Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Büyük operasyon bekleniyor
Alt 13.12.2014, 23:56   #31
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Büyük operasyon bekleniyor

Ben sivassporda en büyük eksikliğin orta sahada olduğunu düşünüyorum..Defan hücumda başlar prensibi olsa da orta sahası iyi olmayan bir takımın her zaman yenilgiye mahkum olduğunu düşünüyorum..Sivassporun orta sahası Kadir-Adem-Mehdi-Hakan-Atıf 5 lisinden oluşuyor..Bu oyuncuların en az 3 tanesi dönüşümlü olarak maçlarda oynuyor..Atıf dışında biraz Hakan ın hücuma katkısı var...Diğerleri sadece defansif olarak göreve yapıyorlar..Orta sahada oyunu okuyan takımı yöneten bir beyinde olmadığı için sivassporun pozisyon bulması bazı maçlarda ya Cicinho,Burhan,Atıf gibi oyunculara kalıyor ya da rakibin hatalarından pozisyonlar buluyoruz...Orta saha daki oyuncuların yaş ortalaması 30 ve üzerinde...Sivasspor geçen yıl en az 2 tane oyunuyla vedalaşıp güle güle demeliydi;bunu yapmadılar veya alacakları oyuncuların maliyetleri yüksek olduğu için bu tür yapılanmaya yanaşmadılar..Geçen yılki ve bu yılın başındaki yapamadıkları operasyonu bu yıl yapacakları söyleniyor..Bunu nasıl yapacaklar çok merak etmeye başladım;acaba Türkiye de ve Dünya da sivasspora bonservissiz,çok ucuza oyuncu verme kampanyası mı başlatıldı ki sivasspor 7-8 tane oyuncu gönderip yeni 7-7 oyuncu alacak..Bu oyuncuları daha önceden izlediler mi,yoksa 2-3 aydır Scautlar(oyuncu izleme ekipleri)görevlendirilip ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında oyuncu mu arıyorlar acaba?Bu işi bilen sivassporu uzun zamandır takip eden taraftar ve spor adamları bu işin böyle olamayacağını çok iyi biliyordur herhalde..En son Elazığspor bu işe kalkışıp devre arasında çok sayıda oyuncu almış ama 2. yarı gereken puanları alamayıp küme düşmüştü...Dünya da ve ülkemizde devre arasında çok sayıda oyuncu alıp küme düşen çok sayıda takım olduğunu unutmamak gerekir diye düşünüyorum...R.Carlos devre arasında takviye yapacağız diyip duruyorda acaba devre arasına kadar sivasspor her maçı kaybederse R.Carlos orada durabilecek mi?Diyelim yönetim arkasında durdu 2.yarı sivasspor gereken ğuanları toplayamazas ya da alınan oyuncular iyi çıkmazsa takım daha da kötüye giderse ne olacak..Çok bilinmeyenli bir denklem çözmek de Yönetime düşüyor...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 14.12.2014, 11:11   #32
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1061 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben sivassporda en büyük eksikliğin orta sahada olduğunu düşünüyorum..Defan hücumda başlar prensibi olsa da orta sahası iyi olmayan bir takımın her zaman yenilgiye mahkum olduğunu düşünüyorum..Sivassporun orta sahası Kadir-Adem-Mehdi-Hakan-Atıf 5 lisinden oluşuyor..Bu oyuncuların en az 3 tanesi dönüşümlü olarak maçlarda oynuyor..Atıf dışında biraz Hakan ın hücuma katkısı var...Diğerleri sadece defansif olarak göreve yapıyorlar..Orta sahada oyunu okuyan takımı yöneten bir beyinde olmadığı için sivassporun pozisyon bulması bazı maçlarda ya Cicinho,Burhan,Atıf gibi oyunculara kalıyor ya da rakibin hatalarından pozisyonlar buluyoruz...Orta saha daki oyuncuların yaş ortalaması 30 ve üzerinde...Sivasspor geçen yıl en az 2 tane oyunuyla vedalaşıp güle güle demeliydi;bunu yapmadılar veya alacakları oyuncuların maliyetleri yüksek olduğu için bu tür yapılanmaya yanaşmadılar..Geçen yılki ve bu yılın başındaki yapamadıkları operasyonu bu yıl yapacakları söyleniyor..Bunu nasıl yapacaklar çok merak etmeye başladım;acaba Türkiye de ve Dünya da sivasspora bonservissiz,çok ucuza oyuncu verme kampanyası mı başlatıldı ki sivasspor 7-8 tane oyuncu gönderip yeni 7-7 oyuncu alacak..Bu oyuncuları daha önceden izlediler mi,yoksa 2-3 aydır Scautlar(oyuncu izleme ekipleri)görevlendirilip ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında oyuncu mu arıyorlar acaba?Bu işi bilen sivassporu uzun zamandır takip eden taraftar ve spor adamları bu işin böyle olamayacağını çok iyi biliyordur herhalde..En son Elazığspor bu işe kalkışıp devre arasında çok sayıda oyuncu almış ama 2. yarı gereken puanları alamayıp küme düşmüştü...Dünya da ve ülkemizde devre arasında çok sayıda oyuncu alıp küme düşen çok sayıda takım olduğunu unutmamak gerekir diye düşünüyorum...R.Carlos devre arasında takviye yapacağız diyip duruyorda acaba devre arasına kadar sivasspor her maçı kaybederse R.Carlos orada durabilecek mi?Diyelim yönetim arkasında durdu 2.yarı sivasspor gereken ğuanları toplayamazas ya da alınan oyuncular iyi çıkmazsa takım daha da kötüye giderse ne olacak..Çok bilinmeyenli bir denklem çözmek de Yönetime düşüyor...
Fikirlerine katilmamak mümkün degil.Fakat gecen yil ara sezonda Mecnun baskan aynen söyle demisti.Ara sezonda yapilacak futbolcularin maliyeti cok fazla hemde adam akilli bir oyuncu bulamadiginiz gibi astronomik rakamlarla gelmeye calisiyorlar.Bu yüzden biz ligi bu sekilde götürüp sene sonunda gerekeni yapacagiz dedi.

