Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Önce Aynaya Bakın
Alt 29.01.2010, 01:43   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Önce Aynaya Bakın

Mustafa Yıldız

Sivasspor’un kötü gidişi nedeniyle son zamanlarda günah keçisi aranmaya başlandı. En başlarda Sivasspor’un en büyük şanslarından bir tanesi olan Bülent Uygun günah keçisi ilan edildi. Ardından bazı alınan ve satılan futbolcular bu kefeye konuldu. Ve son alarak ise Sivas’ın öz çocuğu olan ve yetiştirip kırmızı beyazlı formayı terletme onurunu yaşattığımız ‘Zor günlerin kaptanı’ Hayrettin Yerlikaya günah keçisi olarak seçildi.
Taraftarımızın bilinçsizliği demeyi istemesem de ne yazık ki, sadece bir takım taraftarlarımızın bilinçsizliği nedeniyle yaşanan günah keçisi arama ne yazıkki Sivasspor’a son derece ağır bedeller ödetmeye başladı.
En başlarda Bülent Uygun hakkında çıkan dedikodu ve haksız eleştiriler ne üzücüdür ki en büyük şanslarımızdan birisinin elimizden kaymasına neden oldu.
Tek başına Sivasspor için ciddi çalışmalar yapan Bülent Uygun, destek görmeyi beklediği tribünlerden yuhalanmalar ve küfürlerin yanı sıra istifaya davet edilmesinin ardından onurlu bir şekilde Sivas’tan boynu bükük ve inanın ki bir o kadar da kırgın ayrıldı.
Bilinçsiz taraftarlarımız bununla da yetinmezken, Sivas’ın öz çocuğu alan ve en çok sahip çıkması gereken Hayrettin’e cephe aldı. Hemen futbolculuğunu yorumlamalar, eleştirmeler, bahaneler ve bir sürü laf kalabalığıyla gurur duyacağımız bir başka değerimizi de boynu bükük ve kırgın şekilde ortada bıraktı. Kimse farkında değil galiba ama bu memlekette Hayrettin’ler ve Bülent Uygun’lar her zaman yetişmiyor.
Bülent Uygun’un gitmesiyle daha büyük umutlar ve hayaller kuran sevgili taraftarlarımız sanırım yeteri kadar ders almamış olacak ki, şimdiler de ise Hayrettin’in gitmesi için gün sayıyor. Artık bırakın her şeyi bir köşeye Allah aşkına!... Kime ve neye hizmet ediyorsunuz farkında mısınız?. Birkaç tane cırtlak sesin peşinden koşmayı bırakıp takımı desteklemek daha yerinde olmaz mı?..
Hayrettin’in gitmesiyle hangi kendini bilmez ağabeylerimiz ve hangi taraftar büyüklerimiz neresine kına yakacak ve ellerine ne geçirecek. Yüreğini sahaya memleketi için bir kat daha fazla koyarak mücadele etmeye çalışan 58 numaralı Hayrettin kardeşimize sahip çıkmak ve kazanmak daha mantıklı değil mi?.

SUÇLU YANI BAŞIMIZDA!..
Şimdi gelelim gerçek suçlulara!… İşte günah keçisi arayan arkadaşlarımıza gerçek günah keçileri.. İllaki birileri suçlanacak ise bunu önce “3’te yesek, 4’te yesek 5’te yesek, ki bu hiç mi hiç fark etmiyor” her maçtan sonra güzel demeçleri dışında takdir edemediğimiz Muhsin hocamıza karşı yapmamız gerekmiyor mu?...
Elinde Murat Sözgelmez yada Yasin varken bunların yerine ısrarla sol kanatta oynayan Hayrettin’i son adam olarak defansın en sonuna yerleştiren futbol profesörü Muhsin hocamız çok daha fazla suçlu değil mi?..
Asıl görev yerleri burası olan Murat ve Yasin dururken Hayrettin’i buraya ısrarla yerleştirip taraftara yuhalatmanın manası ve anlamı ne?.. Kimse bunu değil de neden Hayrettin’in hata yaptığını konuşuyor?...
Hadi onu da geçtik Hayrettin sinirle ve öfkeyle yaptı bir cahillik. Ama tüm takımın ve alınan kötü skorların acısını Hayrettin’den mi çıkartmak gerekiyor. Takır takır paralarını alıp sahaya hiçbir ruhunu ve terini akıtmayan sevgili bir çok futbolcu arkadaşımızın hiç mi suçu günahı yok. Veya bangır bangır “dökülüyoruz acilen adam akıllı transfer istiyor bu takım” diye bağıran Sivasspor’un futbolunu görmezden gelen sevgili Yönetim kurulu mu masum!...
Artık herkes şapkasını önüne koymalı ve hatalarından dönmeli. Hayrettin bu memleketin öz ve öz kendi çocuğudur affedilip takıma kazandırılmalıdır. Ve bu Fenerbahçe maçından önce yapılıp maça çıkması sağlanmalıdır. Sivasspor’un puan kaybı gibi bir lüksü kesinlikle kalmamıştır. Çünkü Hayrettinsiz son iki maçımızda defansımız gelene gidene geç yapmış defans adeta dökülmüştür.
Yönetiminde Hayrettin değil gerçekten görevini yapmayan futbolculara karşı ciddi kararlar alması ve cezalar uygulaması artık şart olmuştur.
Bununla birlikte sevgili hocamız Muhsin Ertuğral’ın övgüler yağdırıp transfer ettiği futbolcularının da takıma katkı sağlaması gerekmiyor mu?... Yoksa sadece süs için alınmış öylesine podyum transferlerimi?...
Biran önce Yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftarlar başta olmak üzere dibe vurdurduğumuz Sivassporumuzu elbirliğiyle nasıl ayağa kaldırırız çabası içinde olmamız gerekmiyor mu?.
Bunun içinde herkesin elinde büyük bir fırsat var. Fenerbahçe maçı….

