Tekil Mesaj Gösterimi
Sükunete Davet
Alt 25.01.2016, 16:52   #1
asabibaba
Usta Yiğido

asabibaba - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

992 Mesajına 2.426 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 asabibaba FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sükunete Davet

SİVASSPOR'A SAKİNLİK ŞART

Dün itibarıyla Sivasspor'un nasıl bir sıkıntıya girdiğini gayet iyi biliyorum. Bir zamanlar daha müşgül durumlarda, çareler üretme becerisini
yaşayanlardanım. Çok sıkıntılı ikinci sezonumuzda Bülent Uygun'u 5 dakikadan daha kısa bir sürede teknik direktörlüğe getirme kararımızdan sonra, Uygun şayet başarısız olsaydı tek suçlu ben olacaktım! Çok şükür o sıkıntılı ve riskli günleri atlattık ama bugün itibarıyla yine normalin ötesinde sıkıntılıyız.
Tecrübelerime dayanarak yazıyorum; Öncelikle tepeden tırnağa herkes sakin olacak. Öylesine sakin olmalıyız ki, bu sakinlik ve sağduyu futbolcularıda direkt olarak etkileyecek. Dün Sivasspor %68 ile çok başarılı bir futbol sergilerken yenildiyse, sebebi şanssızlık değil, bir an önce gol atma telaşı ve psikolojik sakinliğin tesis edilememesindendir.
Maçın önemli dakikalarını tekrar tekrar izledim. Beykan kumaşı çok iyi futbolcu olmasına rağmen iki yüzde yüz gol kaçırdı ve telaşla tecrübesizliğin tezahürü olarak kırmızı kart gördü. Onu kimsenin hedefine koydurmamak için Okan Hoca özel bir görüşme yapacaktır zannederim.
Hatırlayın Antalya'nın Yılmaz Vural döneminde Fenerbahçe'yi yendikten sonra yanılmıyorsam 10 maç puan alamayıp küme düştüğü sezonu! Hele sabredin, telaş etmeyin aklınıza gelmeyen bir takımı altımıza alabiliriz. Henüz lig bitmedi ve önümüzde 45 puanlık 15 hafta var. Ben umudumu koruyorum, tavsiye ederim hepinizde koruyun...