Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Kuddusi adına yakışanı yaptı!
Alt 13.03.2012, 15:28   #11
avsaryigido
Yeni Yiğido

10 Mesajına 27 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 avsaryigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kuddusi adına yakışanı yaptı!

lanet olsun bu duzene lanet olsun.....
avsaryigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2012, 16:21   #12
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 759 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bu konuyla alakalı resmi sitede hiç bir açıklama olmaması ayrıca içimi cız ettirdi

sinek avlar gibi basında hakeme eleştiri arıyoruz ama yönetim bu konuda bir açıklama yapmalı
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2012, 17:18   #13
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 720 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

ulan nerde SİVASSPOR düşmanı varsa kanını Sİ...KYM!! başka birşey demiyorum.
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2012, 17:35   #14
chatlaq
Yiğido

92 Mesajına 204 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 530 chatlaq FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivassporluluğundan ve sivassporun menfaatini çıkarını savunduğundan şüphe etmiycem tek kişi varsa o da Abdullah Yiğittir. Başka yazar yok mu ya sivassporu yazacak hakkını savunacak.

yukarıda arkadaşımız kuşkaldırıyorlar demiş. bir anda hakaret gibi algıladım ama gerçekten doğruymuş kuş kaldırmakla uğraşmasalar. takımla ilgili iyi kötü birkaç kelam ederler.

Abdullah abimiz gerçekten YİĞİT
chatlaq isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2012, 19:34   #15
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 747 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

tff nin bınasına saldıralım,cok ahlaksız bır kurum
infial§ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.03.2012, 20:17   #16
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

kuddüsü denen emek hırsızını çoğu hakem eskisi eleştirmiş bugün spor gazetelerini okudumda çoğu yazar hiç hakem hatasına değinmemiş hakem mükemmel yönetti gibi yalakalık kokan yorumlar yazılmış bazı hamsi kafalı yazar bozuntusuda hiç yazısında sivas adını bile anmamış kuşlarla uzaylılarla maç yapmışlar sanki durum böyle takım sahipsiz şehir sahipsiz sesimizi duyurması gereken özel programlar yapması gereken yerel tvlerimiz çıkarı peşinde koşuyor bu uğurda yapmadığı köpeklik kalmıyor iyi kötü bi spor programı vardı onuda kaldırdılar bu şeref yoksunu adam hakkında en iyi yorumu erman toroğlu yapmış
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
YAZIKLAR OLSUN
Alt 14.03.2012, 10:52   #17
kakikli
Tecrübeli Yiğido

kakikli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

122 Mesajına 210 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 754 kakikli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart YAZIKLAR OLSUN

YAZIKLAR OLSUN

İlk dakikalardan itibaren istekli oynayan Yiğido verdiği pozisyonlara rağmen son vuruşlara engel olduğu için gol yemekten kurtuldu.
Hatta inatla bastırmanın mükâfatını da otuz altıncı dakikada Pedriel’in şık golüyle aldı. Golden sonrada Trabzonu sahadan silen, baskı kuran yiğidolar ikinci devrede de sayısız gol pozisyonuna girdi. Eneramo’nun güçsüz ve beceriksiz görüntüsü, Kâmil'in saman alevi gibi ani parlayıp sönen oyununa Erman’ın da eşlik etmesiyle forvette etkisiz kalıp tarihi farkı kaçırdık. İlk defa bu maçta kaleci için olumsuz bir şey söylemeye gerek duymuyorum ama maça damgasını vuran isim genç Kaandı. Kadir ve Rajnoch ta günün başarılı isimlerdendi.
Zorunluluktan sağ beke çekilen Cerny yediğimiz ilk golde yerinde olmayarak Alanzinho yu bomboş bırakıp golü yememize sebep oldu. Daha önce bek oynamamış bir oyuncuyu oynatmak Rıza hoca için risk almak demekti. Faty oynasa dahamı iyi olurdu yorumunu yapmamak elde değil. Zira Eneramo’nun ayakta duracak gücü yokken doksan dakika oyunda tutulması forvette oyuncunun olmamasıydı.
Düştükleri sıkıntılı pozisyonlara rağmen oyundan kopmadan maç sonuna kadar galibiyet arayan Trabzon’u kutluyorum ama ne var ki maçın hakemi Kuddusi Müftüoğlu için iyi şeyler yazmam mümkün değil. Verdiği veya vermediği kararlarla öne çıkan Müftüoğlu Sivas taraftarının olumsuz düşüncelerine layık olduğunu ispat etti.
Yıllarca hakemlerinde insan olduğunu söyleyerek hata yapabileceklerini savunan bir spor adamı olarak bu düşüncelerimden dolayı neredeyse kendimden utanacağım. Hakemin, verdiği bir kararda hata yapması başka şey, eyyamcılık yaparak güçlüden yana olma tercihi başka bir şey. Hadi tüm iyi niyetimle pozisyonları bir irdeleyelim.
23. dakikada Kaan’ın ustaca yaptığı kayma hareketiyle rakibinin ayağından aldığı topa gözünün önünde faul bayrağı kaldıran yardımcı hakem, karara uyan Müftüoğlu, rakibin kendisini atmasına aldandı diyelim.
Çaldığı penaltı pozisyonunda da, Sol ayağını Atillaya vurdurarak kendini atan Burağa sarı kart göstermesi gerekirken penaltıyı vererek Atillaya sarı kartı göstermesine de yine aldandı diyelim.
Volkanla ikili mücadelenin ardından açılan topa hamle yaparak arkadan müdahale eden Kaan’ın rakibine faul yaptığı kararınada doğru diyelim.
Peki Volkanın düşmanca bir tavırla kanın böbreklerine vurduğu tekmeyi gören kıdemli yardımcı hakem, dördüncü hakem ve her şeyden önemlisi olayı sarı kartla geçiştiren Müftüoğlu’nun bu kararına ne diyelim? Topla oynama isteği yok iken atılan tekmenin cezasının ne olduğunu kundaktaki çocuk bile bilirken sarı kartla geçiştirmenin adının ne olduğunu bana açıklarımsınız.
Soruyorum şimdi bu aldanma mı?
Hatamı?
Korkaklık mı?
Eyyamcılık mı?
Bu soruya verdiğiniz cevabı duyar gibi oluyorum. Ve hakemlik müessesini lekeleyen her kim varsa yazıklar olsun diyorum. Skor iki bir olduktan sonra tarafsızca çalınan düdüklerden aslında Yiğidom, bu bir temaşa zevki üst düzeyde spordur.
Yola devam. Allahım seni dahili ve harici bedbahtlarından korusun.

Tarık BİÇER
Sivasınsei Gazetesi
13/03/2012
Alt 14.03.2012, 11:46   #18
elbeylii
Yiğido

106 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 elbeylii BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
izmirliyigido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Kuddusi adına yakışanı yaptı!

Trabzon-Sivasspor maçının hakemi Kuddusi Müftüoğlu olduğunu öğrenince hemen herkeste bir tedirginlik ve tereddüt vardı. Dün akşam da Sivaslı’ların tereddüt ve tedirgin olmakta ne kadar haklı oldukları bir kez daha ortaya çıktı.

Her zaman söyledim yine söylüyorum. Türkiye’de futbolun temiz olması isteniyorsa önce bu tür hakemlerden hesap sorulmalı. Şu işe bakın! Maçın 56. dakikası Sivasspor 1-0 önde, taç çizgisi üzerinde Volkan Şen Sivasspor’lu Kağan’a tekme atıyor, hem yardımcı, hem de orta hakem görüyor ve sonra Kuddusi tekme atana da yiyene de sarı kart gösteriyor. Sadece bu değil 23’te Kağan rakibine hiç dokunmadan ayağındaki topu alıyor, ama Kuddusi tehlikeli yerden Trabzon lehine faul veriyor. O kadar çok Sivas aleyhine çaldığı düdük vardı ki tek doğru kararı 78’de Rada’ya çıkardığı sarı karttı. Ne güzel değil mi? Göz göre göre maçın kaderini, hatta ligin kaderini değiştiriyor ve yine her zamanki gibi kimse bu hakemden hesap sormayacak. Yukarıda da ifade ettiğim gibi eğer gerçekten Türk futbolunda temizlik yapılacaksa öne işe hakemlerden başlanmalı. Sivasspor eğer bu maçı kazansaydı, Play-Off’a girmeyi büyük ölçüde garantileyecekti. Ya şimdi? Şimdi Trabzon neredeyse garantiledi. Bunun hesabını kim nasıl verecek bilmiyorum.

Maça gelince. Maçın büyük bölümü Sivasspor’un istediği gibi gitti. Tıpkı Fener maçında olduğu gibi “ Atamayana atarlar” felsefesi bu maçta da gerçekleşti. Eneramo müsait durumda skoru 2-0 yapacakken skor 1-1 oldu. Ayrıca, yenilen ilk gol adeta bağıra bağıra geldi! Halil yayın üzerinde topla pas verecek adam arıyor ve Sivasspor’un sağ tarafında kimse yok,nitekim oraya attı ve gol oldu.. Hazır olmayan Milan Cerny yerine Faty’le sağ tarafta başlamak daha doğru olmaz mıydı acaba?

Ben Tomas Rada’nın neden yedekte beklediğini dün akşam daha iyi anladım! Maçın 75. dakikasında oyuna girip takımı adına olumlu tek bir hareket yapamaz mısın be kardeşim? Grosicki ise genellikle yaptığını bu maçta da yaptı. Yani sadece top varken göründü, diğer zamanlar kayıp, yine yükü, genç Kağan, Kadir, Erman gibi isimler çekti.

Sonuç olarak hakem sayesinde Sivasspor bir haftayı daha galibiyetsiz geçti. Yazıklar olsun böyle düzene, yazıklar olsun bu düzene seyirci kalanlara…

Kaynak: Abdullah YİĞİT - Hürdoğan Gazetesi

.
bizim yerel basun birilerinin kusunu kaldırır baska bişleri yokki yazıklar olsun
elbeylii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.03.2012, 11:48   #19
elbeylii
Yiğido

106 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 elbeylii BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
izmirliyigido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Kuddusi adına yakışanı yaptı!

Trabzon-Sivasspor maçının hakemi Kuddusi Müftüoğlu olduğunu öğrenince hemen herkeste bir tedirginlik ve tereddüt vardı. Dün akşam da Sivaslı’ların tereddüt ve tedirgin olmakta ne kadar haklı oldukları bir kez daha ortaya çıktı.

Her zaman söyledim yine söylüyorum. Türkiye’de futbolun temiz olması isteniyorsa önce bu tür hakemlerden hesap sorulmalı. Şu işe bakın! Maçın 56. dakikası Sivasspor 1-0 önde, taç çizgisi üzerinde Volkan Şen Sivasspor’lu Kağan’a tekme atıyor, hem yardımcı, hem de orta hakem görüyor ve sonra Kuddusi tekme atana da yiyene de sarı kart gösteriyor. Sadece bu değil 23’te Kağan rakibine hiç dokunmadan ayağındaki topu alıyor, ama Kuddusi tehlikeli yerden Trabzon lehine faul veriyor. O kadar çok Sivas aleyhine çaldığı düdük vardı ki tek doğru kararı 78’de Rada’ya çıkardığı sarı karttı. Ne güzel değil mi? Göz göre göre maçın kaderini, hatta ligin kaderini değiştiriyor ve yine her zamanki gibi kimse bu hakemden hesap sormayacak. Yukarıda da ifade ettiğim gibi eğer gerçekten Türk futbolunda temizlik yapılacaksa öne işe hakemlerden başlanmalı. Sivasspor eğer bu maçı kazansaydı, Play-Off’a girmeyi büyük ölçüde garantileyecekti. Ya şimdi? Şimdi Trabzon neredeyse garantiledi. Bunun hesabını kim nasıl verecek bilmiyorum.

Maça gelince. Maçın büyük bölümü Sivasspor’un istediği gibi gitti. Tıpkı Fener maçında olduğu gibi “ Atamayana atarlar” felsefesi bu maçta da gerçekleşti. Eneramo müsait durumda skoru 2-0 yapacakken skor 1-1 oldu. Ayrıca, yenilen ilk gol adeta bağıra bağıra geldi! Halil yayın üzerinde topla pas verecek adam arıyor ve Sivasspor’un sağ tarafında kimse yok,nitekim oraya attı ve gol oldu.. Hazır olmayan Milan Cerny yerine Faty’le sağ tarafta başlamak daha doğru olmaz mıydı acaba?

Ben Tomas Rada’nın neden yedekte beklediğini dün akşam daha iyi anladım! Maçın 75. dakikasında oyuna girip takımı adına olumlu tek bir hareket yapamaz mısın be kardeşim? Grosicki ise genellikle yaptığını bu maçta da yaptı. Yani sadece top varken göründü, diğer zamanlar kayıp, yine yükü, genç Kağan, Kadir, Erman gibi isimler çekti.

Sonuç olarak hakem sayesinde Sivasspor bir haftayı daha galibiyetsiz geçti. Yazıklar olsun böyle düzene, yazıklar olsun bu düzene seyirci kalanlara…

Kaynak: Abdullah YİĞİT - Hürdoğan Gazetesi

.
abdullah bey sizde olmasanız kimsemiz yok basında birazda o kişilere belletseniz
elbeylii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.03.2012, 13:58   #20
izmirliyigido
Gast

İkinci bir yazar, ikinci bir gazete daha olsa peşisıra gelen çok olacakta, herkes kendi derdine düşmüş. Demek ki Sivas'ta Abdullah Yiğit'ten başka gazeteci çıkmıyor.

.

Etiketler
adına, kuddusi, yakışanı, yaptı

Seçenekler Arama
Stil