Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: 2009-2010 Basketbol haberleri
Alt 17.12.2009, 20:16   #94
EyüphanAydın
Usta Yiğido

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.269 Mesajına 946 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1259 EyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yok
Standart Cevap: 2009-2010 Basketbol haberleri

Vucinic: İzmir'e turist olarak gitmeyeceğiz

2010 FIBA Dünya Şampiyonası’na evsahipliği yapacak olan Türkiye, tüm dünyada tarihi ve doğal güzellikleri ile tanınırken, Yeni Zelanda’nın antrenörü Nenad Vucinic, İzmir’e turist olarak gitmeyeceklerini söyledi.

Türkiye’nin Ege Bölgesi’ndeki en büyük şehri olan İzmir’de grup maçlarını oynayacak olan Yeni Zelanda’da antrenör Vucinic, Türkiye’nin güzelliklerinin farkında olduğunu ifade ederek, “İzmir çok güzel ve tarihi bir şehir. Ancak biz oraya turistik bize gezi için gitmiyoruz. İzmir’de kalacağımız süre boyunca kafamızı maçlardan ve antrenmanlardan kaldırabileceğimizi sanmıyorum” diye konuştu.

Yeni Zelanda, İzmir’de oynanacak D Grubu maçlarında İspanya, Fransa, Litvanya, Lübnan ve Kanada ile mücadele edecek.

“Lübnan antrenörü hakkında çok fazla bilgim yok” diyen Vucinic, “Ancak en kısa zamanda öğreneceğim. Kanada’yı çok iyi tanıdığımızı söyleyebilirim” dedi.

Estonya’da Kalev Cramo takımını çalıştıran Vucinic, Yeni Zelanda’yı da FIBA Okyanusya Şampiyonası’nda altın madalyaya taşımıştı.

Yeni Zelanda, geçtiğimiz yaz hazırlık maçlarında Kanada ve Lübnan ile karşı karşıya gelmişti.

Vucinic, kura konusunda bir sıkıntısı olmadığını da sözlerine ekledi.

Özellikle FIBA Amerika Şampiyonu ile aynı grupta yer almak istemediğini dile getiren Vucinic, “Brezilya ile aynı grupta yer almayı istemiyordum. Avustralya ile aynı grupta olmayacağımızı da biliyordum. Grubumuzda Porto Riko veya Kanada’nın olmasını istiyordum ve bu da oldu” değerlendirmesinde bulundu.
24 takımlı bir turnuvada, maçlardaki her saniyenin öneminin olduğunu söyleyen Vucinic, “2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda hiçbir şey kolay olmayacak. Rakiplerinizin kim olduğunun çok önemi yok. Grubumuzda İspanya, Fransa ve Litvanya gibi çok güçlü takımlar var. Kanada ve Lübnan da sıkı takımlar. Ancak onları daha önce yenmeyi başarmıştık” diyerek sözlerini tamamladı.
Ümitlerin bittiği yerde
Abdest al ve sabahı bekle...
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla