Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivasspor Transfer Haberleri 2016-2017
Alt 28.07.2016, 12:33   #351
kagansenbas
Acemi Yiğido

41 Mesajına 58 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 331 kagansenbas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Blinzeln Cevap: Sivasspor Transfer Haberleri 2016-2017

Alıntı:
çorluluyiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bu sezonki ideal 11in şu şekilde olacağını düşünüyorum:

-----------------korcan----------------
ahmet c.-----boye------oumari------ziya
-----------------------------------------
------------yiğit-----galip--------------
burhan---------beykan---------leandrinho
---------------barrales--------------------

yedekler:tolgahan-hasan-hakan-ergin-erkan-adem-kerim
Bence hakan arslan ve ergin keleş mevkilerinde formayı kapar geri kalan dizilim aynı olur.
kagansenbas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.07.2016, 13:14   #352
serazatkahkaha
Yeni Yiğido

serazatkahkaha - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 7 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 serazatkahkaha FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor Transfer Haberleri 2016-2017

Alıntı:
Atalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
SİVASSPOR TRANSFER DOSYASI

TEKNİK DİREKTÖR: Osman Özköylü (Buraya her yazdığımda bunu diyorum PTT 1.Ligde bir takım Süper Lige çıkmak istiyorsa doğru tercih Osman Özköylüdür. Bu ligi bilen önde basan pas oyunu oynatan içerde dışarda oyuna hükmeden bir takım izleyeceksiniz. Geçtiğimiz sezon Ads liderin sadece 4 puan gerisindeyken görevinden kovulmuştu. Sivasspor Osman hocaya sabrederse bu işin sonu mutlu son.)

KALECİ: Korcan Çelikay takımda kaldı. Altınordu'dan Tolgahan Açar transfer edildi. Sivasspor
en büyük sıkıntısı kaleci konusunda yaşayacağını düşünüyorum. Korcan ve Tolgahan hedefe oynayan bir takımın asla kalecisi olamaz. Tolgahan zaten kronik bel sakatlığı var. Korcan ise devamlılığı olmayan bir kaleci.

STOPER: İbrahim Öztürk , Joan Oumari , Joh Boye takımda kaldı. Boluspor'dan Hasan Hatipoğlu
transfer edildi. John Boye bu ligin çok üstünde bir oyuncu. 29 yaşında Gana Milli takımında
oynuyor. Kalıp kalmayacağı konusu hala belirsiz takımda kalırsa Sivasspor çok büyük iş başarmış olur. İbrahim Öztürk yıllardır Süper Ligde oynamış tecrübeli bir oyuncu. Takımda kalması Sivasspor için büyük avantaj olduğunu düşünüyorum bu ligi çok rahat kaldırabileceğini düşünüyorum. Sivaspor taraftarı bu sezon John Boye ile Oumari oynayacağını düşünüyor. Ben İbrahim ve Boye oynayacağı düşüncesindeyim. Oumari ise soğukkanlı bir oyuncu PTT 1.ligde hangi takıma koyarsak direkt oynayabilecek potansiyele sahip.
Hasan hatipoğlu ise Balıkesirspor'un PTT 1.Lige ve Süper Lige çıkan kadrosunda direkt oynayan agresif bir oyuncu. Ayakları çok iyi olmayan kazma olarak nitelendirebileceğimiz ama mücadele gücü ve arzusuyla iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.

SOL BEK: Ziya Erdal ve Emre Öztürk takımda kaldı. Ziyayı anlatmaya gerek yok. 2 sene önce
göstermiş olduğu performansla 4 büyüklerin gündemine aldığı bir isim. PTT 1.Ligde kalması şaşırtıcı. Emre ise 23 yaşından genç bir oyuncu. Erciyesspor 2012 yılından Süper Lige çıktığı dönemde Teknik direktör Osman Özköylü sayesinde şans bulmuştu 18 maçta forma giymişti. Aradan 4 yıl geçti Emre Öztürk çok fazla kendini geliştirmedi ama geçtiğimiz sezon devre arasına kadar Erciyes'te oynamıştı. Kötü takımın göze çarpan iyi oyuncularından biriydi. Bu sezonda iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.

Sağ Bek: Çağatay Çeken takımda kaldı. Akhisarspor'dan Ahmet Cebe transfer edildi. Ahmet Cebe transferi iyi transfer ama flaş bir transfer olduğunu düşünmüyorum. Ahmet Cebe 4 yıldır
Süper Ligde oynuyor. Geçmişte sürekli PTT 1.Ligde oynayan bir oyuncuydu. Yaşı zaten 33 PTT 1.lige dönmesine şaşırmamak lazım. En büyük özelliği hucuma çok fazla çıkan savunma anlamında kuvvetli olmasıydı ama geçen sezon Süper Ligde çok fazla zorlandı. Daha önce ortalama 3-4 sarı kart ile sezonu bitiren bir oyuncuyken geçtiğimiz sezon 10 sarı kart gördü. Yaşından dolayı geriyi dönüşelerde ciddi sorunlar yaşadı. PTT 1.Lig ideal transfer olduğunu düşünüyorum. Çağataydan ise daha çok umutluyum. 24 yaşında dinamik bir oyuncu. 3.Ligde Anadolu Üsküdar kupayı kaldırırken savunmanın sağında görev alıyordu. Bu sezon formayı kaparsa sürpriz olmaz.

