Tekil Mesaj Gösterimi
Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum"
Alt 02.05.2016, 06:57   #1
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum"

Tam 16 yıl bir takıma başkanlık yaptı.. Devletten emekli bir memurdu ve oturduğu ev ise kiraydı.. Özkaynak düzeni ile yetiştirdiği gençlerle şampiyonluklar yaşadı, antrenman sahası olmayan takıma müthiş tesisler kazandırdı.. O 16 senelik zaman zarfında ne naklen yayın gelirleri vardı, ne iddia gelirleri, ne saha içi gelirleri ve ne de paralı sponsorları.. Bir kulübü yönetmenin sadece parayla değil, akılla, dürüstlükle, kadirşinaslıkla, hoşgörüyle, rakiplere saygıyla olabileceğini gösterdi yıllarca, başkan olduğu 16 yıl boyunca ne artan bir serveti, ne taşıyamayacağı kadar gayrimenkulleri oldu.. Ama tam 16 yıl sonra tribünler onu takımın o dönem ki başarısız sonuçlarının ardından "Ahmet Dursun, Seba gitsin" sloganıyla istifaya davet etmişlerdi.. Onun içindir ki, futbolda dün yok bugün vardır..

Mecnun Bey'inde bu takıma ve Sivas 'a çok büyük hizmetleri oldu.. Alt liglerde iken hep fedakarlıklar yaparak taşın altına elini koyan kişi oldu. Ama Süper Lig' e çıktıktan sonra maddi yönden akarların artması ile kulübün yönetilmesi daha kolay olduğu gerçeği idi.. Bu arada herkes Mecnun Bey'i ve yönetim kurulundaki insanlarıda tanır hale geldi.. Popüler oldular, Sivasspor sayesinde.. Mağazası bir olanın beş, şirketi olmayanların holdingleri oldu.. Allahım daha çok versin, kimsenin gözü de yok.. Kefenin cebi de.. Kısacası Mecnun Bey ve arkadaşları ailelerinden ve mesailerinden çaldıkları zamanları, Sivasspor sayesinde reaktif ettiler ziyadesiyle..

Bu takımın gerçek sahipleri ise yine hep figüran rolünde kaldılar.. Bu saatten sonra taraftar tüm bu başarısızlıktan dolayı hem Mecnun Bey'e kızarken tepki gösterirken, bir taraftan da bağrına basması çok büyük bir paradoks gibi gözüksede, bir babanın evladını herşeyi ile kabullenmesidir aslında.. Onun içindir ki, Mecnun Bey'in istifasını isteyenler %100 haklı gibi görünselerde, Mecnun Bey'e ahde vefa gösterenlerde en az %99,99 haklılar diye düşünüyorum..

Şimdi tüm Sivas'ın bu sezonu unutup, başkanlarına ama sadece başkanlarına ve onun kuracağı yepyeni bir yönetim kadrosuyla tekrardan bizi layık olduğumuz yere taşıması için gerekli çalışmalara ivedilikle başlamaları için "Mecnun Sözü" vermesini bekliyoruz.. Şayet Mecnun Bey ben yokum derse, ben de o zaman derim ki Sayın Başkan'ım bu takımı siz düşürdünüz, buyrun siz tekrar çıkartın.. Bu konu artık sizin boynunuzun borcudur diyorum ve "Mecnun Bey'i" istifaya davet ETMİYORUM..
Yukarıdaki Mesaj için 17 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...