Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Yönetim ve Transfer Politikalar Üzerine..!
Alt 25.08.2014, 18:16   #1
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Yönetim ve Transfer Politikalar Üzerine..!

Yine bir transfer sezonunun sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, camianın beklediği ve özlediği transferlerin yapılmayışını büyük bir kızgınlık, sükünet, alışılmışlık, hayal kırıklıkları ve yine de az da olsa bir ümit takip etmekteyiz..

Her transfer döneminde yönetimce yapılan silik ve başarısız transferler veya transfer hamleleri taraftarı çileden çıkarmak için bir zulüm olmaktan artık işkenceye dönüşmüş durumda.. Beklentilerin altında kalan her transfer ve transfer hamlelerinin sonucunda transferlerin takıma bir türlü katamadığı kalite ve başarının çok uzaklarda kalması da cabası..

Belki diye düşünülmüştü geçen sene Roberto Carlos gibi bir markanın Sivasspor'a teknik direktör olarak gelmesi.. Hani belki Carlos ile beraber takıma efektif katkılar sunacak, kaliteyi artıracak ve beraberinde başarıları getirecek isimlerin transferleri gerçekleşir diye.. Ama mamafi gelinen noktada anlaşıldı ki; siz dünyanın en büyük teknik direktörlerini dahi getirmiş olmakla Sivasspor'un başına, yine Üsküdar Anadolu'dan Denizleri'i, Samsunspor'dan Musa Sinanları, Çemişgezek'ten Ahmetleri, Brezilya'nın köy takımından Oldoni gibi odunları transfer ederek taraftarı hep sükut-u hayale uğratmaya devam edecektir bu yönetim..

Cicinho - Da Costa - Utaka bu seviyedeki futbolcular değil mi diye bir itiraz yükselebilir.. Evet haklı olunabilir.. Ama yeterli değil.. Artık bu sene Süper Lig'de onuncu sezonu yaşayacak olan bir Sivasspor'un ve on senedir de bu takımı yöneten bir yönetim kadrosunun yeterince tecrübe kazanmış olması ve minimum hata ile bu takımı yönetip, nokta ve birazda flaş transferlerle şehre, taraftara ve camia'ya yeni heyecanlar yaşatması artık kaçınılmazdır..
Belki flaş transferlerin biri yada birkaçı beklenen performansı da göstermeyebilir, ama biz hala o flaş transferleri yeterince görmediğimiz içindir ki pahalı transferlerinde efektif transferler olup olmadığına karar verelim..

Bir galibiyete neredeyse bir klas bir futbolcunun alındığı bir ortamda, taraftar da sormakta haklı.. Neden istenilen, beklenilen, özlenen transferler yapılmıyor diye..

Hemen bir savunma sesleri duyar gibi oluyorum.. İyi diyorsun da Murat efendi, bu takım sadece transfere para harcamıyor.. Kamp masrafı var, ulaşım ve konaklama masrafları var, Tff'ye , UEFA'ya Devlete olan mali sorumlulukları var diye itirazlar gelebilir.. İyi de arkadaşlar bu masraflar sadece bize mi mahsus, diğer takımlar şapkadan tavşan çıkarmıyorlar ki.. Onlarında bizimde masraf kalemlerimiz aynı..

Kimse bana takımı mali açıdan iyi yönetildiğini de iddia etmesin.. Borcumuz yok, ama yıldız transferimiz yada yıldız oyuncumuzda yok.. Onca isimsiz oyunculara verilen ve boşuna harcanan paralar ile, başarısız olmuş olduğunu düşündüğümüz bir kaç yıldıza verilip öyle harcanmış olsaydı o boşa giden paralar..

Ve yine geldik bir transfer sezonunun sonuna, ve hala yine beklentilerin uzağında kalınan bir dönem.. Son dakika da kulüp bulamayan, bonservisi elinde olan, iki sene top oynamamış, sorunlu, müzmin sakat ve rehabilitasyon sürecini bizde tamamlayıp, Sivas'ı beğenmeyip giden futbolcu bulmakta mahir olan yönetimimiz ve özellikle de Erdal Sarılar Bey..!!

Ya sahiden; bizde transferleri kim yapıyor..? Kimse bana Roberto Carlos demesin.. Geçen sene devre arasında istenilen transfer yapılmayınca ve cebinde istifa mektubu ile dolaşan Carlos yapmıyor transferleri.. Bir scout ekibimiz bile yok.. Ama malum şahıs hem parayı iyi yönetir, hem futbolcu transfer eder bu kadar mahir bir yöneticisi olan bir kulübünde sırtı yere gelmez..

Son söz taraftarımıza, Son dakika da bir gelişme olur diye, sivasspor.com'da nöbet tutan arkadaşlar, bence artık nöbet süremiz dolmuştur.. Artık önümüzde transfer dönemine bakalım..
Yukarıdaki Mesaj için 15 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Yönetim ve Transfer Politikalar Üzerine..!
Alt 25.08.2014, 18:20   #2
58YIGIDO58
Usta Yiğido

58YIGIDO58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

576 Mesajına 843 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Yönetim ve Transfer Politikalar Üzerine..!

Yillardir ayni kafa Yönetiyor bu takimi.
Iyi sezonda gecirdik kötüde.

Ama su varki bu sezonun transfer politikasi ileri derecede midemi bulandiriyor.
Artik istemiyorum Canim Sivassporumun basinda takimi iyi yönetemeyen kafalari.
58YIGIDO58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 58YIGIDO58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.08.2014, 18:37   #3
Countach
Yiğido

70 Mesajına 116 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 584 Countach FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

22 yıldır istanbulda dogdum yaşıyorum hayatım boyunca 2 kere sivasa gittim çok zaman oldu 5.6yaşladında sivas ikinci ligde iken babamın aldıgı gazete sürekli sivasın puan durumana bakardım ne zaman şampiyon olucak süper lige çıkıcak diye hep merak ederdim koyu fenerbahçeliydim sivasssporu tutmaya her maçına gitmeye forma almaya başladım ..10 yıldır superligdeyız bir kere bile paraya kıyıp ses getircek transfer yapmadı yönetim hersene takımlarından kovulmuş dışlanmış bonservisi elinde adamları aldı getirdi .bulgar liginden romen liginden adamlar aldı dedimki para yok o yuzden alıyoruz ama lige yeni çıkan takımları gördükçe .
Countach isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Countach'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.08.2014, 18:58   #4
Külhan
Usta Yiğido

292 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 558 Külhan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Evet bizde bu sezon yapilmayan iyi transferlerden dolayi cok dertliyiz daha dün mersin karsisinda nerede ise döküldük cumhuriyet kupasini elimizle ikram ettik bu gösteriyorki bu sene isimiz gecen seneden daha zor olacak bizdeki yönetim ne is yapar ne ile mesgül olur bunu anlamakta zorlaniyoruz gecen sezon süper lige cikan takimlar bile bizden iyi transfer yaptilar görecegiz lig basladimmi kim ne almis biz kendi kendimizi kandiriyoruz transfer yaptik diye
Külhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Külhan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.08.2014, 19:02   #5
citothehan58
Tecrübeli Yiğido

citothehan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

262 Mesajına 496 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 504 citothehan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu sene trasnfer yapmadik dogrusu sadece aydinin yerine serdar özkani aldik o da gitti. gerisi yedek kulübesi icindi.. yani bu sene sadece gecen sene yedeklerden cektigimiz sikintiyi gidermeye calisitk..nolur takima iyi oyuncu alsaniz avrupaya gitsek..
Alt 25.08.2014, 19:45   #6
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 626 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

35 Yıldır sivassporu takip eden ,3.lig zamanlarını bilen,2.ligden düştüğü diyarbakır maçını dün gibi hatırlıyan,yıllarca 3.lig batağından çıkmasını bekleyen ,istanbuldaki sivas maçlarının 10 da 7 sine gitmiş taraftar olarak şunları söylemek isterim, sivasspor 3.lig batağından hep kılpayı çıkamadı ,ya iyi kaleci buldular ,golcü bulamadılar,ya golcü buldular ortasaha ve defans bulamadılar hep biyerimiz eksik mücadele ettik yıllarca çıkamadık,nezamanki osman seçilmiş yönetime geldi profesyonel ekip kurdu,onlarda 2.lig ayarında takım kurmalıyızki 2.lige çıkalım dediler,vede yaptılar,vandan halil,antalyadan caner,ibb den ayhan , filan çok büyük katkı yaptılar,mecnun bey birazda zoraki olarak yönetime geçince zaten hazır kurulu takıma 2 3 takviye yapıp süper lige çıkarttı,lige çıktığımızdan beri,bu takımın transferlerinden ,hocasından,hep bülent uygun sorumluydu,kendiside hocalık yaptı,o dönemden beri transfer politikamız hep aynıydı,nerde ,takımından alacağını alamamış oyuncular varsa ,nerde savaştan kaçmak isteyen oyuncu varsa,nerde futbolunun son demini yaşıyan ,yeni yeni sakatlıktan çıkan oyuncu varsa hep bu tip oyunculardan takım kurduk,doğruyu söylemek gerekirse çoğunuda tutturduk,bu politika 1 yere kadar gitti,bülent hoca takımı dağıtıp gittikten sonra hepimizin bildiği gibi ,internetten hoca bulduk,futbolu bitmiş,ceyhunlardan ,ersen martinlerden,kamenarlardan ,yasin elmaslardan medet umar olduk,hep kılpayı kurtardık paçayı,mesut bakkal ,rıza çalımbay bu zor dönemleri ucuz atllattılar ,hepsinede teşekkür ederim,r.caRlos döneminde cicinyo,utaka, dacosta tam cuk oturdu,şuanda takımın belkemiği oyuncular atıfda dahil,görünen köy kılavuz istemez ,futbol 4 bilinmeyenli denklem değildir profesr dr. da anlar ,çobanda anlar,az çok futboldan anlıan herkes bu takımın biyerlerinin eksik olduğunu görüyor ,kaleci lazım,ortasaha ve önlibero lazım diyor ,bu eksiklikler geçen sezondan beri bilindiği halde ,önlem için çaba sarfedilmemiştir,elbetteki yönetim kendi çapında uğraş veriyordur ,ancak bu saatten sonra alınacak oyuncularıın adaptasyon sorunu,şehre alışma devresi ,takıma adapte süresi vs vs göz önüne alındığında enaz 5 6 hafta faydalanamıyacağımızı düşünüyorum,petkoviçten sonra kaledeki sorun devam ediyor, rıza hocanın ramoviç,ve borjan denemeleri yeterli olmadı,mecnun beyin yönetimindeki birçok kişinin ALLAH canımı aldiye yönetimde bulunduklarına ,ve futboldanda ,futbolcudanda pek anladıklarını sanmıyorum,kovulmuş,kaçmış,söz leşme feshetmiş oyuncular biyere kadar fayda sağlıyabilir ,unutulmaması gereken, çekirge 1 zıplar 2 zıplar3.de biyere batar kalırmutlaka onlarda eksikleri görüyordur vede çalışıyorlardır ,ancak çok geciktik bu transferlerin lig biter bitmez olması ,kampta takımla çalışması gerekirdi
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.08.2014, 20:13   #7
yigido yakup
Usta Yiğido

555 Mesajına 1.131 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigido yakup ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

10 ar milyon euroyu cebinden verecek yöneticelerimiz olmadiigi icin politikasini ne elestirecek ne akil verecek ne param var nede haddim.

yönetimimizin su bilincde olmasi beni sevindiriyor 100 liraya kombine satamayan takim maddi olarak hic zor duruma düsmemesi gerekiyor bu takim zora düserse bir 40 sene daha sürer bu zorluktan cikmasi.
yigido yakup isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı yigido yakup'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.08.2014, 20:29   #8
babapiton
Usta Yiğido

babapiton - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.318 Mesajına 3.345 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 820 babapiton FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben yönetimimizden çok memnunum çok iyi transferler yapıyolar daha doğrusu aldığı oyuncudan çok iyi verim almayı biliyolar.Sadece ufak nuanslarda profosyonel olmayan hareketleri var ayrıca transferler biraz daha önceden belirlenip bitirilebilir.Ama kimse kusursuz değildir.10 sezonluk SüperLig geçmişimizin 7si başarılı oldu.Buda gayet iyi bir oran.

SİVASSPOR TV
babapiton isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı babapiton'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.08.2014, 21:31   #9
karamik
Usta Yiğido

karamik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

561 Mesajına 1.041 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 689 karamik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yönetimi transfer politikasından dolayı kutluyorum iyi yönetiyorlar borç bizim gibi kale arkası bileti 5 lira maraton 10 lira olan 5 bin ortalama ile oynayan şehirleri tarihten siler işinize geliyorsa birader
Alt 25.08.2014, 21:37   #10
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 848 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

en azından bir lisanslı forma ve bir passolig almamış olan hiç bir taraftarımsı gelip bu başlık altında yazmasın.

öyle ya sorarlar adama, ne verdin ki ne istiyorsun?!?!?

dip not: samimiyetinden şüphe duymadığım arkadaşları tenzih ederim.
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sebasteia'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
politikalar, transfer, üzerine, yönetim

Seçenekler Arama
Stil