Tekil Mesaj Gösterimi
Cevap: Amatör takimlar böyle gol yer mi acaba?
Alt 19.02.2011, 22:30   #40
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1140 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Amatör takimlar böyle gol yer mi acaba?

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ünlü Alman Futbol Eleştirmeni Helano Herrara nın bir lafı var:Her takım maça kazanmak için çıkar;golleri defans yer gözükür ama asıl gollerii yediren Orta saha da defansa yardım etmeyen;ilk toplara basamayıp defansı rakip forvete teslim eden orta saha oyuncularıdır..Gerçekten de öyle orta sahası güçlü olan takımlar her zaman güçlü olurlar ve maçları kolay kolay kaybetmezler..Çünkü ilk toplar orta sahada basıldığı için rakipler kaleye o kadar kolay,elini kolunu sallayarak gelemezler..Sivassporda da aynı durum apaçık gözüküyor..Sivassporun orta sahası 2 tane oyuncuya teslim edlmiş durumda;bunlar Rada ve Kadir..Diğer orta saha oyuncuları gerek grosecki gerekse Erman savunma yönü olmayan gücum gücü yüksek oyuncular;önünde oynadıkları oyuncular yardım etmiyorlar;adam da kovalamıyorlar..Zaman zaman Grosecki zaman zaman da Erman forvet görevi de yapıyorlar..Sivasspor takımı son maçta ilerde M. Yıldız ve Suarez i çift forvet oynattı..Arkalarından Erman ve Grosecki forveti 4 lediler..Trabzon maçında bu durum başımıza çok dert açtı ve çizgi defans da yaptığımız için rakip her topta kaleciyle karşı karşıya kaldı..Sivasspor bence orta sahada bundan sonraki maçlarda Keita-Kadir-Rada-Cihan dörtlüsüyle oynamalı;Ya da Sandro-Kadir-Keita-Tomas dörtlüsü de denenebilir...Grosecki onların önünde ve ilerde M. Yıldız veya Suarez tek forvet oynatılmalı diye düşünüyorum...2. yarı duruma göre Kamanan veya Enaramo oyuna girip katkı yapabilir...Sivassporun başka çaresi de yok..Takımda hoca diğer oyunculara da şans vermeli ki adalet yerini bulsun;koşmayan mücadele etmeyen oyuncuların bu takımda kesinlikle işi yok..Cihan ve Keita'nın geçen yıl takımın kümede kalmasında başrol oynadıkları kesinlikle unutulmamalı...Hele şu günlerde takımın bu oyuncular kesinlikle ihtiyacı var;Cihan ın en önemli özelliği hem forvet arkası oynaması heö forvet oynaması ..Gerekirse Cihan aynı Sivas'ta oynana Anderlet maçındaki gibi oyun kurucu da oynayabiliyor..Rıza hoca her oyuncuda maksimum verimi almak zorunda..Adeta sinekten yağ çıkarmalı...Başka şansımızda yok..Yabancı kaleciyi de unutmayalım;onu kulübede oturtmak için almadık;çünkü Korhan son maçlarda gerçekten çok abuk sabuk hatalar yapmaya başladı;biraz dinlenmeye ihtiyacı var ..Umarım herşey istediğimiz gibi olur;artık şansa da ihtiyacımız var...
Kadir ve Keita'nın ilk 11'de başlamasının her zaman şiddetle savundum..Savunman yoksa gerisi boş!