Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: TRANSFER DÖNEMİ
Alt 19.08.2015, 17:11   #7
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: TRANSFER DÖNEMİ

Yerliturkuaz kardeşimiz güzel bir özet yapmış transfer dönemi ile ilgili yaşanan gelişmeleri.. Ellerine ve yüreğine sağlık..

Şimdi sitede bazı yönetimsever değil de yönetimtapar arkadaşlar başlamışlar desteksiz atışlara.. Atsınlar kendilerince onların konuşma zamanı olsa gerek..

Ben şahsım adına sadece bu yaz değil Carlos ile başlayan ara transfer döneminden bu transfer dönemine kadar hep eleştirdim.. Evet yönetim; transferde her dönem sınıfta kaldığını ben değil neredeyse tüm Sivas kamuoyu bu konu etrafında hemfikirdi..

Şimdi sormak gerek; şayet burada yönetime tek çift olumsuz cümle yazılmasa, yaklaşık dört dönemdir transferde yapılan fahiş hatalar bu platformda dillendirilmese ve bir kamuoyu baskısı oluşturulmamış olsa idi, şunu net söylüyorum "yine hüsran, her daim" şarkısı dilimizden düşmeyecekti..

Transferin son günü son dakikasında çıkan sürpriz yumurtalar artık tarihte kalmalı ve yönetim transferdeki bir kaç gün içindeki performansını, kamp döneminden önce artırmalı ve kadro mühendisliği adına erken hareket etmeli..

Unutulmamalıdır ki; İyi futbol, iyi futbolcularla oynanır..

Carlos'un ayrılmadan önce, bir maç sonrası yapmış olduğu bir basın toplantısında ne demişti, takıma 14-15 futbolcu alınması gerekiyor diye demeç verdiğini unutmayalım..

Şimdi sayalım; ara transfer ve bu transfer sezonu kaç futbolcuyu kadromuza kattık..

1-İbrahim Öztürk
2-Micahel Eneramo
3-İbrahim Akın
4-Setkus
5-Çağatay
6-Boye
7-Erkan Kaş
8-Orhan Gülle
9-Hakan özmert
10-Dani Abalo
11-Jerenimo
12-Yekta
13-Yiğit İncedemir
14-Beykan Şimşek
15-Birde 3.Kaleci(ismini hatırlayamadım)

Gidenler kimler
1-Kadir
2-Ertuğrul
3-Deniz
4-İbrahim Toraman
5-Abdurrahman
6-Da Costa

Hesap nedir şimdi.. Carlos haklımıymış değilmiymiş.. 15 futbolcu gelmiş, 6 futbolcu gitmiş.. Peki yapılan transferler kadro derinliği açısından yeterli mi..? Evet geçen yıllara baktığımızda iyi denilebilecek bir kadroya sahibiz..
Ama hala bir iki eksiğimiz var bunları da es geçmemek gerekli.. Bir kanat oyuncusu ve iyi bir ön libero.. En kötü ihtimal mutlaka ama mutlaka iyi bir ön libero şart oğlu şart..

Ha takım içinde bir oyuncuyu bir kaç bölgede oynatabileceğimiz özellikte oyuncularımızda mevcut..

Örneğin; Cicinho'nun yokluğunda Boye;
Ziya'nın yokluğunda Erkan Kaş
Yekta gerektiğinde orta sahanın hem defansif ve hemde ofansif
yönünü oynabilecek kalite ve kapasitede..

Kanat oyuncusu için, hep Serdar Gürler'i düşünmüşümdür.. Ve ön libero içinde Eyüphülagü üstadımız bahsetti Surinam asıllı oyuncu ..

Ayrıca eleştirdiğim Yönetim için de; bir özür borçluyum bu transfer sezonunun sonuna doğruda yapsalar hamlelerini, tekrar özür diliyorum beni yanılttıkları için..

Ama 4-5 transfer dönemi için yapılan yetersiz veya yapılmayan transferler için de Yönetim tüm taraftardan özür dilermi orasını bilemem.. Ama Yönetimin de taraftara hem özür ve hemde teşekkür borcu var..

Konu Murad_Kelleci58 tarafından (19.08.2015 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.. Sebep: imla hatası
Murad_Kelleci58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 11 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...