Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Hangi futbolcular kalmali?
Alt 21.05.2016, 00:13   #53
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Hangi futbolcular kalmali?

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kadroda 10 yabanci serbest ise o zaman sorun degil. Ben 5 saniyordum.
Evet kadroda 10 yabancı bulundurulabilir ama hiçbir takım 5'den fazla bulundurmaz. Neden diyeceksiniz tabi

Kadrodaki her yabancı oyuncu için federasyona ayrıca para veriliyor. Üstelik yabancı sayısı arttıkça federasyona verilen para katlanarak artıyor. 1 futbolcu için 20.000 TL, 2 futbolcu için 40.000 TL, 3 futbolcu için 60.000 TL, 4 futbolcu için 150.000 TL, 5 futbolcu için 300.000 TL ödenmesi gerekiyor.

Eğer daha fazla yabancı almak istersen 5 ve üzerinde her yabancı oyuncu için ilaveten 200.000 TL daha vereceksin galiba. Bu rakamları tam bilmediğimden şimdi gazete haberlerine bakarak verdim.

Ayrıca birşey daha söyleyeyim gelecek sene oluşturulacak 25 kişilik A Takım kadrosunda en az "3" oyuncu 21 yaşından küçük olmalı ve 3 sezon veya 36 aydır Sivasspor'da tescilli olmalıdır. Bu kritere uyan 3 oyuncumuz vardır diye düşünüyorum. Veya belki de bu sayede genç bir oyuncu çıkartacağız.

Bu arada vergi ,Sgk veya futbolcuya borçlu kulüplere yönelik ciddi yaptırımlar olabiliyor. Geçen sene Samsun ve Denizli'nin puanı silindi. Bu sene de kritik durumda takımlar var. Hatta transfer yasaklı takımlar da var şu anda. Mesela Samsun'un transfer yasağı var. Mersin'in durumu kritik. Belki Elazığ da üst lige çıkamazsa benzer sorun var. Denizli hakeza. Eskişehir ne olur bilinmez.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla