Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Sivas'ta büyük panik
Alt 07.03.2016, 10:45   #66
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 312 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Rotes Gesicht Cevap: Sivas'ta büyük panik

Medicana Sivasspor teknik direktörü Sayın Mesut Bakkal ve kıymetli teknik ekibinden nacizane ricalarım.

Yazan: Sivassporun sonsuza kadar taraftarı. Bütün yiğidolar adına yazıyorum, eğer kıymetli yiğidolar uygun bulurlarsa.

Belki matematiksel olarak değil ama psikolojik olarak son dönemeç: Medicana Sivassporumuz Kasımpaşaspor maçını mutlaka kazanmak mecburiyetindedir.

Taraftar olarak görevimi yapmak istiyorum. Medicana Sivasspor-Kasımpaşaspor maçı için (14.03.2016) aşağıdaki naçizane önerilerimi değerlendirmenize saygılarımla arz ediyorum.

1) Kasımpaşaspor maçında David Texeira tek forvet oynamalı.

2)Burhan Eşer, Etzaz Hussain, Aaatif Chahechouhe orta ileri arası Texeira'ya sürekli destek vermeli.

3) Geri-orta Yiğit İncedemir (A.Koçak'ta olabilir, ancak benim tercihim Yiğit İncedemirden yana. Daha hırslı olduğu için). Yiğit İncedemir- Mehdi Taouil zaman zaman orta ileri çıkarak ama daha çok savunma dörtlüsünü ve merkez daireyi destekleyerek (özellikle Yiğit daha müsaait) oynamalı.

4) Geride Çağatay Çeken- İbrahim Öztürk-Qumari-Emre Öztürk çakılı savunma gibi oynamalı. Belki zaman zaman Çağatay ortaya kadar çıkabilir, Burhan'a yardımcı olması için, ancak Emre Öztürk yerini pek terketmemeli. İbrahim Öztürk'te rakip kaleye atılan kornerlerde geriye hızlı dönmek şartıyla (özelikle takım 2-0 gibi falan önde ise) ileri çıkabilir. Qumari'nin yerini terketmemesi gerekir.

5) Kanatlardan rakip kalecinin mutlak egemenlik bölgesine ortalar yapılmamalıdır. Yada rakip savunma oyuncularından döneceği aşağı yukarı belli olan kısa kanat ortaları denenmemelidir.

6) Alman futbolunda olduğu gibi topu daha çok orta saha ve rakibin ceza alanı arasındaki bölgede tutarak (Aaatif-Etzaz-Mehdi ve Burhan'ın pas trafiği çok olumlu olacaktır. Evet, pas, pas , pas. Futbol oyunu pas oyunu değilse nedir?) ve sürekli paslarla rakip savunmasının dengesini bozup Texeri'ya atılacak nokta paslarla rakip kaleciyle başbaşa kalması sağlanmalıdır. Texeira'nın videoları incelendiğinde sadece kafa ile değil, ayak ile de çok düzgün ve net golleri var. İnce yapılı ve hareketli olduğu için rakip defansın arasına sızma yeteneğinin çok fazla olduğunu düşünüyorum. Bir-iki penaltı bile kazanabiliriz. Penaltıda tercihim Yiğit İncedemirden yana. Nedense içimden öyle geliyor.

7) Texeira dışında rakibin ceza sahasına pek girilmemeli daha doğrusu kalecinin egemenlik bölgesine yakın ceza sahasına zorunlu olmadıkça girilmemeli. Kuşkusuz, Texeira dışında. Elbette korner atışlarında rakip kale önünde bulunmamız doğaldır. Kısaca orta-ileri oyuncularımız hücum yaparken rakibin topu kapabileceğini hızla orta sahaya aktarabileceğini hiç ama hiç unutmamalıdırlar. Yani orta saha oyuncularımız adı üstünde orta saha oyuncusu olduklarını hiç unutmamak zorundadır.

8) Eğer 2-0 yada 3-1 gibi öne geçersek (mesela 65. dakikalarda gibi) David-Hasan Kabze değişikliği yapılabilir.

9) Yedek oyuncu değişimi: Yiğit İncedemir-Adem Koçak dakika 60 gibi.
D.Texeira-Hasan Kabze: dk. 65. dakika gibi . Kesinlikle son on dakika değil. Oyuncu oyuna bile ısınamıyor.
3. değişiklik konusunda bir yorumum yok.

10) Elbetteki benim bu yazdıklarım kafamda kurguladığım bir oyuna dayanıyor. Maçta neler neler olur sadece Cenabı Allah bilebilir. Elbette teknik ekibimiz kendi sistem ve oyuncu tercihlerini kendileri yapacaklardır. Ben sadece bir taraftarım ve sadece bir öneride bulunabilirim. Futbol kendi içinde sonsuz seçenek ve imkanlar barındırmaktadır. Maça kadar öyle bazı gelişmeler olabilir ki (mesela Alllah korusun bazı son dakika sakatlıkları gibi) benim önerilerim zaten uygulanma imkanı bulamaz. Yada benim önerilerim futbolun temel ilkeleri ile çelişebilir. Yani ben sadece bir taraftar olduğumu ve teknik ekibin üyesi olmadığımı çok iyi bildiğimi siz sayın yiğidolara ve Sivasspor camiasına bildirmek isterim.
Saygılarımla.
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Sivasspormysoul'a Teşekkür Ediyor...