Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Özel güvenlik kafasına göre mi takılıyor?
Alt 07.03.2012, 08:14   #4
Rallim58
Gast

Standart Cevap: Özel güvenlik kafasına göre mi takılıyor?

Turnikeden girişte, dalgalandırmak üzere aldığımız Sivasspor bayraklarının plastikleri sökülüyorsa,

Oturmak üzere getirilen gazeteler toplanıyorsa,

Bizler yıllardır kombinelerimizle giriş yaptığımız halde hemen yan taraftan kapı açılarak giriş serbestisi verilen ne idüğü belirsizler içeri alınıyorsa,

Güvenlikçinin elinde büyük bir çanta ve içerisinde termos dolu çayı tanıdığına içeri girişte geri teslim ederek onların çaylarını termosla bizler kazıkla çay içmeye sevkediliyorsak,

Kombinedeki yerime geçmek için merdivenlerde başlayan kavga gürültü ile "yol verin arkadaşlar" sözlerimize ters bakılarak oğlumuzun kızımızın yanında kavga etmemek için kendimizi zor tutuyorsak,

Merdivenden yukarı zorla geçiş yapıp bu kezde maratonun en üst kısmı yine boş bırakılması gereken geçiş platformu tıklım tıklım ayakta dolu olup biletlerini sorduğumuzda (belliki beleşçiler) biletlerimizi kaybettik sözleri alınıyorsa,

Maçın devre arasında küçük çocuklarımızı lavabo ihtiyacı için maraton üst kısmından geçiş yapamıyor, çocuklarımızın altına kaçırmalarına kadar giden iğrenç olayları yaşıyorsak,

Bir tane numunelik güvenlikçi bulup derdimizi anlatamıyorsak,

Bu yaşadıklarımıza rağmen taraftar olarak, Sivasspor sevdalısı olarak bizler kombinelerle yıllardır desteğe devam ediyor olmamıza rağmen "beleşçilere hizmet" ediliyor, değer veriliyorsa;

Ben Sivasspor yönetimini değil, taraftarlığımı ve kendimi gözden geçirmek zorunda kalacağım.

Bu bir isyanmıdır, tepkimidir bilemiyorum.

Abarttığımı ya da ben bunları yaşamadım diyen (Kombine sahibi yiğido-taraftar) varsa açıklasın.

Bir başka konuda bahsedip tepki gösterdiğimden alıntıdır.

Burada tek çözüm var, ve yaralı parmağı kesmekten geçer.

Özel Güvenlik Görevlilerinden görevini layıkı ile yerine getirenleri tenzihle;

Müsabaka başlamadan önce Özel Güvenlik Görevlilerinden her basamakların üst geçiş konumlarına birer tane yerleştir. Gerek merdivende gerek geçiş yerinin ayakta durmalarına engel olmayanı,

Giriş turnikelerinde bulunan Özel Güvenlik Görevlilerinden ise "biletsiz seyirci alarak" koltuk sayısının, kapasitenin üzerine çıkılmasını sağlayanı,

Girişte bzilerin elindeki çay termosuna "yassak gardaşım" deyip, tanıdığının elindeki içinde çay dolu termosu alarak, kontrol noktası sonrasında yolcu eder gibi tekrar eline tutuşturanı,

Disiplin adına numunelik de olsa bir kişiye, İŞ AKDİNİ FESH ile "SEN DAHA GELMİYORSUN" denilsin, yukarıda saydığım, yiğidoların muzdarip olup işkence çektiği uygulamayı 2. bir Özel Güvenlik Görevlisi daha yapabilir mi? Sen Özel Güvenlik Şirketisin bunu yapmak zorundasın aksi halde iş yapamazsın. Gerçi Şirketin ismini duyunca bu şirketin görev aldığı hemen her yerde aynı problem olduğunu duydum, yani disiplinsiz bir şirket.

Çözüm bu kadar basit ama, biz her ne hikmetse sağ kulağımızı sol elle gösteririz.
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...