Sonra takima Ertugrul,I.Toraman,Batuhan,Mus a,Berk,A.Aras ve Macauley Chrisantus alindi.Bu transferlerden hangisi takima yarar sagladi.Bu transferler tam fiyasko ve acemice yapilmis transferler.Cogu Carlos´a sorulmamistir bile bu transferler yapilirken.Sivasspor´a maliyeti olmayan bu oyuncular Mecnun baskan´in elinde patlamistir.

Mecnun baskan´a sormak lazim simdi;bu 8 oyuncu +Kadir,Cihan ve A.Dereli´yi hala takimda tutmak istiyormu diye?.

Is hayatinda basarili olan bir kisi baskanligindada basarili olurmus diye bir laf vardirda genellikle...Gecen sezon yapilan transferleri herkes gördü,bu kadroyla ligde kalinmaz.

Kac yildan beri Mecnun baskan bu kulübün baskani, fakat yapilan transferler o kadar basitki onun tecrübesine yakismiyor acikcasi....
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.12.2014, 11:27   #33
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 846 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

bu saatten sonra yapılması gerekenler belli:

devre arasında pahalı transfer yapılmasına karşıyım. ucuz, genç ve gelecek vaat eden futbolcuları alalım. bu sene ligin ikinci yarısında tecrübe kazanıp, önümüzdeki yıllarda bizi süper lige yeniden taşısınlar. ptt'nin kadrosunu kurmamız lazım. bu kadro da yaşı genç, gelecek vaat eden ve türk futbolculardan oluşmalı. yabancı futbolcu, yaşlı futbolcu ve hele de pahalı futbolcu transferine hayır!
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sebasteia'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 14.12.2014, 15:55   #34
orci62
Yeni Yiğido

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 orci62 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

arkadaşlar carlos hala takımın kişisel hatalarından bahsediyor takviyeye ihtiyacı olduğunu söylüyor hiç kendi özeleştirisini yapmıyor geçen sene iyi giden ekibi iyi hatırlayın türkiye liglerini iyi tanıyan yardımcı hocalarını sefer ve murat hocayı gönderdi kendi ekibini getirtti neden düzeni bozdu iyi giden takımın yürüyen çarkın dişlilerini neden bozdu yazık oldu sivassporumuza hiç gitmeyi düşünmüyor tabiki kovulsa bir milyon ikiyüzbin tazminatı var onu bekliyor başarısızsan gitmeyide bilecen yerli hoca olsaydı elli sefer istifa edip gerekeni yapardı yazık yazıkkkkkk
orci62 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.12.2014, 16:21   #35
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1061 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bu saatten sonra yapılması gerekenler belli:

devre arasında pahalı transfer yapılmasına karşıyım. ucuz, genç ve gelecek vaat eden futbolcuları alalım. bu sene ligin ikinci yarısında tecrübe kazanıp, önümüzdeki yıllarda bizi süper lige yeniden taşısınlar. ptt'nin kadrosunu kurmamız lazım. bu kadro da yaşı genç, gelecek vaat eden ve türk futbolculardan oluşmalı. yabancı futbolcu, yaşlı futbolcu ve hele de pahalı futbolcu transferine hayır!
Su yazdigin karamsar yazin icin yanlislikla tesekkür butonuna bastim.Bundan ötürüde pismanlik duydum,daha önümüzde ligin bitmesine o kadar cok mac varki nasil böyle karamsar bir tablo cizebiliyorsun.