Defansif ortasaha / Merkez ortasaha : Hakan Arslan takıma geri döndü.Yiğit İncedemir, Adem Koçak takımda kaldı. Galip Güzel transfer edildi. Geçtiğimiz sezon Kasımpaşa'da kiralık olarak oynayan Hakan'ın takıma göre dönmesi bence en büyük artı oldu. Oyunun iki yönünüde oynayan golü koklayan bir oyuncu. Hakan'ın direkt oynayacağını düşünüyorum. Adem ve Yiğit kesici özellikleriyle ön plana çıkan basit oynayan oyuncular. Osman hoca merkez orta sahada ayağı iyi olan oyunun iki yönünüde oynayabilen oyuncular sever. Galip Güzel ise nokta transfer olduğunu düşünüyorum. Osman hoca Osmanlıspor'u çalıştırırken transfer ettiği bir oyuncuydu. Ayağı iyi olan gole yakın bir oyuncu çok doğru transfer olduğunu düşünüyorum.

Sağ kanat: Burhan Eşer takımda kaldı. Musa ise kiralıktı takıma geri döndü. Burhan'ın takımda
kalması şaşırtıcı bir durum. Kafa olarak hazır olursa kalitesi bu ligin çok üzerinde olduğunu düşünüyorum. Musa ise PTT 1.Lig oyuncusu bu ligde her takımda iş yapabilecek potansiyele sahip. Kapalı savunmaya karşı adam geçebilen kilit açabilecek bir oyuncu. En büyük eksiği oyunun içerisinde çok olmaması ve bencil olması. Osman hoca Musayı törpülerse verim alabilir.

Sol kanat: Erkan Kaş ve Beykan takımda kaldı. Beykan'dan hiç bir şey olmaz kimse boşuna patlama beklemesin. Oyundan kopuk defansif anlamda hiç bir katkısı olmayan bencil işine geldiği gibi oynayan bir oyuncu. Erkan ise yetenekli hızlı teknik bir oyuncu. Osman Özköyle beraber fark yaratacağını düşünüyorum.

Ofansif Orta saha: Balıkesirspor'dan Kerim Avcı Anadolu Üsküdar'dan Cenk Sarıtaş transfer edildi. Kerim Avcı orta sahanın solunda ve arkasında oynayabilen uzaktan vuruşları ve kalitesiyle geçtiğimiz sezon göze batan bir oyuncu. Çok doğru transfer olduğu düşüncesidneyim. Cenk Sarış geçen sezon düşme potasından son anda kurtulan Anadolu Üsküdarın en önemli oyuncuydu. 29 maç 10 gol. 2 yıl önce Anadolu Üsküdar 2.lige çıkarken 34 maçta 19 gol atarak takımı sırtlayan isimdi. Osman Hoca bu sezon Anadolu Üsküdarı yakından takip ettiğini düşünüyorum 2 transfer yaptı.

Forvet: Jeronimo Barrales takımda kaldı. Adanaspor'dan Ergin Keleş Denizlispor'dan Leandrinho transfer edildi. Barrales sakatlıktan dolayı geçen sezon doğru düzgün izleyemedim o yüzden yorum yapmayacağım. Adanaspor Süper Lige çıktıysa başrol oyuncu Ergindir. Ergin son vuruşları iyi olan tam bir golcü olarak nitelendirdiğimiz tipte oyuncu. Leanrinho ise geçtiğimiz sezon kümede kalma savaşı veren Denizlispor'da 30 maçta 17 gol atarak takımı ligde tuttu. Son vuruşları iyi olan müthiş hızlı bir oyuncu. Sağ kanat sol kanat forvet bölgesinde de görev alan çok yönlü bir oyuncu. Bu sezon yapılan en doğru transfer olduğunu düşünüyorum.

GENEL ANALİZ: Sivasspor yönetimi sabrederse bu sezon Süper Lige çıkacağını düşünüyorum. Kaleci transferi yapılması gerektiğini düşünüyorum. Diğer bölgelerde sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Ben iddiam bu sezon Sivas Süper Ligde. Transfer gelirse ekleme yapacağım.

NOT: Sivaslı değilim Sivassporluda değilim bu ligi yakından takip eden biriyim. Tüm takımların transfer dosyasını hazırlıyorum. Zamanım olursa burada paylaşacağım.

Genel anlamda çok başarılı ve üzerinde kafa yorularak yapılmış bir analiz bu anlamda teşekkür ederim.

Ekleme yapmak noktasında şunları ifade edebilirim. Anadolu Üsküdar Spor Kulübü Sivasspor'un pilot takımı olduğu için oradan gelen 2 oyuncunun bizzat yönetim tarafından Osman Hoca'ya önerilip alındığını düşünüyorum.

Beykan Şimşek açıkçası bu sezon sürpriz gollerle olmayacak maçları kazandırmasını beklediğim hırslı ve zeki bir oyuncu. Beykan'ın sol taraftaki yeri bende ayrıdır.

Barrales kafa olarak bu lige adapte olması halinde hiç bir takımın stoperi onun karşında durabileceğini sanmıyorum. Fiziksel olarak ideal seviyede olan bir Barrales bu ligde çok can yakar.

Her ne kadar ofansif orta saha mevkisine transferler yapılmış olsa da Tiago tarzı adam eksilten bir oyuncuya hala ihtiyacımız olduğu kanısındayım.

Kaleci noktasında sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyorum. Korcan bu tam olarak bu lig ayarında bir kaleci.
serazatkahkaha isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda serazatkahkaha'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.07.2016, 10:45   #353
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:

TEKNİK DİREKTÖR: Osman Özköylü (Buraya her yazdığımda bunu diyorum PTT 1.Ligde bir takım Süper Lige çıkmak istiyorsa doğru tercih Osman Özköylüdür. Bu ligi bilen önde basan pas oyunu oynatan içerde dışarda oyuna hükmeden bir takım izleyeceksiniz. Geçtiğimiz sezon Ads liderin sadece 4 puan gerisindeyken görevinden kovulmuştu. Sivasspor Osman hocaya sabrederse bu işin sonu mutlu son.)

KALECİ: Korcan Çelikay takımda kaldı. Altınordu'dan Tolgahan Açar transfer edildi. Sivasspor
en büyük sıkıntısı kaleci konusunda yaşayacağını düşünüyorum. Korcan ve Tolgahan hedefe oynayan bir takımın asla kalecisi olamaz. Tolgahan zaten kronik bel sakatlığı var. Korcan ise devamlılığı olmayan bir kaleci.

STOPER: İbrahim Öztürk , Joan Oumari , Joh Boye takımda kaldı. Boluspor'dan Hasan Hatipoğlu
transfer edildi. John Boye bu ligin çok üstünde bir oyuncu. 29 yaşında Gana Milli takımında
oynuyor. Kalıp kalmayacağı konusu hala belirsiz takımda kalırsa Sivasspor çok büyük iş başarmış olur. İbrahim Öztürk yıllardır Süper Ligde oynamış tecrübeli bir oyuncu. Takımda kalması Sivasspor için büyük avantaj olduğunu düşünüyorum bu ligi çok rahat kaldırabileceğini düşünüyorum. Sivaspor taraftarı bu sezon John Boye ile Oumari oynayacağını düşünüyor. Ben İbrahim ve Boye oynayacağı düşüncesindeyim. Oumari ise soğukkanlı bir oyuncu PTT 1.ligde hangi takıma koyarsak direkt oynayabilecek potansiyele sahip.
Hasan hatipoğlu ise Balıkesirspor'un PTT 1.Lige ve Süper Lige çıkan kadrosunda direkt oynayan agresif bir oyuncu. Ayakları çok iyi olmayan kazma olarak nitelendirebileceğimiz ama mücadele gücü ve arzusuyla iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.

SOL BEK: Ziya Erdal ve Emre Öztürk takımda kaldı. Ziyayı anlatmaya gerek yok. 2 sene önce
göstermiş olduğu performansla 4 büyüklerin gündemine aldığı bir isim. PTT 1.Ligde kalması şaşırtıcı. Emre ise 23 yaşından genç bir oyuncu. Erciyesspor 2012 yılından Süper Lige çıktığı dönemde Teknik direktör Osman Özköylü sayesinde şans bulmuştu 18 maçta forma giymişti. Aradan 4 yıl geçti Emre Öztürk çok fazla kendini geliştirmedi ama geçtiğimiz sezon devre arasına kadar Erciyes'te oynamıştı. Kötü takımın göze çarpan iyi oyuncularından biriydi. Bu sezonda iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.

Sağ Bek: Çağatay Çeken takımda kaldı. Akhisarspor'dan Ahmet Cebe transfer edildi. Ahmet Cebe transferi iyi transfer ama flaş bir transfer olduğunu düşünmüyorum. Ahmet Cebe 4 yıldır
Süper Ligde oynuyor. Geçmişte sürekli PTT 1.Ligde oynayan bir oyuncuydu. Yaşı zaten 33 PTT 1.lige dönmesine şaşırmamak lazım. En büyük özelliği hucuma çok fazla çıkan savunma anlamında kuvvetli olmasıydı ama geçen sezon Süper Ligde çok fazla zorlandı. Daha önce ortalama 3-4 sarı kart ile sezonu bitiren bir oyuncuyken geçtiğimiz sezon 10 sarı kart gördü. Yaşından dolayı geriyi dönüşelerde ciddi sorunlar yaşadı. PTT 1.Lig ideal transfer olduğunu düşünüyorum. Çağataydan ise daha çok umutluyum. 24 yaşında dinamik bir oyuncu. 3.Ligde Anadolu Üsküdar kupayı kaldırırken savunmanın sağında görev alıyordu. Bu sezon formayı kaparsa sürpriz olmaz.

Defansif ortasaha / Merkez ortasaha : Hakan Arslan takıma geri döndü.Yiğit İncedemir, Adem Koçak takımda kaldı. Galip Güzel transfer edildi. Geçtiğimiz sezon Kasımpaşa'da kiralık olarak oynayan Hakan'ın takıma göre dönmesi bence en büyük artı oldu. Oyunun iki yönünüde oynayan golü koklayan bir oyuncu. Hakan'ın direkt oynayacağını düşünüyorum. Adem ve Yiğit kesici özellikleriyle ön plana çıkan basit oynayan oyuncular. Osman hoca merkez orta sahada ayağı iyi olan oyunun iki yönünüde oynayabilen oyuncular sever. Galip Güzel ise nokta transfer olduğunu düşünüyorum. Osman hoca Osmanlıspor'u çalıştırırken transfer ettiği bir oyuncuydu. Ayağı iyi olan gole yakın bir oyuncu çok doğru transfer olduğunu düşünüyorum.

Sağ kanat: Burhan Eşer takımda kaldı. Musa ise kiralıktı takıma geri döndü. Burhan'ın takımda
kalması şaşırtıcı bir durum. Kafa olarak hazır olursa kalitesi bu ligin çok üzerinde olduğunu düşünüyorum. Musa ise PTT 1.Lig oyuncusu bu ligde her takımda iş yapabilecek potansiyele sahip. Kapalı savunmaya karşı adam geçebilen kilit açabilecek bir oyuncu. En büyük eksiği oyunun içerisinde çok olmaması ve bencil olması. Osman hoca Musayı törpülerse verim alabilir.

Sol kanat: Erkan Kaş ve Beykan takımda kaldı. Beykan'dan hiç bir şey olmaz kimse boşuna patlama beklemesin. Oyundan kopuk defansif anlamda hiç bir katkısı olmayan bencil işine geldiği gibi oynayan bir oyuncu. Erkan ise yetenekli hızlı teknik bir oyuncu. Osman Özköyle beraber fark yaratacağını düşünüyorum.

Ofansif Orta saha: Balıkesirspor'dan Kerim Avcı Anadolu Üsküdar'dan Cenk Sarıtaş transfer edildi. Kerim Avcı orta sahanın solunda ve arkasında oynayabilen uzaktan vuruşları ve kalitesiyle geçtiğimiz sezon göze batan bir oyuncu. Çok doğru transfer olduğu düşüncesidneyim. Cenk Sarış geçen sezon düşme potasından son anda kurtulan Anadolu Üsküdarın en önemli oyuncuydu. 29 maç 10 gol. 2 yıl önce Anadolu Üsküdar 2.lige çıkarken 34 maçta 19 gol atarak takımı sırtlayan isimdi. Osman Hoca bu sezon Anadolu Üsküdarı yakından takip ettiğini düşünüyorum 2 transfer yaptı.

Forvet: Jeronimo Barrales takımda kaldı. Adanaspor'dan Ergin Keleş Denizlispor'dan Leandrinho transfer edildi. Barrales sakatlıktan dolayı geçen sezon doğru düzgün izleyemedim o yüzden yorum yapmayacağım. Adanaspor Süper Lige çıktıysa başrol oyuncu Ergindir. Ergin son vuruşları iyi olan tam bir golcü olarak nitelendirdiğimiz tipte oyuncu. Leanrinho ise geçtiğimiz sezon kümede kalma savaşı veren Denizlispor'da 30 maçta 17 gol atarak takımı ligde tuttu. Son vuruşları iyi olan müthiş hızlı bir oyuncu. Sağ kanat sol kanat forvet bölgesinde de görev alan çok yönlü bir oyuncu. Bu sezon yapılan en doğru transfer olduğunu düşünüyorum.

GENEL ANALİZ: Sivasspor yönetimi sabrederse bu sezon Süper Lige çıkacağını düşünüyorum. Kaleci transferi yapılması gerektiğini düşünüyorum. Diğer bölgelerde sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Ben iddiam bu sezon Sivas Süper Ligde. Transfer gelirse ekleme yapacağım.

NOT: Sivaslı değilim Sivassporluda değilim bu ligi yakından takip eden biriyim. Tüm takımların transfer dosyasını hazırlıyorum. Zamanım olursa burada paylaşacağım.
Bu arkadaşın tespitlerine büyük ölçüde katılıyorum,sanıyorum bu ligdeki takımları analiz ediyor,futbol konusunda ve bu ligdeki takımlar konusunda oldukça donanımlı birine benziyor,bunu yazısından anlamak mümkün,emek verip sivassporu analiz ettiği içinde teşekkür ediyorum,yazısına büyük oranda katılmakla birlikte ,katılmadığım 2 konu var,1. si beykandan bişey olmaz demesine katılmıyorum,sivassporun süper lig yolunda, sol kanattaki en büyük silahı beykan olacaktır,süperligde ençok gol pozisyonuna giren oyuncumuzdu,bu lige fazlasıyla yetecektir,2.si kaleci konusunda yazdıklarına katılmakla birlikte, okadarda değil diyorum,geçtiğimiz sezonda bu ligde öyle ahım şahım bir kaleci göremedim,gönül isterdiki setcus kalsın,yada bu ligin çok üstünde bir kaleciyle anlaşılmış olsun,olmasada kaliteli önlibero ve stoperlerin arasında korcan bu ligi kaldıracak kaleci,ben asıl sıkıntıyı top taşıyacak oyuncu konusunda yaşıyacağımızı düşünüyorum,mehdi ve atıf ,özellikle atıf bu işin uzmanıydı,atıfı çok arıyacağımızı hiçdeğilse onun gibi,bisesvar gibi bir oyuncuya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum,yok transfer kapandı adam almıyoruz derselerde ,bu takımın zirveden inmeyeceğini,diğer takımlara nazaran oyuncuların birbirini tanıyor olması,alınan oyuncularında bu ligin iyi oyuncuları olması münasebetiyle daha avantajlı olacağımızı düşünüyorum,eğer şehir destek olursa bu takıma ,ilk 2 içinde kalıp şampiyon olacağımıza yürekten inanıyorum
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.07.2016, 14:47   #354
DeSalvo58
Acemi Yiğido

78 Mesajına 161 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 352 DeSalvo58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:

Yazınızın çok büyük bir kısmına katılmakla birlikte katılmadığım bir kaç konuya da değinmek istiyorum. İlk olarak Osman Özköylü konusunda Osman Hoca'nın antrenmanlarda ve sosyal hayat olarak gayet ılımlı, hırslı, özgüveni ve taktik bilgisi yüksek bir hoca olarak duydum. Fakat şöyle bir durum da var. Hırsına yenik düşebilen bir hoca. Hatırlayalım, Kayseri'de maç sonrası bir basın toplantısında bir gazeteci ile münakaşaya girmişti. Adana Demirspor'dan taraftar ile sıkıntı yaşayıp ayrıldığını, Osmanlıspor'dan yönetim kara para akladığı için ayrıldığını da biliyoruz. Sivasspor yönetimi Türkiye'deki kulüpler arasında da hocalara fazlasıyla şans verebilen bir yapıya sahip. Bunu Okan Buruk, Mesut Bakkal takımın başındayken gördük.

İkinci katılmadığım konu Beykan konusu. Beykan fazlasıyla yetenekli bir oyuncu. Biraz daha çalışsaydı geçen sezon Süper Lig'de çok fazla sivrilirdi nasip değilmiş bu ligde bizimle beraber. Ben bu sezon özellikle Beykan'dan çok fazla şey bekliyorum. Uzaktan şutları etkili, tekniği, hızı iyi olan bir oyuncu.

Ayrıca analizini buraya yazdığın için teşekkür ediyorum..
DeSalvo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda DeSalvo58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.07.2016, 16:02   #355
Atalan
Yeni Yiğido

5 Mesajına 17 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Atalan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ALTINORDU TRANSFER DOSYASI

TEKNİK DİREKTÖR: HÜSEYİN EROĞLU ( 3 sezondur takımın başında bulunan Hüseyin Eroğlu için bu sezon ya devam ya tamam sezonu olacak. Altınordu yönetimi bu sezon ki hedefini Süper Lig olarak koydu ve ona göre transferler yapıldı. Benim görüşüm Hüseyin hoca sezon sonunu göremez.)

KALECİ: 22 yaşındaki Erce kardeşler ve 18 yaşındaki Ali emre yanar takımda kaldı. Fenerbahçe'den 21 yaşındaki Murat Hocaoğlu transfer edildi. Bir takımın hedefi Süper Ligse bu isimler ile olmaz. Belki ileride çok büyük oyuncu olabilirler ama PTT 1.Ligde hedef takımın kalecisi olamazlar. Geçen sezon ADS-Elazığ maçını hatırlayın kaleci Çağlar Akbaba 21 yaşında yetenekli kaleci ama yaptığı hatadan dolayı Elazığ Süper Ligden oldu.

STOPER: Yusuf Abdioğlu ve Sinan Osmanoğlu takımda kaldı. Adana Demirspor'dan Ozan Tahtaişleyen transfer edildi. Yusuf Abdioğlu geçtiğimiz sezon 30 maçta forma şansı buldu. Benim beğendiğim bir oyuncu hava toplarındaki hakimiyeti oyunu iyi okumasıyla bu sezonda direkt oynayacağını düşünüyorum. Sinan geçtiğimiz sezon 18 maçta forma şansı buldu. Uzun boyuyla dikkat çeken ama ağır olması iç saha maçlarında önde oynamak zorunda olduğu maçlarda ciddi sorun yaşatıyor. Ozan ise bu ligin iyi stoperlerinden. Geçtiğimiz sezon Ads takımında sezonun 2.yarısında şans buldu ciddi sakatlık sorunu vardı. Ozan sakatlık yaşamazsa takıma ciddi katkıda bulunacağını düşünüyorum. Altınordu stoper konusundaki dezavantajı 3 stoperin de ayaklarının iyi olmaması geriden oyun kurma konusunda sorun yaşayacaklarını düşünüyorum.

SAĞ BEK: Uğur Arslan Kuru ve Kerim Alıcı takımda kaldı. Uğur Arslan devamlılığı iyi olan sakatlık sorunu çok fazla yaşamayan bir oyuncu ama geçmişte sürekli alt liglerde oynamıştı. Geçen sezon PTT 1.Ligde çok fazla sırıtmadı. Kerim ise 18 yaşında genç bir oyuncu geçtiğimiz sezon 18 maçta forma şansı buldu savunma ve fizik konusunda ciddi sorunları vardı. Hedef şampiyonluksa bu bekler soru işareti.

SOL BEK: Yusuf Acer ve Emre Kara takımda tutuldu. Geçtiğimiz sezon 19 yaşındaki Yusuf formayı Emre'den kapmıştı. Bu sezonda Yusuf'un direkt oynayacağını düşünüyorum. Geçen sezon ki performansına bakarsam kumaşı iyi olan bir oyuncu.