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Önce Aynaya Bakın
Alt 29.01.2010, 02:01   #2
yener_sahin
YASAKLI ÜYE

811 Mesajına 2.057 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yener_sahin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Önce Aynaya Bakın

Bazı şeylerden haberdar ama bazı şeyleri de göremeyecek kadar saf birisi kaleme almış bu yazıyı.Ne bülent hoca nede hayrettin bu kadar masum.Bunu yazan şahıs bu kadar bülent uygunu övüyorsa demekki hiç takib etmemiş.Yada farklı sebeplerde alakasın metihler yağdırıyor.En ufağından menegerlikde anlaşamadığı futbolcuları kadro dışı bırakması ve anlaştıklarında sürekli ısrar etmesi en büyük yanlışlarındandı.Burdan sayfalar dolusu şey yazarımda gerek yok,ortada ispat edecek gereklilikde meseleler yok,artık karalamanında methetmeninde faydası yok.Adam çıkacak tv lerde sivassporu ben varettim diyecek,biz burda ona çanak tutacağız.Acaba burdan size soruyorum ayağı kırık vaziyetde gelen adamı Sivasspor dan başka kim varetti.Bırakın artık bülent uygunu onun üstümüzden kazandığı paralar yedi ceddine yeterde artar bile.Kendi memleketi vefasız ilan edip tribünde pankart açıp vefa sadece bir semt değildir diyor.

Başkanımız çıkıyor bu adama sus dedim susmadı diyor,bunu yazan şahsiyet methiyelerine devam etmiş.sivas antipatisinin oluşmasında en büyük etkenlerden birisi yine bülent uygundur.

Yazı yazılır da bu kadar yanlısı çok nadir karşımıza çıkıyor.Hadi hayrettin eleştirilerinize hak verelim.Yeni transferlere söz söylemek hocayı altdan altdan bizzat karalamaktır.Bu neden yapılıyor acaba,bazılarını ekmeğine yağ sürmediğinden mi?Oyundan düşen oyuncunun manegerliğine bakmayıp oyundan affetmeyip aldığından mı.Sizin burda yaptığınız tespitler aylar öncesinden bu sitede defalarca yazıldı.Ya biz 1 sene önceden gidiyoruz yada siz 1 sene geriden takip ediyorsunuz bu takımı...

Blicanın ilk oynadığı Braga maçını kaç kişi biliyor.Ve nasıl top oynadığını.Saç baş yolduk bu adam bizi bitirecek diye.Hele durun bakalım yeni hoca için felaket tellallığı yapmak için zaman var.Zaten siz bunu yapana kadar 1 yıl öncesinden yapacak sırada bekleyen onlarca insan var...

Bu yazıyı bir yazar değil,sanki sivassporu sadece geçen sene takib eden birisi kaleme almış...
yener_sahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı yener_sahin'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.01.2010, 02:02   #3
MESSİ58
Acemi Yiğido

MESSİ58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

66 Mesajına 160 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 MESSİ58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İŞTE BU YAAA GERÇEKTEN 10 NUMARA Bİ YORUM OLMUŞ TŞK EDİYORUM ELLERİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK. BU ŞEKİLDE GERÇEKTEN BİYERE VARAMAYIZ HOCADA DAHİL OLMAK ÜZERE HERKESE TÜM CAMİAYA SAHİP ÇIKMALIYIZ. LİGDEN DÜŞMEMEK İÇİN ELBİRLİĞİYLE ÇALIŞMALIYIZ YOKSA ALLAH KORUSUN DAHA 50 YIL ÇIKAMAYIZ YAZIK OLUR. HAYRODA İNŞ YARIN A TAKIMLA
İDMANA KATILACAK VE FENER MAÇINDA SAHADA OLACAK. ALLAH YARDIMCILARI OLUR İNŞ.
MESSİ58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.01.2010, 02:03   #4
Holigann
Yiğido

Holigann - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

110 Mesajına 223 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 549 Holigann FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hayrettin’in gitmesiyle hangi kendini bilmez ağabeylerimiz ve hangi taraftar büyüklerimiz neresine kına yakacak ve ellerine ne geçirecek. Yüreğini sahaya memleketi için bir kat daha fazla koyarak mücadele etmeye çalışan 58 numaralı Hayrettin kardeşimize sahip çıkmak ve kazanmak daha mantıklı değil mi?

şimdi sen nasıl bır yazarsında bu sekılde cumle kuruyorsun,bu tarz bı ınsanın yorumları hıc ama hıc baglamaz benı.. tezatlıklarla dolu bı yorum olmuş..hangı gazete veya dergı(herneyse)için yazıyorsun bılmıyorum ama sacmalıklarla dolu bı yazı yazdıgınızı belırtmek ıstıyorum sayın mustafa yıldız..
Holigann isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.01.2010, 02:07   #5
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 663 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aynaya baktığımda ve yapmış olduğum yorumlardan hiç pişman değilim. Evet Bülent Uygun gitmeliydi. Yaptığı hataları sonradan konuşmalarında kendisi de tek tek kabul etti. Onun son sene yaptığı kadro, oynattığı sistem, oyuncu tercihleri hatalıydı ve dibe vurmuştu. Gitti.
Hayrettine tek başına yüklenmemek gerektiğini, taı savunmamızın berbat olduğunu, suçlunun herkes olduğunu hep yazdım ama son durumda maç sırasında hocaya tartışıp pazubandı atıp Ankaraya gidince takım disiplinini savunmak zorundaydık, cezalandırılmalı ama gönderilmemeli tavrını yazdım şahsen. Halen de hoca ile konuşturulup affedilmesini istiyorum.
Takımın geleceği konusunda ise istikrar diyorum. Muhsin Ertuğral bu yıl için değil en az iki yıllığına gelmiştir. Başkanın bu uzun vadeli planına destek olalım.Bu yıl ligde kalacağız, seneye iyi futbolla üst sıralarda olacağız. Hoca gitsin diyen arkadaşlar takıma en büyük kötülüğü yaparlar. Hocaya destek verelim. Diğer takımlar gibi bir sezonda birden fazla hoca değiştirmeye başlarsak işte o zaman sıradan takım oluruz, vasat hocalar çöplüğüne döner, şu anki Denizlispor gibi mesela çırpınır dururuz. Biz halen iki-üç maç kaybetsek bile yine de düşmeyiz. Ama istiyoruz ki tehlikeli bölgeden bir an önce çıkalım, o yüzden sitemlerimiz.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.01.2010, 02:35   #6
yener_sahin
YASAKLI ÜYE

811 Mesajına 2.057 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yener_sahin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yazıyı yazdım sonradan insan düşününce komplo teorileri üretmeye başlıyor.Bir gazetede köşe yazarlığı yapacak kadar birikimi olan birisi bu tarz yazıyı bir kaç sebeple yazar.Bunlardan benim için en baskın olanı acaba başka bir yerin kalem sevdasına mı düştü diyorum ? Bu tarz yazılar isim yapmaya birebir.Ben bile bu yazıyı okuyana kadar bu yazarı bilmiyordum.Ama artık biliyorum.Güzel reklam...Hayırdır bir yerlerde kalem mi bulma amacındayız.???
yener_sahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı yener_sahin'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.01.2010, 03:09   #7
yigido yakup
Usta Yiğido

555 Mesajına 1.131 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigido yakup ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

ben bu yazinin bazi kismlarina katilmakla beraber bazi kisimlarinida yadirgadim.
mesela hayrettin stoper oynadigi icin tepki cekti diyor
hayir kardesim hayrettin sezon boyunca hep formsuz ve cok hata yaptigi yaptigi icin tepki sivas seyircisi bazi seylerin farkinda
birde muhsin hoca tepkiyi hakettigi macta zorda olsa giresun yendigimiz icin tepki ileriki haftalara ertelendi zaten diger maclari hep disarda oynadik yoksa muhsin hocaya olacak tepkiyi denizli macinda görecegiz.
ayriyetten sivasli diye oyunculara sahip cikalim ama elestiriyide yapalim birde bizim türk milletinin sabredip sabredip birden patladigini unutmayalim.
artik yapilan hatalardan ders alalim enbüyük derside oyuncular ve hoca alsin yeterli.
yigido yakup isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yigido yakup'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.01.2010, 03:59   #8
Holigann
Yiğido

Holigann - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

110 Mesajına 223 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 549 Holigann FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Konuyu getırmek ıstedıgınız yeri anlamadım,burada kımse hayrettın dusmanı degıl zaten ama uzun zamandır kendısının takıma hıc bı katkısı olmadıgı gıbı sureklı takım aleyhıne hatalarda bulunmasıda taraftarın gozunden kacmıyor. bı kere madem bulent hocaya sahıp cıkmadık hayrettıne sahıp cıkmıyoruz,onlara nankorluk edıyoruz dıyosun,pekı pesınden neden taraftarı muhsın hocaya karsı ayaklandırmaya calısıyorsun!!! aynı seyı kendın yapıyorsun.. nasılsa taraftar aptal vereyım gazı olsun bıtsın.şahsı kannaatım,yazınızda bazı kısılerın parmagı var..sız sunu ogrenememıssınız kısılerden once camıamız gelır,madem hayrettın sıvaslı o zaman o kutsal pazu bandını benım sıvassporumun teknık dırektorunun suratına fırlatmayacaktı! soyunma odasında olan olaylar yasanmayacaktı!
posta koydu postanın babasını gordu,tum olay bu sımdı halıyle pısman ve ıllakı gerı adım atacakdı.hepımız hemserımızı sevıyoruz,ama her kım olursa olsun kulubumuzun onunde tutamayız,herkez yaptıgının cezasını ceker. ayrıca hayrettın bugun hayrettın olduysa sıvasspor sayesınde hayrettın oldu,bunca senede bedavaya oynamadı,sırf sıvaslı dıye hataları gormemezlıkten gelınemez,azcık profosyonel olun,goruyorsunuz dıger takımları!klübün menfaatlerı dogrultusunda ne emektarlar sılınmek zorunda kalınıyor..
ben sıvasspor taraftarı olarak da muhsın hocaya taraftarın bayrak acmasını saglamak ıcın yazdıgınız bu yazıya(sıktıgınız bu kursuna)ınanmıyorum,benı kandıramadınız,dıger renkdaslarım ne dusunur bılmıyorum ama bu yazı kokuyor bana gore..
Holigann isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Holigann'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.01.2010, 08:31   #9
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

Vallahi sen aynaya baktınmı bilmem istersen ya ne yazdıklarının farkında değilsin yada tam zmanı diyerek Bülent uygunu savunuyoırsunki neden savunduğunuda anlamak mümüküm değil.Bütün ulusal basın bülen uygunun takımı nasıl bozuğu için dalga geçtiklerinde sen Türkiyede değildin halde .Sivas -İst b.ş beldiye maçında kazanan takımı nasıl bolzduğunu eleştirkende sen Türkiyede değildin halde Bülent UYGUN kaçtane transfer yaptı 11 kaçtanesi şimdi takımda oynuyor. bunları bir öğren.Bunun yanında Hayretin konusunda haklsın
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ahwettt'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.01.2010, 08:51   #10
kakikli
Tecrübeli Yiğido

kakikli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

122 Mesajına 210 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 752 kakikli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

ben aynaya bakıyorum ve görüyorum ki sen reklam peşindesin bilader..
çok merak ediyorum geçen yıl deplasmandaki fener maçlarından sonra, antep deplasmanından sonra ve ibb maçından sonra ne yazdın..
antep maçında takımını maça hazırlaması gereken uygunun neden seyahatte olduğunu sorguladınmı?
fener maçlarında oynayan takımın en işlek çarklarını neden oyundan aldığını sorguladınmı?
türkiye futbol tarihinde bukadar çabuk başarı sağlayan ve bukadar hızlı antipati kazanan takımın bu hale gelmesinden sorunlu olan uygun u sorguladınmı?
sivasspor üzerinden sakaryaspor'a kazandırılan futbolcular hakkında "futbol yönetimi konusunda tek sorumlu olan" uygunu sorguladınmı? v.s.
ama ben görüyorum ki, sen bir yerlere borcunu ödemek adına böyle bir yazıyı kaleme almışsın...
ben şunu söylüyorum; kamanan'a sivas hakkında kötü demeç verdirenlerde, bu tür yazıları yazdıranlarda, sezon başında kolay maçları kaybedip zor maçlarda takımı yalnız bırakıp kaçanlarda aynı merkezden yönlendirilen insanlar...
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı kakikli'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
aynaya, bakın, önce

Seçenekler Arama
Stil