PTT ligini telaffuz etmenin henüz zamani degil,ne yapiyorsun sen.Bu gün insanlara kanser teshisi koyuluyor ve insanlar pozitif düsüncelerle kanseri yeniyorlar.Sense Sivasspor´u 22 mac oynanmadan küme düsürüyorsun.

Türk futbolcular alalim diyorsun sen Türk futbolcularin fiyatlari ne kadar astronomik rakamlarda onu bile göz ardi ediyorsun.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 14.12.2014, 18:00   #36
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 846 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
B.DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Su yazdigin karamsar yazin icin yanlislikla tesekkür butonuna bastim.Bundan ötürüde pismanlik duydum,daha önümüzde ligin bitmesine o kadar cok mac varki nasil böyle karamsar bir tablo cizebiliyorsun.

PTT ligini telaffuz etmenin henüz zamani degil,ne yapiyorsun sen.Bu gün insanlara kanser teshisi koyuluyor ve insanlar pozitif düsüncelerle kanseri yeniyorlar.Sense Sivasspor´u 22 mac oynanmadan küme düsürüyorsun.

Türk futbolcular alalim diyorsun sen Türk futbolcularin fiyatlari ne kadar astronomik rakamlarda onu bile göz ardi ediyorsun.
13 maçta sadece 2 galibiyet alan bir takım kalan 21 haftada kaç galibiyet alabilir sence? biraz mantıklı düşünün lütfen. ne çektiysek bu duygusallık ve bize birşey olmaz düşüncesinden çektik.

açık ve net sivasspor küme düşmesi kesinleşmek üzere olan bir takımdır!

eğer 6 hafta evvel hoca değişikliği başlığını açtığım zamanlarda bu değişiklik yapılsa geleceğe dair ümitvar konuşabilirdim. ama kendi elimizle, carlos ismine aptalca sevdalanmak/bağlanmak ve yönetim körülüğü neticesinde kendi ipimizi kestik.

bu saatten sonra taraftarın gazını almak isteyip, pahalı transferler yapmak bu kulübün gelecek yıllarını çalmaktır. buna taraftar olarak müsaade etmemeliyiz. kocaeli, sakarya gibi kulüplerin perişan olmasının sebebi alt lige düşmeleri değil; ligde kalmak için aptalca borç altına girmeleri ve mali yapılarının bozulmasıdır.

sivasspor yönetiminin kulübün mali yapısını bozmasına müsaade edilmemeli! para harcayacaktınız madem, neden sene başında harcamadınız diye sorarlar!
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sebasteia'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 14.12.2014, 18:02   #37
mühendisburak58
Tecrübeli Yiğido

mühendisburak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

301 Mesajına 545 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 640 mühendisburak58 FAZLA SÖZE GEREK YOKmühendisburak58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Büyük operasyondan önce ilk yarıda kalan maçlardan 2 galibiyet almamız şart üstle fark iyice açıldı. Kalan maçlarda en az 6 puan almamız lazım. Karabük maçını mutlaka kazanmaliyiz. Ayrıca bu haftaki Başakşehir maçıda öyle aynı şekilde. Bu maçların herhangi birini kazanamazsak bile işimiz yaş. Kimi alırsak alalım fark kapanmaz. Çünkü karabük ya da Başakşehir mağlubiyeti ile fark 7 ye çıkar.
mühendisburak58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.12.2014, 18:06   #38
kadirakin58
Tecrübeli Yiğido

kadirakin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

328 Mesajına 596 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kadirakin58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Ben şunu bilirim, şunu söylerim: Çalışan kazanır arkadaş, bugun olmasa yarın, yarın olmasa ertesi gün kazanır. Demek ki birileri çalışmıyor, ya da çalıştıran iyi çalıştırmıyor !
Alt 16.12.2014, 14:35   #39
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 487 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yönetimden duyduğum bir konuyu aktarayım. Bende duyunca çok şaşırdım, adı 3 büyütülmüşle anılan, Sİvassporun bel kemiği diyeceğimiz iki futbolcunun özellikle çok disiplinsiz olduğu. Kafasına göre antremana çıkıp kafasına göre çıkmadığı. Ve sene sonunda gonderılecegı konuşuluyor. Diğer dedikodular malumunuzdur. brezilyadan gol kralı olmuş bir forvet, eneramo, aydından sonra bursadan Ferhat kiraz...
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bekleniyor, büyük, operasyon

Seçenekler Arama
Stil