Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Sivasspor Transfer Haberleri 2016-2017
Alt 01.08.2016, 13:47   #357
Atalan
Yeni Yiğido

5 Mesajına 17 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Atalan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor Transfer Haberleri 2016-2017

GAZİANTEP BBSK TRANSFER DOSYASI

Teknik Direktör: Bülent Bölükbaşı: Futbolculuğu döneminde hırsıyla dikkat çeken bir oyuncuydu. Geçtiğimiz sezon Antep BBSK sportif direktör olarak çalıştı. Bayram Bektaş'ın istifasının ardından son 3 maçta takımın başındaydı. 3 maçta 2 galibiyet 1 beraberlik aldı. Kazandığı maçları deplasmanda kazanması dikkat çekiciydi. Topun arkasına çabuk geçen kaptığı toplarla hızlı hucumu düşünen bir oyun felsefesi var. Sportif direktörken de yapmış olduğu transferler çok doğruydu. Son 3 maçtaki performansı da umut verici. Bu sezona damga vurabilir.

Kaleci:Adam Stachowiak Ahmet Sabri Fener takımda kaldı. 22 yaşındaki Fatih Gülmez kiralıktı takıma geri döndü. Geçtiğimiz sezon 33 maçta kaleyi koruyan Stachowiak hazırlık maçlarında formayı Ahmet Sabriye kaptırdı. Bülent hoca 2 hazırlık maçında kaleyi Ahmet'e verdi. Hoca yeni dönemde Ahmetimi düşünüyor yoksa Stachowiak gitme gibi bir düşüncesi var anlayamadım. Bu bölgede şu an için netleşen bir durum yok.

Stoper: 32 yaşındaki Josef Çınar takımda kaldı. Osmanlıspor'dan Ahmet Kesim , Karabükspor'dan Rıza Efendioğlu transfer edildi. Ahmet Kesim transferinin çok doğru transfer olduğunu düşünüyorum. Osman Özköylü'nün PTT 1.Lige kazandırdığı bir isim. Sakatlık yaşamazsa bu sezonun göze çarpan ismi olacağını düşünüyorum. Ayakları hızı ve aklıyla bir stoperde aranan özellerin çoğu var. Rıza Efendioğlu PTT 1.Ligin en iyi stoperlerinden birisidir. Ayakları iyi hava hakimiyet iyi duran toplarda gole yakın bir isim. Bu sezon Ahmet ve Rıza'nın oynayacağını düşünüyorum. Josef tecrübeli ama ağır bir olsa da tecrübesiyle oyuncu iyi bir alternatif olur ama direkt oynayacağını düşünmüyorum.

Sağ Bek: Alanyaspor'dan Yasin Palaz transfer edildi. Yasin geçtiğimiz sezona kadar PTT 1.Lig görmemiş bir oyuncuydu. Geçtiğimiz sezon Caner Arıcı'nın sakatlanmasıyla son 11 maçta forma şansı buldu. Klasik bek olarak nitelendireceğimiz zaman zaman hucuma çıkan çıktığı zaman iyi kesmeler yapan savunma yönü daha kuvvetli olan bir oyuncu. Geçtiğimiz sezon oturmuş takımda fena oynamadı. Bu sezon ne yapacağı merak konusu. Bu bölgede geçtiğimiz sezon oynayan oyuncu kalmadı. Muhammed Ertürk'ü hoca son maçta sağ bek bölgesinde görev vermişti. Gerçek mevkisi sağ açık hızlı ofansif savunma yönü zayif bir oyuncuydu. Alternatif olarak Muhammed bu bölgede düşünülüyorsa büyük hata olur.

Sol Bek: 31 yaşındaki Yenal Tuncer takımda kaldı. Yeni Malatyaspor'dan Ramazan Kahya transfer edildi. Bu sezon ben Ramazan'ın formayı kapacağını düşünüyorum. Gittiği her takımda düzenli olarak forma şansı bulan çalışkan bir oyuncu. Ramazan mücadele gücü yüksek ileriye çıkışlarla takımın ofansif anlamda katkı sağlayabilecek bir oyuncu. 2 oyuncuda bu ligin oyuncusu bu bölgeyi sezon sonuna kadar çok rahat götürebileceklerini düşünüyorum.

