Tekil Mesaj Gösterimi
Mecnun ODYAKMAZ İle Devam
Alt 29.05.2016, 22:40   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Mecnun ODYAKMAZ İle Devam

Olağan genel kurulumuz, Sivas İl Özel İdaresi meclis salonunda gerçekleştirildi.

Genel kurulda, yönetim ve denetim kurulu raporları okundu ve bilanço ibra edildi.

Başkanımız Mecnun Otyakmaz'ın başkanlığında tek listeyle gidilen olağanüstü genel kurulda, konuşmaların ardından oylamaya geçildi ve Otyakmaz yeniden başkanlığa seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulun açılış konuşmasını yapan Vali Alim Barut Medicana Sivasspor’umuzun yeniden hak ettiği yere geleceği söyleyerek, "Sivas’ın gerçekten güzel bir markası iyi bir markası Sivasspor’un olağanüstü genel kurulunda bir aradayız. Sivasspor kurulalı yarım asır oldu. Bir günle, bir yılla değerlendirmemek lazım. 11 yıldır Sivasspor Süper Ligde ve Sivas’ı çok güzel temsil etti. Şurası bir gerçek, Türkiye genelinde 3 büyük takımın ötesinde şampiyonluğa oynayan nadir takımlardan bir tanesidir. 11 yıllık süreç içerisinde büyük başarılar elde etmiştir. Takımı bir yıl gibi kısıtlı bir süreyle değerlendirmemek gerekiyor. Ben inanıyorum ki Sivasspor, bu yıl tekrar Süper Ligde yerini alacak. Altın yere düşmekle değer kaybetmez. Ben inanıyorum ki Sivasspor yine Süper Lige çıkacak. Sivasspor ve Sivas Valiliği arasındaki ortaklığı ömrüm yettiğince devam ettireceğim. Vali olarak yapabileceğim desteği yaptığımda kendi sorumluluğumun gereğini yerine getirmiş oluyorum. Tabi ki başarıyı ölçmek için bir güne ya da bir yıla bakmamak lazım. 12 yıllık sürece baktığımız zaman yönetime başarısız diyemeyiz. Süper Lig’de ciddi başarılara imza attı, şampiyonluğa oynadı, Avrupa’ya gitti. Bunlar çok ciddi başarılar. Evet, bu dönem başarısız geçti ama Sivasspor yine hak ettiği yerde yani Süper Lig’de yerini alacak. Yönetim 12 yılda tecrübe kazanmış, profesyonel olmuş ama amatör ruhla yönetiyorlar. Bu da Sivasspor için bir artı. Geçmişe artık hiçbir şey yapamayız. Ama geleceğe dönük tedbir almalıyız. Geçmişe takılmadan önümüze bakacağız. Baktığımız zamanda ben yine Sivasspor’un hak ettiği yere geleceğine inanıyorum” dedi.

Vali Barut’un ardından konuşan Başkanımız Mecnun Otyakmaz 11 yıllık macerada 3 kere küme düşme mücadelesi, 3 kez Avrupa kupalarına mücadele hakkı 4 sezonda ise orta sıralarda bitirdiklerini ifade ederek bu sezon da dramatik bir şekilde küme düştüğümüzü söyledi. Bu sezon kötü gidişe dur diyemediğimizi ve 3 hoca değiştirdiklerini ifade eden Otyakmaz, son haftalarda elimizden gelen mücadeleyi göstersek de takımımızı küme düşmekten kurtaramadığımızı kaydetti.

12 yıllık başkanlığı süresince 4 Eylül Stadyumu’nda taraftarlık bilincini bir türlü oluşturamadığımızı ifade eden Başkan Otyakmaz “12 yıllık başkanlık süremde en üzüldüğüm konulardan biri 4 Eylül stadyumunda gerçek bir taraftarlık bilinci oluşturamamış olmamızdır. Özellikle Passolig’den sonra taraftar sayımızda önemli düşüşler oldu, bazı maçlarımızı üç bin taraftarla oynamak zorunda kaldık. En önemli maçlarımızda stadımız dolmadı, özellikle Akhisar maçında nerdeyse boş tribünlere oynamak zorunda kaldık ve o travmatik son dakika golünden sonra yapılan olumsuz tezahüratlar yönetim kurulumuzda güven bunalımına, bıkkınlık ve yılgınlığa yol açtı” diye konuştu.

Olağan üstü genel kurula gidilmeden tüzükte değişiklik yapıldığını ifade eden Otyakmaz “Değerli delegeler önümüzdeki dönemde güçlü bir Sivasspor için tüzüğümüzde ufak bir değişiklik yapmak zorunluluğu hasıl olmuştur. Dernek tüzüğümüzün 39. madde 1. paragrafı “Genel kurulun asil üyeleri arasında gizli oy ve üç yıllık süre için 1 başkan 20 asil ve 10 yedek üyeden oluşur” şeklinde değiştirilerek yönetim kurulu sayımız arttırılmıştır. Daha önceki yönetim kurulu üyelerimizden bir kaçı hariç yolumuza devam etmekteyiz. Hayrettin Yıldırım işlerinin yoğunluğu nedeni ile Murat Şahin ise Anadolu Üsküdarspor Kulübü başkanı olması nedeni ile bu dönem yönetim kurulumuzda yer alamayacaklardır. Kendilerine huzurunuzda yapmış oldukları hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Otyakmaz, yeni yönetim kurulunda yer alan isimleri şöyle açıkladı, “Yeni dönemde yönetim kurulumuzda Erdal Sarılar, Erdoğan Bozatlı, Mehmet Oflaz, Elahattin Akyüz, Ekrem Munar, Halit Yazıcı, Ömer Sepet, Uğur Akkuş, Erdal Yılmaz, Mehmet Poyraz, Mehmet Ali Topal ve Faruk Taşseten ile yolumuza devam edeceğiz. “Bunun yanı sıra Volkan Uygunuçarlar, Şefik Yalvaç, Alper Kılınç, Bahattin Eken, Sabri Çevik, Muhammet Şeker, Turan Ünal, Yusuf Ziya Kurt ise Yönetim Kurulumuza yeni katılarak maddi ve manevi destekleri ile Sivasspor’umuzun daha güçlü ve dinamik olması için yardımcı olacaklardır” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in son maçında taraftarımızın tüm dünyaya örnek olduğunu söyleyen Otyakmaz, “Ayrıca, taraftarımızın son maçımızda küme düşmemize rağmen dünyada spor camiasında nadir görülen bir olgunlukla takımımıza ve yönetim kurulumuza yapmış oldukları tezahürat ve ritüel nedeni ile teşekkür etmek istiyorum. Taraftarımızın bu olgun davranışı tüm dünyaya ve ülkemize örnek olmuş ve Sivas halkının ne kadar anlayışlı ve delikanlı olduğunu dünyaya bir kez daha göstermiştir. Daha başarılı bir Sivasspor için şahsıma ve yönetim kuruluma verdiğiniz güvenden dolayı tüm delegelerimize şükranlarımızı sunuyor saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.[/CENTER][/B]

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...