Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Diğer Konular

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,
Alt 23.05.2016, 20:40   #41
tykinik58
Usta Yiğido

tykinik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

742 Mesajına 1.947 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 804 tykinik58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,

Alıntı:
Sivasspormysoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kıymetli yiğidolar,

Mesut Bakkal hocamızla PTT liginde de yola devam etmeliyiz. Eğer, Sayın Bülent Uygun gelmeyecekse tek tercihim Mesut Bakkal'dır. Çünkü,
1) Anadolu evladıdır. İyi niyetlidir. Bizden biridir. STSL yi çok iyi tanımaktadır.

2)
Biraz eleştirmiş olabilirim ancak, ben gerçekçiyim. Klubumüzün yüksek menfaatleri bizi ekonomik olmaya zorluyor.

3)
Elindeki kadroya yeni eklemeler yaparak önümüzdeki yıl M.Sivassporu yeniden STSL ye çıkaracaktır, içtenlikle inanıyorum.

4) Yok PTT den çıkmak çok zormuş. Hayır, bize göre zor değil. Biz kenetlenmiş çok özel bir klubüz. Şehrimiz yarı muhafazakar. Dış göç almamış. Yani kendimize yeteriz.

5) Ben büyük başkan sayın Mecnun Otyakmaz'ın muhteşem dönüşler yapacağına inanıyorum. Kişileri çok yüceltmeyi hiç tasvip etmem ama bizim başkanımız Mecnun Otyakmaz'ın çok iyi bir insan olduğuna inanırım her zaman. STSL de yada başka ligde İlhan Cavcav, Aziz Yıldırım dan başka doğal bir lider var mı? Vardır ama sadece bir tanedir. O da sayın Mecnun Otyakmaz'dır.

6) Eski savunma ağırlıklı futbolumuza hızla döneceğiz. Saldırmak yok. Savunmak var. Korkulan takım olma hüviyetimizi yeniden kazanmak zorundayız. STSL ye yeniden döndüğümüzde hesap soracağımız o kadar çok takım var ki. O hesapları mutlaka soracağız Allah'ın izni ile. Antalyaspor, Akhisarspor, Kayserispor, Bursaspor, Fenerbahçe ilk aklıma gelenler. Bunlarla oynanan ikinci yarı maçlarının (2015-2016 STSL ) sonuçlarını yiğidolar unutmadı. Yok FB son maçta Gaziantepten gelen habere göre oynamış. Maç analiz edilsin, bunun gerçek dışı olduğu anlaşılır.

Ben böyle düşündüm kıymetli yiğidolar. Bütün görüşler analiz edilsin ve bir sentez çıksın hayırlısıyla.

Evet haklısın PTT 1. Ligden de Spor Toto 2. Lige düşmek için SİVAS BELEDİYESPOR ile aynı grupta oynamak için ideal bir öneri

Git kardeşim git sen de işine. Düştüğümüz için günlerdir içimiz içimizi yerken sen de kalkmış neler söylüyor neler yazıyorsun. Bakkal efendi değil PTT 1. Ligde teknik direktörümüz, hangi ligde olursak olalım ben Bakkalı malzemecilerin malzeme çantalarını taşısın yardım etsin diye değil SİVASSPOR'uma almak SİVAS'tan bile içeri sokmam. Ne Süper Ligi tanıyor ne PTT 1. Ligi tanıyor ne SİVASSPOR'u tanıyor ne de FUTBOLU tanıyor. ALLAH rızası için kendi rızası ile DEFOLUP gitsin gözüm görmesin ismini dahi duymak istemiyorum. Bakkal efendi hiçbir zaman kurtarıcı bir teknik direktör değil (hoca bile demek içimden gelmiyor.) Müsvette bir teknik adam gitsin nerede hangi takımı çalıştırırsa çalıştırsın.
Alt 23.05.2016, 20:42   #42
subasi29
Usta Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.826 Mesajına 2.777 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1078 subasi29 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Son kararım hayır. Gördüğümüz göreceğimiz bu olsun.yokun açık olsun Mesut !! Au revoir
Alt 23.05.2016, 22:01   #43
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 309 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tykinik58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Evet haklısın PTT 1. Ligden de Spor Toto 2. Lige düşmek için SİVAS BELEDİYESPOR ile aynı grupta oynamak için ideal bir öneri

Git kardeşim git sen de işine. Düştüğümüz için günlerdir içimiz içimizi yerken sen de kalkmış neler söylüyor neler yazıyorsun. Bakkal efendi değil PTT 1. Ligde teknik direktörümüz, hangi ligde olursak olalım ben Bakkalı malzemecilerin malzeme çantalarını taşısın yardım etsin diye değil SİVASSPOR'uma almak SİVAS'tan bile içeri sokmam. Ne Süper Ligi tanıyor ne PTT 1. Ligi tanıyor ne SİVASSPOR'u tanıyor ne de FUTBOLU tanıyor. ALLAH rızası için kendi rızası ile DEFOLUP gitsin gözüm görmesin ismini dahi duymak istemiyorum. Bakkal efendi hiçbir zaman kurtarıcı bir teknik direktör değil (hoca bile demek içimden gelmiyor.) Müsvette bir teknik adam gitsin nerede hangi takımı çalıştırırsa çalıştırsın.
Kıymetli Yiğido,

Ben de bu forumda Sivassporun mucizevi bir şekilde STSL de kalacağını defalarca yazdım. Bazı yorumcuların aksine hiçbir zaman bu iş artık bitti asla demedim. Ayrıca bu başlıkta Kıymetli Yiğido Has Sivas'lidan alıntı yaparak ek nedenlerle açıklamaya çalıştım niçin böyle düşündüğümü. Siz üzülüyorsanız ben de üzülüyorum. Ama artık gerçekler ortada. Bu sene böyle tecelli etti. Ben yönetici değilim, sadece basit bir taraftarım. Küme düşürmüş bir kişiye karşı duyulan doğal antipatinin bilincinde olarak bu öneriyi getirdim konu enine boyuna tartışılabilsin diye. Bazen gerçek en aykırı gibi gözüken görüşten neşet edebilir.

Düştüysek yeniden reorganize olup, bütün hatalarıyla tek tek yüzleşmiş kurumsal bir takım olarak döneceğiz STSL ye. Az önce PTT ligindeki playoff mücalesi veren iki takımı izledim (MGA-BS), Medicana Sivassporumuz bu takımlara gol yağdırır. Dikkat ederseniz ben sadece başlığı atıp bırakmadım. Bu başlık altındaki toplam 2-3 cevabı yorumumda en az 10-12 tane neden saydım kendimce niçin bu öneriyi getirdiğimi. Ben sadece Sivassporu değil Sivası da düşünüyorum bu öneriyi getirirken. Sadece STSL takımı olmayı değil dünya futbol endüstrisinin başkenti olmayı kuvvetli bir şekilde öneriyorum. Futbol artık sadece spor değil uluslararası bir endüstri olmuştur takdir edeceğiniz gibi. Binlerce defa antremanını izlediğim, 10 yaşımdayken bütün Sivassporlu futbolcular tarafından sevilen, korunan, maçlara bizzat onlar tarafından sokulan, en az 1500 kez resmi maçını izlediğim Sivasspor için düşündüm bütün bunları. Sizinle aynı kuşaktan geldiğimizi düşünüyorum, bu yazdıklarım sizin içinde aynen yaşanmıştır diye düşünmekteyim kıymetli yiğido. Üzüntün üzüntüm, sevincim sevincimdir. Takım sadece benim değil hepimizindir. Çünkü hepimiz Sivasspor tarafındayız.

Ben istikrardan yanayım. Hatalar vakarla onarılabilir. Sonuçta Akhisar maçında Setkus'un talihsizliği sebebiyle kaybedilen iki puan, Antalyaspor maçında seyircisiz oynamamızdan kaynaklanan 2 puan toplam net dört puan kaybı var. Bunları da eklersek 17+4=21 puan eder 14 maçta. Maç başı 1.5 ortalama. Eğer bunun 34 maç olduğunu varsayarsak 34X1.5= 51 puan eder. Buna göre STSL yi 6. sırada bitirmiş olacaktık. Kaldı ki sayın Mesut Bakkal hiçbir transfer yapamadı elinde olanla yetinmek zorunda kaldı. Bir eski not: Mesut Bakkal direktörlüğünde Gençlerbirliği, Süper Lig'inde oynadığı 30 maçtan 14 galibiyet, 7 beraberlik ve 9 mağlubiyet alarak 2005-2006 sezonunda ligi 6. sırada bitirmiştir. . Sonuçta belirli bir futbol bilgisi olduğu ortadadır. Kaldı ki Akhisarspor Kayserispora puan vermese ve Kasımpaşa kendi evinde onlarca atağına rağmen yenilmese bugün Kayserispor STSL yi 4 puan geride 30 puanla bitirecekti ve Sivasspor STSL de kalacaktı. Bütün bunlar takımın talihsiz bir şekilde alt lige düşmüş olması gerçeğini değiştirmiyor ancak Sivassporun gerçek gücünü Mesut hocanın katkılarıyla birlikte düşünmemiz için vesile olabilir diye düşünmekteyim. Yeni belirsizliklere neden olmaktansa hazır oturmuş bir takımın bütün yiğidoların da ortalama ortak görüşleri alınarak bazı önemli takviyelerle yoluna devam edebileceğini düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.

En derin saygılarımla.
Alt 23.05.2016, 22:51   #44
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Benim öngörüm şudur...Mesut Bakkal!a çok kötü bir Sivassporu ligin sonunda al bu takımı ligde bırak denilerek üzerine çok büyük bir sorumluluk yüklenmiştir..Elindeki malzeme bellidir..Şunu idda ediyorum bu hocanın istediği takviyeler yapılsın daha doğrusu şu takımı kendisi kursun bırakın Ptt 1 ligi süper ligde ilk 10 rahatlıkla oynatır takımı ...Ptt ligindede çok rahatlıkla bu takımı süperlige çıkaracaktır..
Alt 23.05.2016, 23:06   #45
etlidöktürek
Tecrübeli Yiğido

etlidöktürek - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

358 Mesajına 704 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 520 etlidöktürek FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mesut hoca ya kefilim önümüzdeki 50 yıl bizi ptt de tutar ama süper lige çıkarırmı onu bilmem
etlidöktürek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı etlidöktürek'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.05.2016, 23:08   #46
DeSalvo58
Acemi Yiğido

78 Mesajına 161 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 352 DeSalvo58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bakkal amcanın kendi kadrosunu kurduğunda daha başarılı olacağını düşünen yiğidolar için hatırlatma yapayım. 2014-2015 sezonunda Konyaspor'da sezona başlamıştı. İstifa etmeden evvel 8 maça çıktı bunların 2'si galibiyet birisi Balıkesirspor (ligin ilk devresini çok kötü geçirmişlerdi) diğeri ise Hacettepespor Ziraat Türkiye Kupası maçı.

Bu sezon da Mersin İY ile lige başladı ve 4 mağlubiyet 1 beraberlik ile bitirdi. Mersin İY macerası için bir şey diyemeyiz çünkü mali sıkıntıları ortada. Fakat Konyaspor'da çıktığı maçlara ne demek lazım ?
DeSalvo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda DeSalvo58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.05.2016, 23:13   #47
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
DeSalvo58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bakkal amcanın kendi kadrosunu kurduğunda daha başarılı olacağını düşünen yiğidolar için hatırlatma yapayım. 2014-2015 sezonunda Konyaspor'da sezona başlamıştı. İstifa etmeden evvel 8 maça çıktı bunların 2'si galibiyet birisi Balıkesirspor (ligin ilk devresini çok kötü geçirmişlerdi) diğeri ise Hacettepespor Ziraat Türkiye Kupası maçı.

Bu sezon da Mersin İY ile lige başladı ve 4 mağlubiyet 1 beraberlik ile bitirdi. Mersin İY macerası için bir şey diyemeyiz çünkü mali sıkıntıları ortada. Fakat Konyaspor'da çıktığı maçlara ne demek lazım ?
Ertuğrul Sağlamda Bursasporu şampiyon yaptı ama ikinci geldiğinde kendi kurduğu takımı dibe vurdurdu ..Bence bu kriter değil ...
Alt 23.05.2016, 23:27   #48
DeSalvo58
Acemi Yiğido

78 Mesajına 161 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 352 DeSalvo58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ertuğrul Sağlamda Bursasporu şampiyon yaptı ama ikinci geldiğinde kendi kurduğu takımı dibe vurdurdu ..Bence bu kriter değil ...
Şimdi olay takımı kendisinin kurmasından ziyade. Takımın kimyasını bozmamasıyla alakalı. Ertuğrul Sağlam bu sene Bursaspor'un başına geçtiğinde eline sadece bütçe verildi önceki sezondan kalan koskoca kadrodan geriye kaç oyuncu kalmıştı ki ? 0 dan takım oluşturdu da diyebiliriz. Bunu ele alarak Ertuğrul Sağlam'ın bu sezon başarısız olmasını aman aman bir şekilde kimsenin eleştirebileceğini düşünmüyorum.

Şampiyon olduğu sezona gelince ne kadar Bursaspor'un Sivasspor'un önceki sezonda çiçek çiçek dolaşıp yaptığı balı yediğini düşünüyorum. Düşünceleri bir kenara bırakıp başka bir yerden bakacak olursam Ertuğrul Sağlam şampiyon olmadan önceki sezon da takımın başındaydı ve o sezon 20 maç çıkardı. Bir nevi takımını değiştirmeyerek, takviyeler yaparak şampiyon yaptı.

Peki Bakkal amcaya gelecek olursak. Ertuğrul Sağlam'ın olayına benzer bir durum var (Konyaspor kariyeri için konuşuyorum). Fakat başarı sağlayamamış. Kendi takviyeleri ile hemde.
DeSalvo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda DeSalvo58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.05.2016, 00:23   #49
balmandol
Tecrübeli Yiğido

balmandol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

217 Mesajına 386 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 balmandol isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

1-) İsmail Ertekin
2-) Osman Özköylü
3-) Erkan Sözeri
4-) Metin Diyadin
5-) Ogün Temizkanoğlu
6-) Yusuf Tokuş

Benim tercihim bu hocalardan biriyle anlaşılmasından yanadır.Sadece İsmail hoca biraz yaşlı bu isimlerden. Ama gerçekten 2.lig tecrübesi çok fazla. Halk deyimiyle kaşarda değil. Hüseyin Kalpar,Yılmaz Vural,Mesut Bakkal v.s artık bunlar miadını tamamlamıştır. Son sırada ki adayım da özellikle Sivas'lı ve tam bir Sivas beyefendisi olmasıdır. Ahlakıyla,duruşuyla bence buraları çoktan haketmiştir. Oynattığı futbol ortadadır Belediyespor'a ilk sezonunda şampiyonluk yaşatmış,gittiği Gölcük'te takımı son sıradan alıp neredeyse play-off oynatacak duruma getirmiştir. Artık devir değişiyor sevgili yiğidolar temiz yüzlü hocalar,futbolu - oyunu- kenarda yaşayan futbolcusuyla bütünleşecek hocalar lazım bize.
balmandol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.05.2016, 01:59   #50
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
DeSalvo58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Şimdi olay takımı kendisinin kurmasından ziyade. Takımın kimyasını bozmamasıyla alakalı. Ertuğrul Sağlam bu sene Bursaspor'un başına geçtiğinde eline sadece bütçe verildi önceki sezondan kalan koskoca kadrodan geriye kaç oyuncu kalmıştı ki ? 0 dan takım oluşturdu da diyebiliriz. Bunu ele alarak Ertuğrul Sağlam'ın bu sezon başarısız olmasını aman aman bir şekilde kimsenin eleştirebileceğini düşünmüyorum.

Şampiyon olduğu sezona gelince ne kadar Bursaspor'un Sivasspor'un önceki sezonda çiçek çiçek dolaşıp yaptığı balı yediğini düşünüyorum. Düşünceleri bir kenara bırakıp başka bir yerden bakacak olursam Ertuğrul Sağlam şampiyon olmadan önceki sezon da takımın başındaydı ve o sezon 20 maç çıkardı. Bir nevi takımını değiştirmeyerek, takviyeler yaparak şampiyon yaptı.

Peki Bakkal amcaya gelecek olursak. Ertuğrul Sağlam'ın olayına benzer bir durum var (Konyaspor kariyeri için konuşuyorum). Fakat başarı sağlayamamış. Kendi takviyeleri ile hemde.
Kısmen haklısınız...Ben yinede başarının tecrübe ile alakalı olduğunu düşünüyorum ....Şaşıracaksınız belki ama Mesut Bakkalın Ertuğruldan kat be kat daha tecrübeli bir hoca olduğunu düşünüyorum...Bazen bazı hocalara gün doğar fatih terimin hiç bir şey yapmayıp dönemin en iyi jenerasyonunun elinde olması gibi...Ertuğrulda kısmen bu şans faktörünün içersinde idi...Şuda unutulmamalıdır...Bursasporun şampiyonluğunda kent bütünlüğü Sivassporun yaktığı teş ve Bursa halkının buna görüp inanması kenetlenmesinden sonra takımın iyi oluşu ...Bu saydığım faktörlerden sonra Ertuğrul kendine yer bulur....selamlar..

Etiketler
bakkalla, Çünkü, devam, edilmelidir, mesut

Seçenekler Arama
Stil