Tekil Mesaj Gösterimi
Çalımbay 3 puan istiyor
Alt 30.08.2012, 19:20   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Çalımbay 3 puan istiyor

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Bizim tek amacımız buradan 3 puanla ayrılmak" dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında evinde Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Sivasspor takımı hazırlıklarını Teknik Direktör Rıza Çalımbay yönetiminde, maçın oynanacağı 4 Eylül Stadyumu'nda yapılan idmanla sürdürdü.

Rıza Çalımbay, idman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Fenerbahçe takımını anlatmalarına gerek olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"İyi bir takım. Bana göre de son maçlarında da gayet iyi oynadılar. Çok da mücadele ediyorlar. Oyunun kaderini her an değiştirecek oyunculara sahipler. Hepsi bildiğimiz şeyler. Önemli olan bizim, kapasitemizin biraz üstüne çıkmamız. Mersin maçında ilk yarıda oynadığımız oyunun biraz daha üstüne çıkıp bunu ikinci yarıya da yaymamız gerekiyor. Defansif açıdan da daha dikkatli oynamamız gerekiyor. Mersin İdmanyurdu maçına baktığımız zaman hakikaten oyun olarak pozisyon vermediğimiz bir maç ama ölü toplar olarak pozisyon verdiğimiz bir maç. Her şeye artık dikkat etmemiz gerekiyor."

Bu haftanın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Çalımbay, şöyle dedi:

"Milli Takım arasını da inşallah iyi bir şekilde değerlendireceğiz. Hazır olmayan arkadaşlarımız da hazır durumda olacak. Sakat arkadaşlarımız iyi durumda olacak. Çünkü bizdeki sıkıntı maç içinde oyunu değiştirecek oyunculara sahip değiliz, sakatlıklardan dolayı forvet açısından. İnşallah bunu da bu haftadan sonra gidereceğiz. Hiçbir sakatımız kalmayacak. Öncelikle Fenerbahçe maçını kendi taraftarımız önünde iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Maçın başından sonuna kadar oyundan kopmadan elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben takımıma yürekten inanıyorum. Yeter ki bizim takım birazcık kapasitesinin üstüne çıksın, sahada söylenenleri yapsınlar. Bir sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum. Çok zor bir maç. Bizim tek amacımız buradan 3 puanla ayrılmak."

"Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden elendikten sonra gelmesi avantaj mı, dezavantaj mı-" şeklindeki soruyu, Çalımbay, "Bizim mükemmel konsantre olmamız gerekiyor bu maça. Çünkü ligin başı. Onun için de o maçın bize bir avantaj olacağını zannetmiyorum. Belki de dezavantaj olur. Ama bizim için önemli olan kendi yapacağımız şeyler, Fenerbahçe'den çok. Fenerbahçe'nin de çok iyi yönleri var. Zaaflarından da yararlanmaya çalışacağız ama Fenerbahçe takımı iyi bir kadroya, geniş bir kadroya sahip bir takım" diye yanıtladı.

Çalımbay, transfer yapıp yapmayacakları ile ilgili soruya ise "Transfer yapma şansımızı zor görüyorum ben. Çünkü maddi açıdan bizim kulüp transfer yapacak durumda değil. Onu için biz hem kulübümüze maddi açıdan uygun biri olursa, iyi bir oyuncu olursa almaya çalışacağız. Onun dışında oyuncu alacağımızı zannetmiyorum" şeklinde cevap verdi.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla