Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: 2009-2010 Basketbol haberleri
Alt 17.12.2009, 21:23   #106
EyüphanAydın
Usta Yiğido

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.269 Mesajına 946 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1256 EyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yok
Standart Cevap: 2009-2010 Basketbol haberleri

"Hiçbir takımı gözardı etmemek gerekli"

FIBA’nın Yeni Zelandalı Yönetim Kurulu Üyesi Barbara Wheadon, NBA Asbaşkanı Kim F. Bohuny, Slovenya temsilcisi Zoran Markov ve ABD Yöneticisi Jim Tooley, kura çekimini değerlendirdi.

FIBA’nın Yeni Zelandalı Yönetim Kurulu Üyesi Barbara Wheadon, kura çekimi ile ilgili olarak, “Bizim için en zorlu gruplardan birinde mücadele edeceğiz. Hiçbir takımı göz ardı etmemek gerek. Almanya ile ilk defa karşılaşmayacağız. Bu nedenle farklı olacak. Maçlarımızı oynayacağımız İzmir’in atmosferini görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

NBA Asbaşkanı Kim F. Bohuny, FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nda 35 ile 40 arasında NBA oyuncusunun oynayacağını tahmin ettiklerini söylerken, “Bu büyük organizasyon için gerçekten sabırsızlanıyorum. Yüksek seviyede bir şampiyona olacak ve heyecanlı olduğumu söyleyebilirim. Oldukça zorlu ve zevkli maçlar oynanacağını düşünüyorum” dedi.

Slovenya temsilcisi Zoran Markov, B Grubu’nda ABD, Brezilya, Hırvatistan, İran ve Tunus ile oynayacak olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söylerken, “ABD ile oynayacak olmamıza rağmen istediğimiz gibi bir kura oldu. ABD ile oynamak bizi biraz zorlayabilir. Kura çekimi sırasında burada yapılan gösteriler gerçekten de muhteşemdi. İstanbul’da bulunmaktan büyük keyif aldım. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda da zaten grup maçlarımızı İstanbul’da oynayacak olmamız da bu nedenle ayrıca mutluluk verdi” açıklamasında bulundu.

ABD Yöneticisi Jim Tooley, kura çekiminin çok başarılı olduğunun altını çizerken, “Gruplar arasındaki dağılımın iyi olduğunu düşünüyorum. Maçların çekişmeli geçeceğinden şüphem yok. ABD’nin kolay maçı olduğunu düşünmüyorum. Slovenya ve Brezilya’yı grubumuzdaki diğer iddialı takımlar olarak görüyorum. Ama hiçbir takımı küçümsemeden sahaya çıkacağız. Çünkü basketbol gün geçtikçe gelişiyor ve her takım da güçleniyor. İstanbul’u yakından tanıyorum. İstanbul’da olmak çok büyük bir keyif. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası için buraya gelmek için sabırsızlanıyorum” ifadesini kullandı.
Ümitlerin bittiği yerde
Abdest al ve sabahı bekle...
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla