Tekil Mesaj Gösterimi
Çalımbay'dan Cimbom'u zora sokan iddia...
Alt 01.12.2011, 07:33   #10
nightmare58
Tecrübeli Yiğido

nightmare58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

251 Mesajına 468 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 662 nightmare58 FAZLA SÖZE GEREK YOKnightmare58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Çalımbay'dan Cimbom'u zora sokan iddia...

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray ile Sivasspor arasında oynanan maçın ardından Engin Baytar'ın kamp yapılan otele geldiğini ve attığı golde hakem Bülent Yıldırım'ın faul verebileceğini söylediğini ifade etti.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray - Sivasspor maçının ardından Fatih Terim hakkında söyledikleri, Engin Baytar'ın attığı gol ve yaptığını iddia ettiği faul, hakem Bülent Yıldırım, Türk futboluna kazandırdığı Alper Potuk hakkında Sporx.com editörlerinden Fatih Şamlıoğlu'na açıklamalarda bulundu.

Galatasaray ile Sivasspor arasında oynanan maçın ardından Engin Baytar'ın kamp yaptıkları otele gelerek kendilerine ziyarette bulunduğunu belirten Rıza Çalımbay, "Engin Baytar da attığı golde Milan Borja'ya faul yaptığını ve hakemin buna faul verebileceğini söyledi" dedi.

"PEDRIEL'İN POZİSYONU PENALTIYDI"
Maçın hakemi Bülent Yıldırım'ın kötü ötesi bir maç yönettiğini belirten Çalımbay, "Galatasaray ile oynadığımız karşılaşmada hakem Bülent Yıldırım çok kötü bir yönetim gösterdi, açıkcası ben uzun yıllardır böyle bir yönetim görmedim. Yıldırım'ın tek doğru kararı Elmander ve Engin'in atılması yönünde oldu. Burada tek tek pozisyonları irdelemek istemiyorum ama Pedriel'in pozisyonunda verilmeyen penaltı ve Engin Baytar'ın attığı golde kaleciye yaptığı bariz faul maçın kırılma anları oldu." dedi.

ENGİN BAYTAR OTELE GELDİ VE...
Engin Baytar'ın Sivasspor'un kamp yaptığı otele geldiğini belirten Çalımbay, "Maçtan sonra Engin Baytar bizim kamp yaptığımız otele ziyarete geldi ve attığı golde Borjan'a faul yaptığını söyledi. "Hakem o pozisyonda faul verebilirdi" dedi. Tabii bri de karşılaşmada 2 kırmızı var, 4 sakatlık ve oyun o kadar durmuş ama hakem Bülent Yıldırım maça 4 dakikalık uzatma veriyor. Bundaki tek sebep; Bülent Yıldırım'ın maçı Galatasaray 2-1 lehine tamamlama düşüncesi." ifadelerini kullandı.

"ANTEP MAÇINDAN SONRA NEDEN TEBRİK ETMEDİ?"
Fatih Terim'in Arena'da Gaziantepspor ile oynanan maçtan sonra da o maçın hakemini tebrik etmesini beklediğini ifade eden Terim, "Fatih Terim biz milli takıma yeni yeni çağrılmaya başlarken kaptanımızdı sonra teknik direktörümüz oldu. Bize her zaman her platformda sahip çıkmıştır, ona olan sevgimiz ve saygımız sonsuzdur. Ancak karşlaşmanın ardından hocamızın açıklamalarına açıkcası şaşırdım. Hakem Bülent Yıldırım'ın maçı kötü yönettiğini nasıl sezemedi gerçekten anlayamadım. Baktığımız zaman Bülent Yıldırım'ın tebrik edilecek bir yönü yoktu, ben de "Galatasaray maçı kaybetseydi, Fatih Terim böyle konuşmazdı" dedim. Bu söylediğimin yanlış olduğunu düşünmüyorum. Fatih Terim, Arena'da oynanan Gaziantepspor maçından sonra da hakemi tebrik etseydi" şeklinde konuştu.

ALPER POTUK'U O BULDU! RIZA ÇALIMBAY...
Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un transfer gündeminde olan Alper Potuk'u altyapıdan kendisinin çıkarttığını ifade eden Rıza Çalımbay, genç futbolcunun şu anda yüzde 60 kapasiteyle oynadığını belirtti.

Alper'in İstanbul takımlarına transfer olması durumunda hiçbir adaptasyon sorunu yaşamayacağını belirten Çalımbay, "Alper Potuk kişilik ve karakter olarak müthiş güçlü bir insan. İstanbul'a transferi konuşuluyor ve kafalarda bazı soru işaretleri var ancak ben bu düşüncelerin yanlış olduğunu düşünüyorum. Alper, İstanbul'a gelip de kendisinden ödün verecek bir isim değil. Önemli bir aileden geliyor ve altyapısı da sağlam." dedi.

"ALPER ŞU ANDA YÜZDE 60'LA OYNUYOR"
Alper Potuk'u Türk futboluna kazandıran isim olan Çalımbay, "Alper Potuk'u biz altyapıda keşfettik ve o zaman kendisinde büyük bir potansiyel olduğunu gördük. O zamanlarda bu çocuk kulüpten para alamıyordu, yönetim 'Ne yapacak parayı genç çocuk' diyordu; ancak biz devreye girdik ve Alper'in o dönemde Eskişehir altyapısından kalmasını sağladık. Daha sonra da Alper'i A Takım'a çıkarttım ve fazlaca forma şansı vermeye başladım. Alper şu anda kapasitesinin yüzde 60'yı ile oynuyor. Yaşam kalitesi ve yetenekleriyle Alper Potuk'un sanılandan çok daha iyi bir noktada olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
nightmare58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla