Konu: DISPLACEMENT
Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: DISPLACEMENT
Alt 05.02.2014, 23:33   #16
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 728 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: DISPLACEMENT

Uzun süredir bakmıyordum. SETLER hakkında yazı yazmak istiyorum.

İç sahada setlerde duran amigolar genelde etkisiz kalırlar. Tribünün üstünden ve sağ-sol kısımlarından başlayan bestelere tüm tribün rahatlıkla katılır. Ortadan beste girmeye kalkışanlar başarısız olur. Amigolar bu durumu bildiği için üst ve sağ-sol tarafından çıkan bestelere işaretleriyle tüm tribünün katılmasını sağlar. Yönlendirici olurlar. İşaretler dışında kendiside üst, sağ ve sol tarafından gelen besteleri yüksek sesle söyler. Yorumlar ise şöyledir. Amigo gerçekten çok iyi. Bizim 4 Eylül Stadyumunda setlerde en az bir kişi ve durursa en fazla üç kişi durmaktadır. Üst den gelen bestelere girilmesine izin vermektedirler. Sağ ve Soldan yani yanlardan gelen bestelere girememektedirler. Çünkü besteye giren yok sadece çekirdek yiyen var

DEPLASMAN'da bu iş değişir. Setlerde genelde 7-8-9 kişi durmaktadır. Sayılar genelde aynı olduğu için ortalama rakamları verdim(değişebilir). Bu setlerde duranlar genelde başarı olurlar. Çünkü deplasmanda Amigoların besteleri veya sette bulunanların besteleri girilir. Test edebilirisiniz. Bu duruma psikolojik olarak karşı çıkamazsınız.

Set: Amigolar için demirden yapılmış ve yüksekte kalması sağlanmış sabit bir cisim. Balkonda denile bilir. Merdivenli merdivensiz setlerde bulunmaktadır. Set olmayan tribünler vardır. Ama bu terim oralarda da kullanılır. Duvarın üstünde bekleyen veya tribünün uçurum ucunda bekleyen amigoların beklediği yerlerede set denilmektedir. Megafon siste mi ve hatta mikrofon sistemi olan setlerde vardır.