Tekil Mesaj Gösterimi
UYGUNLA HİÇ UYGUN GİTMİYOR İŞLER...
Alt 09.11.2006, 08:51   #30
Dağcı
Usta Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 134 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 863 Dağcı BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Ausrufezeichen UYGUNLA HİÇ UYGUN GİTMİYOR İŞLER...

troxxo kardeşime bu güzel, yapıcı ve olumlu yazısından dolayı teşekkür ederim. Türk insanı yazı yazmasını ve okumasını pek sevmez. Sadece konuşur. Siz çok güzel bir yazı kaleme almışsınız.

* * *

Sivasspor yönetiminde başkanın vizyonuna ve zekasına ayak uyduran insan sayısı çok az. Bir tek başkanın kendisi ile de olmuyor bazı şeyler.

Sahaya giren bir taraftar sonrası yöneticilerden biri başkana dönüp; "Başkanım şimdi ne yapacağız?" diye soru soruyorsa bu adamın nasıl o mevkiye geldiğine şaşırdım.

Ancak benim anlamadığım nokta başkan bu insana neden bu kadar önem veriyor. Sivas futbol kamuoyunda başka bu göreve layık bir insan yok mu acaba?

Sen hem FB'nin köşe yazarlığı yapacaksın, Sivasspor'da CEO olacaksın, hem menajerlik yapıp süper yetenekleri takıma kazandırıp ??? buradan da komisyonunu alacaksın, sonra da teknik direktörlük de yapayım diyip elini taşın altına sokacaksın. ???

İki koltukta 4 karpuz taşımak her babayiğidin hakkı değildir. Zaten imkansız da. Ama ben çok yetenekliyim, ben çok başarılıyım, ben bir taneyim dersen o ayrı konu.

Geçen yıl Lorant takımdan ayrıldığında yaptığı basın toplantısında Sivasspor'da iplerin kimin elinde olduğunu anlatmıştı zaten. Ancak insanlar pek anlamadılar galiba.

Burada biz taraftarlara çok fazla iş düşmekte. Bizler sadece anlık tepkiler veriyoruz ve olayların takipçiliğini yapmıyoruz. Aslında Sivasspor adına konuşan yetkili kişilerin ağızlarından çıkan her cümlenin takipçisi olmak lazım. Onlar da konuştukları cümlelere dikkat etmeli ve bir gün bu konuşulanların karşılarına çıkabileceklerini de düşünmeliler.

Umutsuz değilim. Ama vakit varken tedbir almak, olaya el atmak lazım. Yönetim bu konularda mutlaka çalışma yapıyordur. 38 yıllık bir bekleyişin ardından Türcell süper ligin'de asansör takım durumuna düşmemeliyiz. Sivas ve Sivasspor'a bu durum hiç yakışmıyor.

"Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur."
Muhsin YAZICIOĞLU
Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla