Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 21.11.2005, 23:36   #24
drummer
Usta Yiğido

drummer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

84 Mesajına 167 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 855 drummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDI

[QUOTE=Ser58dar][COLOR="Black"][B][I]Ya ağabeyciğim yakaladın bizi bir noktadan heveslendirdin...
Şimdiki çocuklar bu yönden çok ama çok şanssız bizde bisiklet Ağabeyden kardeşe ordan amca çocuklarına geçerdi,şimdi bir evde iki hatta üç bisiklet var ilk başlarda hiç tv miz yoktu sonra siyah-beyaz bir Nordmende tv aldık o pazar günleri kovboy filmlerinin verdiği tadı şimdiki yaklaşlık 100 kanalın hiçbirinde bulamıyorum.[/I][/B][/COLOR][/QUOTE]
[B][COLOR="Red"]76 yılıydı sanıyorum sivasta televizyon yayınları başladı.
yarabbi o ne günlerdi.
kimsede televizyon yok her mahallede biraz maddi durumu iyi olan alıyor,pahalıda zıkkım dünyanın parası;birde yanına mutlaka regülatör denen elektrik akım düzenleyicisi almak zorundasın yoksa televizyon mefta.

mahallede televizyonu ilk alan bahattin abimiz(halen yaşıyor allah selamet versin)adam televizyonu kurmuş ama kurduğuna pişman olmuş.
bütün mahalleli onun evinde yaşlısı genci.
herkes gidiyor ben dururmuyum.bende gittim kapıya bir ne ne göreyim adamın kapısında en az 60-70 ayakkabı sanki sinema içeri girdim ayak kokusundan,osuruktan girilmiyor içeri neredeyse ama kimsenin umurunda değil.
oda dolmuş;bir kıçlık yer bulan çökmüş yerlere.büyük bir hayretle ve keyifle teknolojinin keşfi yapılıyor.
yaşlısı genci herkes pür dikkat tvden gözlerini ayırmıyor ve garip yorumlar yapılıyor.
nerde o eski günler
valla yeniden yaşıyorum o günleri sanki.

kim açtı bu konuyu yaav.,
ben eskiyi istiyorummmmmm
[/COLOR][/B]