Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Hakem mi suçlu, yoksa Sivasspor mu?
Alt 20.09.2011, 12:55   #103
kurbanlica
Yeni Yiğido

1 Mesajına 4 kere Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 kurbanlica FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Hakem mi suçlu, yoksa Sivasspor mu?

Bir Eskişehirsporlu ve sizi seven Eskişehirli olarak bir kaç nacizane fikrimi yazacağım. Arkadaşlarım, abilerim, arada bir girer forumunuza bakarım. Merak ederim Sivas nasıl diye. İlk kez Rıza Çalımbay geldiği zaman başınıza yazmıştım. Basit goller yedik masalını çok duyacağınızı, hiç bir zaman Rıza Hocanın ders çıkartmadığını sürekli aynı hataları yaptığını söylemiştim. Bana aranızda karşı çıkanlar olmuştu. Google'a görsel aramaya girin "Basit Goller Yedik" yazıp aratın. Tahmin edin en çok kimin resmini göreceksiniz?

Rıza Hoca'nın oturdum araştırdım bütün maçlarından sonraki röportajlarını okudum. Sonra B.Uygun'un. En çok hakemlerden yakınan sizce kimdir tahmin edin? Rıza Hoca hiç bir zaman suçu kendisinde aramaz. Ya takıma atar suçu ya da hakeme. Rıza Hoca gitti gideli Eskişehir'de bir gün olsun hakemlere sövülmedi. Çünkü hakeme el kol hareketi yapıp, taraftarı gaza getiren hoca gelmedi. Islıklandı ve bitti. Rıza Hoca'ya alışacaksınız mecbur. Çok hırslı, hem de gereksiz hırslı bir Hoca. Kötülemek için yazmıyorum. Adam gibi adam ancak futbolculuk döneminden gelen ben iyiyim duygusu bence damarlarına işlemiş. Saha kenarında iyi değil. O varken defans oyuncusunu çıkarıp başka bir defans oyuncusunu forvete aldığı zamanları biliriz biz. Rıza Hoca üst sıraları kovalayacak bir hoca değildir. Orta sıralarda mücadele edecekseniz Rıza Hoca tam istediğiniz bir Hocadır.

Bizim maça gelince. 2-0 olduktan sonra Veysel'in yaptığı hareket bariz penaltıdır. Ancak Hayrettin Yerlikaya ikinci sarıyı görene kadar kaç kere faul yaptı? Hanginiz aman Hayrettin sarı kartın var demedi içten içe? Ben hakem olsam Hayrettin'i o kadar sahada bile tutmazdım. Ama Rıza Hoca hepimiz Hayrettin atılacak derken Hayrettin'i sahada tutup, kırmızı kart görüp hakemi mi eleştiriyor. Hoca Hayrettin'in atılacağını bile bile sen onu sahada tutarsan sen hakemden daha suçlusun.

Gelelim kalecinize. Dede'nin attığı gol mükemmel bir gol. Ama Dede ya ortaya kesecek ya da arka direğe doğru ortalayacak. Kaleciler yan toplarda hep uzak direklere daha yakın dururlar. Sizce Dede'nin golü kurtarılamayacak bir golmüydü? İkinci golde hanginiz kaleci olsanız o kadar ileri çıkıp beleş gol yersiniz?

Gelelim üçüncü gole. Çok karambol bir gol. Allah'ını seven doğru söylesin. Şimdi hangimiz maçı izlerken o topun nasıl Kamara'ya geçtiğini maç akarken net görebildik? Kaç pozisyon geçti Digiturk Veysel'e topun çarptığını gösterdide ondan sonra ofsaytmış dedik. Borjan zaten değişiklik hakkı yok, 10 kişisin ve profesyonel bir oyunda profesyonel sözleşmeli olarak sahadasın. Hangi aklı selim biri maçın kopup gittiği anda o hareketleri yapar? Hakem kuralcı. Trabzonlu ve hiç de sevmem. Her şeye zırt pırt düdük çalar. Ama bakın Galatasaray'a 2 maçta 0 sarı kart. Neden disiplin var. Bizde 5 sarı kart. Sizde nerdeyse bir maçta 5 sarı 2 kırmızı. Fair Play ligi şampiyonu en az şampiyon kadar para alacak. Bir takımın hocası uyarmazmı futbolcusunu sarı kart görmeyeceksiniz diye. E bir bakıyoruz Rıza Hoca bu hafta futbolcudan daha hararetli. Geçen hafta Skibbe taraftardan daha ateşli. Böyle mi kazanılacak Fair Play liginden paralar.

Bence hatalı olan ne taraftardır, ne hakemlerdir. Hakemler kadar hatalı disiplin gösteremeyen hocalar ve profesyonellikten uzak futbolculardır.

Sivasspor-Eskişehirspor maçının kahramanı da kaleciniz Borjan'dır. Sivasspor'a kalan maçlarında başarılar diler, gönüllere taht kuran şampiyonluk mücadelesi veren bir takım olarak lige devam etmenizi dilerim.
kurbanlica isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı kurbanlica'a Teşekkür Ediyor...