Defansif orta saha / Merkez orta saha: Erdal Güneş ve Onur Alkan takımda kaldı. Adanademirspor'dan Aykut Akgün, Mersin'den Murat Ceylan , Konyaspor'dan Okan Derici , Hırvatistan'ın Rijeka takımından Damir Zlomislic transfer edildi.34 yaşındaki Erdal'ın bu sezon direkt oynayacağını düşünmüyorum. Takıma abilik yapsın diye takımda tutulduğunu düşünüyorum. Tecrübeli ve çok yönlü bir oyuncu. Bundan 2 sene önce forvet bölgesinde görev alırken geçtiğimiz sezon ön libero ve stoper bölgesinde dahi oynadı. Ayakları iyi olduğu için Antep BBSk oyunu geriden kurma düşüncesi olduüğu için geçtiğimiz sezon 27 maçta görev aldı. Bu sezon bu bölgeye çok fazla transfer yapıldığı için direkt oynayacağını düşünmüyorum. Onur ise geçtiğimiz sezon 5 maçta görev alabilidi. Bu sezonda çok fazla oynayacağını düşünmüyorum çünkü ekstrası olmayan sıradan bir orta saha oyuncusu. Aykut akgün transferinin çok doğru olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz sezon çok fazla forma şansı bulamamıştı Osman Hoca oyuna sonradan aldığı bir maçta gereksiz faul yapan Aykut'a gerizakalı diye bağırınca Aykut maç sonunda hocaya saldırmaya kalktı ve kadro dışı kaldı. Aykut fiziği iyi olan mücadele gücü olan ayakları iyi olan bir oyuncu. Stoper olarakta Defansif orta saha olarakta bu ligde çok rahat oynayabileceğini düşünüyorum. En büyük problemi kontrolsüz olması takımı yakma ihtimali ola nbir oyuncu. Bence artıları daha fazla olan bir oyuncu doğru transfer. Murat Ceylan transferini nokta transfer olduğunu düşünüyorum. Fazla kilolarından kurtulursa formayı kimse kaptıracağını düşünüyorum. Okan Derici ise yetenekli bir oyuncu olduğu konuşuluyor. Geçtiğimiz sezon Konya Anadolu Selçukluspor'da 33 maçta forma şansı buldu. Bu kadroda ben forma şansı bulabileceğini düşünmüyorum. Damir ise daha önce izlemediğim bir oyuncu. Bülent Hocanın yabancı transferleri geçtiğimiz sezon çok başarılı olmasını unutmamak lazım. Hazırlık maçlarıda ise Damir forma şansı buldu. Bu sezon Murat ve Damir yada Aykut ve Damir olarak kadronun şekilleceğini düşünüyorum.

SAĞ KANAT: Ibrahima Wadji , Muhammed Ertürk takımda kaldı. Wadji hızıyla birebirde adam geçmesiyle bu lige damga vurur. Muhammed ise 21 yaşında genç bir oyuncu Geçtiğimiz sezon sağ kanatta forma şansı buldu. Hızıyla rakibin üzerinde korkusuz gitmesiyle dikkat çeken bir oyuncu. Yukarıda belirttiğim gibi hoca son maçlarda Muhammed sağ bekte görev vermişti ama asıl mevkisi sağ açık olduğunu defansif yönünün zayıf olduğunu tekrar söylemekte fayda var.

SOL KANAT: Gökhan Sazdağı takımda kaldı. Sırbistan liginden Nenad Marinkovic trasnfer edildi. Gökhan 21 yaşında gerçekten yetenekli bir oyuncu. Oyunun gidişati değiştirebilecek bir oyuncu . kanat oyuncuları vardır topu çizgiye taşır bazı kanat oyuncuları vardı sürekli içeri doğru taşımaya çalışır. Gökhan bu ikisinide çok iyi yapabilen son vuruşları da iyi olan bir oyucu. Eksik yanları bencil olması ve oyunun içerisinde çok fazla olmaması bu sezon çok daha başka bir Gökhan seyredeceğimizi düşünüyorum. Beklenti büyük. Marikovic ise sol-sağ kanat ve forvet arkasında görev alabilen bir oyuncu. Hazırlık maçlarında forvet arkasında oynadı. Tabi Muhammet Reis transfer edildi. Forvet arkasında oynama gibi bir lüksü yok. Sağ ve Sol kanatta alternatif olarak forma şansı bekleyeceğini düşünüyorum.

FORVET ARKASI: Karabükspor'dan Muhammed Reis trasnfer edildi. Reis varsa sorun yok. Yeter ki fizik olarak biraz hazır olsun lige damgasını vurur. Bu sezonun en iyi transferlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

FORVET: İskender Alın takımda kaldı. Adanaspor'dan Kalu Uche transfer edildi. İskender son vuruşları iyi olan ama devamlılığı olmayan kafa olarak kendini futbola vermeyen bir oyuncu. Geçtiğimiz sezon 13 maçta şoynabilmişti. Bu sezon hazırlık maçında gene sakatlandı durumu belirsiz bakalım büyük bir soru işareti. Uche ise çok doğru transfer olduğunu düşünüyorum. Fiziği iyi olan rakibi bozan bir oyuncu. Gol sayısını yukarılara çekebilirse çok daha fazla katkı sağlar.

Analiz: Bülent hocaya çok güveniyorum. Antep BBSK bu sezon ilk 6 gireceğini düşünüyorum. Takımdaki eksikler sağ bek ve forvet bölgesine mutlaka transfer yapılması gerekiyor. Yasin Palaz'ın ne yapacağı zaten belli değil ve alternatifide olmaması büyük sorun. İskender devamlılığı olan bir oyuncu değil. Uche sakatlık yaşarsa büyük hüsran olur. Takımın en büyük artısı çok yetenekli oyuncuların olması. Antep BBS orta sahası olsun kanatları olsun oyunun skorunu değiştirebilecek adam eksiltebilme özelliği olan oyunculardan kurulu olması bu ligde fark yaratacağını düşünüyorum. Bülent hocanın geçen sezon yapmış olduğu yabancı oyuncular çok başarılı olmuştu. Bu durumu referans alırsak bu sezon ki yapılan yabancı transferlerinde takıma katkı sağlayacağını düşünüyorum.
Atalan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Atalan'a Teşekkür Ediyor...