Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,
Alt 23.05.2016, 21:01   #43
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 312 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,

Alıntı:
tykinik58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Evet haklısın PTT 1. Ligden de Spor Toto 2. Lige düşmek için SİVAS BELEDİYESPOR ile aynı grupta oynamak için ideal bir öneri

Git kardeşim git sen de işine. Düştüğümüz için günlerdir içimiz içimizi yerken sen de kalkmış neler söylüyor neler yazıyorsun. Bakkal efendi değil PTT 1. Ligde teknik direktörümüz, hangi ligde olursak olalım ben Bakkalı malzemecilerin malzeme çantalarını taşısın yardım etsin diye değil SİVASSPOR'uma almak SİVAS'tan bile içeri sokmam. Ne Süper Ligi tanıyor ne PTT 1. Ligi tanıyor ne SİVASSPOR'u tanıyor ne de FUTBOLU tanıyor. ALLAH rızası için kendi rızası ile DEFOLUP gitsin gözüm görmesin ismini dahi duymak istemiyorum. Bakkal efendi hiçbir zaman kurtarıcı bir teknik direktör değil (hoca bile demek içimden gelmiyor.) Müsvette bir teknik adam gitsin nerede hangi takımı çalıştırırsa çalıştırsın.
Kıymetli Yiğido,

Ben de bu forumda Sivassporun mucizevi bir şekilde STSL de kalacağını defalarca yazdım. Bazı yorumcuların aksine hiçbir zaman bu iş artık bitti asla demedim. Ayrıca bu başlıkta Kıymetli Yiğido Has Sivas'lidan alıntı yaparak ek nedenlerle açıklamaya çalıştım niçin böyle düşündüğümü. Siz üzülüyorsanız ben de üzülüyorum. Ama artık gerçekler ortada. Bu sene böyle tecelli etti. Ben yönetici değilim, sadece basit bir taraftarım. Küme düşürmüş bir kişiye karşı duyulan doğal antipatinin bilincinde olarak bu öneriyi getirdim konu enine boyuna tartışılabilsin diye. Bazen gerçek en aykırı gibi gözüken görüşten neşet edebilir.

Düştüysek yeniden reorganize olup, bütün hatalarıyla tek tek yüzleşmiş kurumsal bir takım olarak döneceğiz STSL ye. Az önce PTT ligindeki playoff mücalesi veren iki takımı izledim (MGA-BS), Medicana Sivassporumuz bu takımlara gol yağdırır. Dikkat ederseniz ben sadece başlığı atıp bırakmadım. Bu başlık altındaki toplam 2-3 cevabı yorumumda en az 10-12 tane neden saydım kendimce niçin bu öneriyi getirdiğimi. Ben sadece Sivassporu değil Sivası da düşünüyorum bu öneriyi getirirken. Sadece STSL takımı olmayı değil dünya futbol endüstrisinin başkenti olmayı kuvvetli bir şekilde öneriyorum. Futbol artık sadece spor değil uluslararası bir endüstri olmuştur takdir edeceğiniz gibi. Binlerce defa antremanını izlediğim, 10 yaşımdayken bütün Sivassporlu futbolcular tarafından sevilen, korunan, maçlara bizzat onlar tarafından sokulan, en az 1500 kez resmi maçını izlediğim Sivasspor için düşündüm bütün bunları. Sizinle aynı kuşaktan geldiğimizi düşünüyorum, bu yazdıklarım sizin içinde aynen yaşanmıştır diye düşünmekteyim kıymetli yiğido. Üzüntün üzüntüm, sevincim sevincimdir. Takım sadece benim değil hepimizindir. Çünkü hepimiz Sivasspor tarafındayız.

Ben istikrardan yanayım. Hatalar vakarla onarılabilir. Sonuçta Akhisar maçında Setkus'un talihsizliği sebebiyle kaybedilen iki puan, Antalyaspor maçında seyircisiz oynamamızdan kaynaklanan 2 puan toplam net dört puan kaybı var. Bunları da eklersek 17+4=21 puan eder 14 maçta. Maç başı 1.5 ortalama. Eğer bunun 34 maç olduğunu varsayarsak 34X1.5= 51 puan eder. Buna göre STSL yi 6. sırada bitirmiş olacaktık. Kaldı ki sayın Mesut Bakkal hiçbir transfer yapamadı elinde olanla yetinmek zorunda kaldı. Bir eski not: Mesut Bakkal direktörlüğünde Gençlerbirliği, Süper Lig'inde oynadığı 30 maçtan 14 galibiyet, 7 beraberlik ve 9 mağlubiyet alarak 2005-2006 sezonunda ligi 6. sırada bitirmiştir. . Sonuçta belirli bir futbol bilgisi olduğu ortadadır. Kaldı ki Akhisarspor Kayserispora puan vermese ve Kasımpaşa kendi evinde onlarca atağına rağmen yenilmese bugün Kayserispor STSL yi 4 puan geride 30 puanla bitirecekti ve Sivasspor STSL de kalacaktı. Bütün bunlar takımın talihsiz bir şekilde alt lige düşmüş olması gerçeğini değiştirmiyor ancak Sivassporun gerçek gücünü Mesut hocanın katkılarıyla birlikte düşünmemiz için vesile olabilir diye düşünmekteyim. Yeni belirsizliklere neden olmaktansa hazır oturmuş bir takımın bütün yiğidoların da ortalama ortak görüşleri alınarak bazı önemli takviyelerle yoluna devam edebileceğini düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.

En derin saygılarımla.