DEFANSİF ORTASAHA / MERKEZ ORTA SAHA: Arif Morkaya ve Serkan Göksu takımda kaldı.19 yaşındaki Berk Erel ve Alican Özfesli geçtiğimiz sezonun sonunda 2-3 maçta forma giymişti. Bu sezon direkt oynayacaklarını düşünmüyorum. Adanademirspor'dan Umut Sözen , Akhisarspor'dan Kenan Karışık 1461 Trabzonspor 21 yaşındaki genç oyuncu Abdulkadir Parmak transfer edildi. Arif ve Serkan birbirine çok benzeyen iki oyuncu basit oynayan mücadele gücü yüksek oyuncular geçtiğimiz sezon skora sadece 1 kere katkıda bulunabildi. Kenan Karışık transferi çok doğru transfer olduğunu düşünüyorum. Skoru değiştirebilecek oyunun iki bölümünü de çok iyi oynayan takımı hucuma çıkartma konusunda başrol oynayacağını düşünüyorum. Umut'u şöyle bir örnekle özetlemek istiyorum; Halı sahaya maç izlemeye gidersin orada yetenekli birini görürsün nasıl futbolcu olamamış bu dersin. Umut onun futbolcu olmuş hali teknik ama maçı izlediğinizde sahada göremezsiniz. İşin özeti Umut halı saha topçusu olarak nitelendiriyorum. Doğru bir hamle olduğunu düşünmüyorum Abdulkadir'i izleme fırsatım olmadı ama herkesin çok umutlu olduğunu biliyorum izleyip görmek lazım.

SOL KANAT: Erdoğan Yeşilyurt takımda kaldı. Erdoğan 2 sezondur düzenli olarak forma şansı bulan kendini geliştiren yetenekli bir oyuncu. PTT 1.Ligin Gökhan Töresi olarak adlandırabiliriz. Yetenekli ama pas verilecek yerde şut atan şut atacağı yerde pas veren bir oyuncu. Törenin ilk Bjk oynadığı dönemi hatırlatıyor bana. Direkt ilk 11'de oynayacağını düşünüyorum. Alternatif olarak. Abdulkadir Parmak merkez ortahasa ve solunda da görev yapabiliyor.

Sağ Kanat: Kocaelibirlikspor'dan Sertaç Cam , 19 yaşındaki Barış Alıcı kadroda bulunuyor. Bu bölge Cengiz'in gitmesiyle beraber ciddi bir şekilde kan kaybetti. Kamp döneminde hoca tercihini Sertaç'dan yana kullandı ve etkili performans gösterdiği söyleniliyor.Daha önce izlemediğim için çok fazla yorum yapmayacağım ama bu bölge geçen sezon Cengiz Ünderle beraber Altınordu'nun işleyen kanadıydı. Bu sezon aynı verim alınacağını düşünmüyorum.

Forvet: Göksu Türkdoğan takımda kaldı. Erciyespor'dan Üstün Bilgi transfer edildi. 3.forvet olarak ise 18 yaşındaki Fatih Akay forma bekleyecek. Göksu benim beğenmediğim bir oyuncu ama geçtiğimiz sezon 10 gol ondan önceki sezon ise 15 golle takıma ciddi katkı sağlamıştı. Kendi başına maçı kurtarabilir mi HAYIR. Savunma oyuncularını rahatsız eden bir oyuncu mu HAYIR. En büyük özelliği fırsatçı olması. Ben bu sezon ne yapacağını çok merak ediyorum. 28 yaşındaki Üstün Bilgi transfer edildi. Büyük bir fiyasko olarak nitelendiriyorum. Uzun boylu yeteneksiz bir oyuncu.Benim iddiam bu sezon 5 golü geçemez.

GÖRÜŞÜM: Kaleci konusunda ciddi sorunlar yaşanacağını düşünüyorum. Stoper konusunda iyi isimler ama dediğim gibi ayakları iyi olmayan isimler Hüseyin hoca hangi oyun felsefesi ile oynayacağı çok önemli. Bekler hedefe oynayan takımın beki asla olamaz. Merkez orta sahada oyunu tutan orta saha kurulduğunu düşünüyorum yaratıcılık konusunda Kenan'ın dışında oyunun kaderini değiştirebilecek oyuncu göremiyorum. En büyük sorun ise forvet bölgesinde yaşanacağını düşünüyorum. Benim iddiam bırakın Süper Lige Altınordu ilk 6'ya dahi giremez.
Atalan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Atalan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.08.2016, 12:59   #356
tekdoktirin
Usta Yiğido

263 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 769 tekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISI

butakım lıge çıkar rahat
tekdoktirin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.08.2016, 14:47   #357
Atalan
Yeni Yiğido

5 Mesajına 17 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Atalan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

GAZİANTEP BBSK TRANSFER DOSYASI

Teknik Direktör: Bülent Bölükbaşı: Futbolculuğu döneminde hırsıyla dikkat çeken bir oyuncuydu. Geçtiğimiz sezon Antep BBSK sportif direktör olarak çalıştı. Bayram Bektaş'ın istifasının ardından son 3 maçta takımın başındaydı. 3 maçta 2 galibiyet 1 beraberlik aldı. Kazandığı maçları deplasmanda kazanması dikkat çekiciydi. Topun arkasına çabuk geçen kaptığı toplarla hızlı hucumu düşünen bir oyun felsefesi var. Sportif direktörken de yapmış olduğu transferler çok doğruydu. Son 3 maçtaki performansı da umut verici. Bu sezona damga vurabilir.

Kaleci:Adam Stachowiak Ahmet Sabri Fener takımda kaldı. 22 yaşındaki Fatih Gülmez kiralıktı takıma geri döndü. Geçtiğimiz sezon 33 maçta kaleyi koruyan Stachowiak hazırlık maçlarında formayı Ahmet Sabriye kaptırdı. Bülent hoca 2 hazırlık maçında kaleyi Ahmet'e verdi. Hoca yeni dönemde Ahmetimi düşünüyor yoksa Stachowiak gitme gibi bir düşüncesi var anlayamadım. Bu bölgede şu an için netleşen bir durum yok.

Stoper: 32 yaşındaki Josef Çınar takımda kaldı. Osmanlıspor'dan Ahmet Kesim , Karabükspor'dan Rıza Efendioğlu transfer edildi. Ahmet Kesim transferinin çok doğru transfer olduğunu düşünüyorum. Osman Özköylü'nün PTT 1.Lige kazandırdığı bir isim. Sakatlık yaşamazsa bu sezonun göze çarpan ismi olacağını düşünüyorum. Ayakları hızı ve aklıyla bir stoperde aranan özellerin çoğu var. Rıza Efendioğlu PTT 1.Ligin en iyi stoperlerinden birisidir. Ayakları iyi hava hakimiyet iyi duran toplarda gole yakın bir isim. Bu sezon Ahmet ve Rıza'nın oynayacağını düşünüyorum. Josef tecrübeli ama ağır bir olsa da tecrübesiyle oyuncu iyi bir alternatif olur ama direkt oynayacağını düşünmüyorum.

Sağ Bek: Alanyaspor'dan Yasin Palaz transfer edildi. Yasin geçtiğimiz sezona kadar PTT 1.Lig görmemiş bir oyuncuydu. Geçtiğimiz sezon Caner Arıcı'nın sakatlanmasıyla son 11 maçta forma şansı buldu. Klasik bek olarak nitelendireceğimiz zaman zaman hucuma çıkan çıktığı zaman iyi kesmeler yapan savunma yönü daha kuvvetli olan bir oyuncu. Geçtiğimiz sezon oturmuş takımda fena oynamadı. Bu sezon ne yapacağı merak konusu. Bu bölgede geçtiğimiz sezon oynayan oyuncu kalmadı. Muhammed Ertürk'ü hoca son maçta sağ bek bölgesinde görev vermişti. Gerçek mevkisi sağ açık hızlı ofansif savunma yönü zayif bir oyuncuydu. Alternatif olarak Muhammed bu bölgede düşünülüyorsa büyük hata olur.

Sol Bek: 31 yaşındaki Yenal Tuncer takımda kaldı. Yeni Malatyaspor'dan Ramazan Kahya transfer edildi. Bu sezon ben Ramazan'ın formayı kapacağını düşünüyorum. Gittiği her takımda düzenli olarak forma şansı bulan çalışkan bir oyuncu. Ramazan mücadele gücü yüksek ileriye çıkışlarla takımın ofansif anlamda katkı sağlayabilecek bir oyuncu. 2 oyuncuda bu ligin oyuncusu bu bölgeyi sezon sonuna kadar çok rahat götürebileceklerini düşünüyorum.

Defansif orta saha / Merkez orta saha: Erdal Güneş ve Onur Alkan takımda kaldı. Adanademirspor'dan Aykut Akgün, Mersin'den Murat Ceylan , Konyaspor'dan Okan Derici , Hırvatistan'ın Rijeka takımından Damir Zlomislic transfer edildi.34 yaşındaki Erdal'ın bu sezon direkt oynayacağını düşünmüyorum. Takıma abilik yapsın diye takımda tutulduğunu düşünüyorum. Tecrübeli ve çok yönlü bir oyuncu. Bundan 2 sene önce forvet bölgesinde görev alırken geçtiğimiz sezon ön libero ve stoper bölgesinde dahi oynadı. Ayakları iyi olduğu için Antep BBSk oyunu geriden kurma düşüncesi olduüğu için geçtiğimiz sezon 27 maçta görev aldı. Bu sezon bu bölgeye çok fazla transfer yapıldığı için direkt oynayacağını düşünmüyorum. Onur ise geçtiğimiz sezon 5 maçta görev alabilidi. Bu sezonda çok fazla oynayacağını düşünmüyorum çünkü ekstrası olmayan sıradan bir orta saha oyuncusu. Aykut akgün transferinin çok doğru olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz sezon çok fazla forma şansı bulamamıştı Osman Hoca oyuna sonradan aldığı bir maçta gereksiz faul yapan Aykut'a gerizakalı diye bağırınca Aykut maç sonunda hocaya saldırmaya kalktı ve kadro dışı kaldı. Aykut fiziği iyi olan mücadele gücü olan ayakları iyi olan bir oyuncu. Stoper olarakta Defansif orta saha olarakta bu ligde çok rahat oynayabileceğini düşünüyorum. En büyük problemi kontrolsüz olması takımı yakma ihtimali ola nbir oyuncu. Bence artıları daha fazla olan bir oyuncu doğru transfer. Murat Ceylan transferini nokta transfer olduğunu düşünüyorum. Fazla kilolarından kurtulursa formayı kimse kaptıracağını düşünüyorum. Okan Derici ise yetenekli bir oyuncu olduğu konuşuluyor. Geçtiğimiz sezon Konya Anadolu Selçukluspor'da 33 maçta forma şansı buldu. Bu kadroda ben forma şansı bulabileceğini düşünmüyorum. Damir ise daha önce izlemediğim bir oyuncu. Bülent Hocanın yabancı transferleri geçtiğimiz sezon çok başarılı olmasını unutmamak lazım. Hazırlık maçlarıda ise Damir forma şansı buldu. Bu sezon Murat ve Damir yada Aykut ve Damir olarak kadronun şekilleceğini düşünüyorum.

SAĞ KANAT: Ibrahima Wadji , Muhammed Ertürk takımda kaldı. Wadji hızıyla birebirde adam geçmesiyle bu lige damga vurur. Muhammed ise 21 yaşında genç bir oyuncu Geçtiğimiz sezon sağ kanatta forma şansı buldu. Hızıyla rakibin üzerinde korkusuz gitmesiyle dikkat çeken bir oyuncu. Yukarıda belirttiğim gibi hoca son maçlarda Muhammed sağ bekte görev vermişti ama asıl mevkisi sağ açık olduğunu defansif yönünün zayıf olduğunu tekrar söylemekte fayda var.

SOL KANAT: Gökhan Sazdağı takımda kaldı. Sırbistan liginden Nenad Marinkovic trasnfer edildi. Gökhan 21 yaşında gerçekten yetenekli bir oyuncu. Oyunun gidişati değiştirebilecek bir oyuncu . kanat oyuncuları vardır topu çizgiye taşır bazı kanat oyuncuları vardı sürekli içeri doğru taşımaya çalışır. Gökhan bu ikisinide çok iyi yapabilen son vuruşları da iyi olan bir oyucu. Eksik yanları bencil olması ve oyunun içerisinde çok fazla olmaması bu sezon çok daha başka bir Gökhan seyredeceğimizi düşünüyorum. Beklenti büyük. Marikovic ise sol-sağ kanat ve forvet arkasında görev alabilen bir oyuncu. Hazırlık maçlarında forvet arkasında oynadı. Tabi Muhammet Reis transfer edildi. Forvet arkasında oynama gibi bir lüksü yok. Sağ ve Sol kanatta alternatif olarak forma şansı bekleyeceğini düşünüyorum.

FORVET ARKASI: Karabükspor'dan Muhammed Reis trasnfer edildi. Reis varsa sorun yok. Yeter ki fizik olarak biraz hazır olsun lige damgasını vurur. Bu sezonun en iyi transferlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

FORVET: İskender Alın takımda kaldı. Adanaspor'dan Kalu Uche transfer edildi. İskender son vuruşları iyi olan ama devamlılığı olmayan kafa olarak kendini futbola vermeyen bir oyuncu. Geçtiğimiz sezon 13 maçta şoynabilmişti. Bu sezon hazırlık maçında gene sakatlandı durumu belirsiz bakalım büyük bir soru işareti. Uche ise çok doğru transfer olduğunu düşünüyorum. Fiziği iyi olan rakibi bozan bir oyuncu. Gol sayısını yukarılara çekebilirse çok daha fazla katkı sağlar.

Analiz: Bülent hocaya çok güveniyorum. Antep BBSK bu sezon ilk 6 gireceğini düşünüyorum. Takımdaki eksikler sağ bek ve forvet bölgesine mutlaka transfer yapılması gerekiyor. Yasin Palaz'ın ne yapacağı zaten belli değil ve alternatifide olmaması büyük sorun. İskender devamlılığı olan bir oyuncu değil. Uche sakatlık yaşarsa büyük hüsran olur. Takımın en büyük artısı çok yetenekli oyuncuların olması. Antep BBS orta sahası olsun kanatları olsun oyunun skorunu değiştirebilecek adam eksiltebilme özelliği olan oyunculardan kurulu olması bu ligde fark yaratacağını düşünüyorum. Bülent hocanın geçen sezon yapmış olduğu yabancı oyuncular çok başarılı olmuştu. Bu durumu referans alırsak bu sezon ki yapılan yabancı transferlerinde takıma katkı sağlayacağını düşünüyorum.
Atalan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Atalan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.08.2016, 22:06   #358
çorluluyiğido
Usta Yiğido

çorluluyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

504 Mesajına 972 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 451 çorluluyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bjk altyapısından yetişen son olarak eskişehirsporda oynayan ve 22 yaşındaki ofansif ortasaha erkut şentürk sivassporla antremanlara çıkıyor.forvet arkası sağkanat ve solkanatta oynayabiliyor.eğer anlaşılırsa(büyük ihtimal anlaşılır)pttde fark yaratacak oyunculardan biri.çok hızlı,zeki bir oyuncu.bana göre leodan sonra en iyi transfer olur.
çorluluyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı çorluluyiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.08.2016, 23:04   #359
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
çorluluyiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bjk altyapısından yetişen son olarak eskişehirsporda oynayan ve 22 yaşındaki ofansif ortasaha erkut şentürk sivassporla antremanlara çıkıyor.forvet arkası sağkanat ve solkanatta oynayabiliyor.eğer anlaşılırsa(büyük ihtimal anlaşılır)pttde fark yaratacak oyunculardan biri.çok hızlı,zeki bir oyuncu.bana göre leodan sonra en iyi transfer olur.
Dipnot: Transfermarkt'ta Urfaspor'da görünüyor ama TFF'de oyuncu boşta.
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda DoomsDay58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.08.2016, 23:06   #360
çorluluyiğido
Usta Yiğido

çorluluyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

504 Mesajına 972 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 451 çorluluyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
DoomsDay58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Dipnot: Transfermarkt'ta Urfaspor'da görünüyor ama TFF'de oyuncu boşta.
aslında urfa ile anlaşmıştı ama anlaşmızlık çıkmış.aşağıda fotoda görülen oyuncu erkut.

çorluluyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda çorluluyiğido'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
haberleri, sivasspor, transfer

Seçenekler Arama
Stil