancy genç takımında futbola başladım. Oradan Sedan’a gittim ve bir yıl amatör oynadım. Yeniden Nancy’e dönüp profesyonel oldum. İlk sözleşmemi 2009’da yaptım. Aslında 26 yaşındayım ama amatör olarak uzun süre oynadım. Bunun da sebebi Fransa Ligi’nde önemli isimler olduğu için tecrübe kazanıp profesyonelliğe geçtim. Ancak Nancy’de çok şans bulamadım ve 6 aylık kontratım vardı. Devre arası Bulgaristan’a gittim. 15 maçta 10 gol attım ve iyi bir sezon geçirdim.”

‘4 büyükleri biliyorum’
“Şimdi Sivasspor ile 3 yıllık mukavele yaptım. Türkiye’de Fransa Ligi’nde Musa Sow ve Dia’yı tanıyorum. Ayrıca 4 büyük takımı da biliyorum. Sivas’ta kışın çok sert geçtiğini söylediler. Ancak geldiğim yerlerde de soğuğa alışığım, bir sorun olmaz. Takımda Faty ve Kadir Fransızca konuşuyor. Öncelikle onlarla iyi anlaşıyorum. Fakat tüm takım arkadaşlarım bana çok büyük bir yakınlık ve destek gösteriyor.”

Artıları ve eksileri
“Teknik bir futbolcuyum. Ofansif futbolu seviyorum ve forvet arkası oynuyorum. Kolay gol atabiliyorum, son vuruşlarım iyi. Eksik gördüğüm yönüm defansif özelliğim. Bu eksiğimi de geliştireceğim. Artılarımdan biri de topa giderim ve bir adım sonrasını düşünürüm. Özellikle hareket halindeyken gol atmayı seviyorum. Serbest atışlarda ise zaten Erman Kılıç var, bana gerek yok. Genelde sağ ayağımı ve dışını çok iyi kullanırım. Hücumda temiz ve bitirici hamleler yaparım.”

Hedefini açıkladı
“Hedefim Sivas’taki performansımla Fas Milli Takım’a gitmek. Futbolda bir idolüm yok. Ancak Zidane bence çok büyük bir futbolcuydu. Bugün ise Ronaldo ve Mesut Özil’i söyleyebilirim. Sivasspor’da en çok hoşuma giden misafirperverliğiniz. Müslüman bir ülkede olmak da benim için huzur verici. Ayrıca kültürünüzü de çok beğeniyorum. Açıkçası futbol oynamak adına huzurlu bir ortam ve çok iyi bir kulübe geldiğimi biliyorum. Artık bundan sonrası bana ait.”

Fanatik
babapiton isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla