Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Maçı değerlendirelim...
Alt 24.01.2016, 20:50   #89
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 874 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Maçı değerlendirelim...

Eskişehirspor ne yaptı;kendi sahasına kapandı,oyunu kendi sahasında karşıladı,kontrataklarla rakip kaleye gitti...Biz ne yaptık rakibin ekmeğine yağ sürdük...Pivot santarforumuz olmamasına rağmen yan toplarla çok sayıda orta yaptık;rakibin defansı bu maçta iyi oynadığı için 1-2 pozisyon hariç net pozisyon bulamadık..Kaçırdığımız Beykan, Kone veTexira nın pozisyonları hep rakibin hatalarından,seken toplardan gelmedi mi..Buna rağmen Beykan biraz dikkatli olsa ilk yarı 3-1 bile bitebilirdi..İlk yarı rakibin tamamen kapanmasına rağmen çok da kötü oynamadık...Gerçek olan bir şey var ;o da yeni oyuncuların takıma alışmalarının zaman alacağıdır..Husain bence gs. maçındaki kadar iyi oynayamadı;bunda rakibin ona karşı önlem almasından da kaynaklanmış olabilir..Attığı ara paslarının büyük bir kısmını rakip defansı kapattı...Husain oyunu sağa, sola açamaya çalıştı ama kapanan bir takıma karşı malesef hiç etkili olamadı..İlk yarı kaleye belki şut atma istedi ama ben attığı şutu göremedim..2.yarı denediği şutlarda rakipten döndü...Taraftar sabırsız gol istiyor ama takımın 4-5 oyuncusu takımla ne kadar idmanla maça çıktı hepimiz biliyoruz...Yönetim bu oyuncuları kampın ilk günü getirseydi daha iyi olmaz mıydı;çünkü yeni gelenlerin eskilerle uyum sorunları bariz gözüküyor...Malesef yedekten gelip takımı kurtaracak oyuncular içinde sadece Tenase gözüküyor;o da tam hazır değil..Diğerlerini hepimiz biliyoruz...Taraftar hala bas bas bağırıyor;Enramo-Kuweike tipi güçlü bir santarfor..Ama yönetim taraftarın bu sesine hala kulak vermiş değil...Hasan Kabze nin son durumunu hepimiz biliyoruz;maçta neler yaptığını herkes gördü;umarım yönetim de görmüştür...Cicinho ilerde çok iyi geride malesef çok kötü;atılan 2. gol onun kanadından geldi...Ben hala bu takımın iyi bir stopere,iyi bir golcüye,orta sahada Kone oluya sakatlanırsa iyi bir ön liberoya,ve b,r kanada ihtiyacı olduğuna inanıyorum..En azından iyi bir golcü ve stoperde alınsa sivasspora ilaç gibi gelecek...Yönetim ne düşünür bilemem ama İ.Öztürk ün bu maçta oynadığı futbolla sadece iyi bir yedek olacağını gösterdiğini düşünüyorum..Lig uzun bir maraton,umarım bu uzun maratonda ayakta kalan sivasspor olur...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla