Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Bu kaçıncı hakem katliamı?..
Alt 18.03.2013, 08:27   #1
Rallim58
Gast

Standart Bu kaçıncı hakem katliamı?..

Şunu hemen belirteyim dün Akhisar’a üç puanı hakem Fırat Aydınus hediye etti. Bunun tartışması filan yok, ama hesabını verecek kimsede yok! Yazıklar olsun böyle hakemlere,bunlar birde yurt dışında maç yönetiyor. Kör olsa, Ziya’nın hareketine penaltı vermez, ama Türk hakemleri(!) veriyor. Daha doğrusu Sivasspor aleyhine olunca veriyorlar. Maçın 52. Dakikasında maç Sivasspor’dan alınıp Akhisar’a verildi. Ziya’nın kırmızı kart görüp, penaltı verildiği pozisyonda gerçekten vicdanlar sızladı. (Tabi vicdanı olanların..)

Hep söylüyorum,Türkiye’de bir şeylerin düzelmesi isteniyorsa, insanları hapse atmak çözüm değil. Tek çözüm,göz göre göre (tıpkı dünkü maçta olduğu gibi) ligin kaderini belirleyen maçlarda böyle kararlar verenlerden hesap sorulmalı. Belki o zaman Türk futbolu bir yerlere gelebilir. Bakın; dün Sivasspor kazansa, ligin şekli başka olacaktı, ama şimdi daha başka hal aldı. Şikeyi savunmak mümkün değil, ama hiç değilse şike iki takım arasında yapılıyor, ama böyle hatalar, bir çok takımın kaderini etkiliyor. Sivasspor dün hakemin verdiği yanlış kararla yenildi. Onun için bir Sivaslı olarak zerre kadarda hakkım varsa, hakem Fırat Aydınus’a helal etmiyorum, haram olsun, Allah yedirmesin. Maçın uzatma anında, Hayretin’le ikili mücadeleye giren Kenan’a sırf “eyyam olsun” diye sarı kart göstermesi de hakemin nasıl bir ruh halinde olduğunu açıkca gösterdi.

Çalımbay, hamleyi yanlış yaptı...

Rıza hoca, eleştiriye tahammül etmiyorsun ama eleştirilecek işler yapmaktan da geri durmuyorsun. Özellikle deplasman maçlarında işine yarayacak Piceh’i 18’e bile almıyorsun.

Yönetim aldı Piech’i oynatmadığın söyleniyordu inanmıyordum ama artık ben de inanmaya başladım. Her halde bundan sonra “ Tanımadığımız için oynatamıyoruz” diyemezsin.
Rıza hocanın diğer yanlışı, takımın en iyilerinden olan ve atılan golde asist yapan Aatif’ın oyundan alınması oldu. Eğer Aatif’ın sakatlığı yoksa ve kendi istemediyse alınması çok yanlıştı. Oyundan çıkarken ki hareketine bakıldığında Aatif’ında bu işten memnun kalmadığı görüldü. Aatif kanatlardan Sivasspor’u sürükleyen, takımı hızlı hücuma kaldıran tek isimdi, o da çıktıktan sonra Sivasspor maalesef rakip alanda etkili olamadı.
Ziya’nın kırmızı kart görmesiyle Hayrettin’ın oyuna girmesi doğruydu ama, ne yazıkki korkulan oldu ve Sivasspor’un yediği iki golde de Hayrettin’le başlayan hatalar göze çarptı. İlk golde topu aşırtan rakibine kafa vurdurdu, ikinci golde ise rakibinin sağından atıp solundan gitmesine izin verdi ve bu iki hata pahalıya mal oldu. Maçtan sonra gelen tepki telefonlarının birinci sırasında Hayrettin, ikinci sıradada Rıza hoca vardı.

Allah sonumuzu hayır etsin!..

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bu kaçıncı hakem katliamı?..
Alt 18.03.2013, 08:32   #2
Rallim58
Gast

Standart Cevap: Bu kaçıncı hakem katliamı?..

Bir takımın kaderi ile ancak bu kadar oynanabilirdi...

Bir karşılaşmada 3 puan, bir takımdan alınıp diğer takıma ancak bu kadar ikram edilebilirdi.

Cevap ver eyy..! Yanlı Kuruluşun Sansarı ve TFF'nin MHK'si...

Cevap ver eyy..! Futbolcuların almak istediği karşılaşmayı elinin tersi ile iten, abuk-subuk değişiklikler ile Akhisar'ın ekmeğine yağ süren teknik PARDON (Pardon Patron)..?
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2013, 09:17   #3
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

türkiyede en iyi hakem gösterin desek cüneyt çakır 1 fırat aydunus 2 derler, gelgörki bu iki hakemde eyyamcının ,karaktersizin, şikecinin enönde gideni ,dün devre arasında ne olduysa kimle ne konuştuysa sivasspor aleyhine düdük çalmaya başladı rakibin sert faullerine ne sarı ne kırmızı kart gösterdi ,belki pedrielede sarı göstermedi fakat kenanın ve merterin aşırı sert oyununa musama gösterdi sözle uyardı kartlarını soyunma odasında unutmuş sanki , o kenanki 1 gol 1asist yaptı ziyanın penaltısı öncesi hem ofsayt var hem el var hadi eli görmediler [görmekistemediler]yaw ofsaytıdamı görmediler abdullah yiğidin dediği gibi hakem resmen maçı sivasdan alıp akhisara hediye etti bunu cümle alemde gördü eğer azılı sivas düşmanı şansal bile çileden çıkıyorsa buişin çivisi çıkmıştır rıza hocanın saçmalıklarına zaten hepimiz alıştık artık, bu nasıl birırktır, nasıl bir inattır ,nasıl bir hocalıktır ,nasıl sivaslılıktır anlamadık gitti , aha bu hafta düzelir aha gelecek hafta düzelir diye ümitle beklerken herhafta başka saçmalıklar yapıyor bjk maçında uğuru oynatıyor maç bize dönmüşken herif 1 kırmızı görüyor bjk kazanıyor o maçda iyi oynayan ademi kesiyor, kasımpaşa maçında 10 dak oynadı piec hepimiz hayran kaldık bu adamı ilk 18 içine almıyor groseçki ile polemiğe giriyor oyuncuyu küstürüyor vs vs gelecek hafta bizi nasıl bir tehlike bekliyor farkındamısınız ?uğurun cezası bitiyor sanırım kesin oynatır ziyanın yerinede haYrettin C-4 plastik bombası oynar iki bombayla orduyu yenersek büyük başarı olacak
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 58MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2013, 09:18   #4
izmirliyigido
Gast

3 puan almamamıza neden olan Rıza hoca kadar, maçın kaderini etkileyen de Fırat Aydın(DEYY)us'tur. Maçın henüz 25. dakikasında ZİYA'ya taç çizgisi kenarında yaptığı inanılmaz, kabul edilemez, futbol dışı ağır faule göz yuman ve kırmızı kart ile dışarıya atılması gereken Kenan'ı oyunda tutarak bizim yenilmemize neden olmuştur.

Aynı Kenan maçın 52.dakikasında Ziya'nın atılmasına neden olan penaltıya sebebiyet vermiştir. Ki, bu pozisyonda da topu koluyla düzeltiyor serbest vuruş vermesi gerekirken oyunun devamında üçkağıtçılıkla penaltı kazandırıp, Ziya'yı oyundan attırdı.

Yine aynı Kenan maçın 79. dakikasın da beraberlik golünü, maçın 89. dakikasında galibiyet golünün hazırlayıcısı oldu. Emrah'a attığı top, asist ve gol olarak neticelendi.

Yani,.. Fırat Aydın(DEYY)us'un göz göre göre bir pozisyonu atlaması koca bir şehrin emeğini ve geleceğini çalmıştır. Şimdi nasıl bu adama hakkımızı helal edebiliriz? Ben etmiyorum. Haram, zıkkım olsun. Vicdanın sızım sızım sızlasın.

Bu duruma çanak tutan Rıza hocaya zerre güvenim yoktu, şimdi o bile yok oldu. Ona da koca şehrin haklarını yediği ve yedirdiği için haklarımı helal etmiyorum. Yaptığı kadroya, yaptığı oyuncu değişikliklerine ve oyun içinde ki müdehalelerine artık üzülmüyor, gülüyorum, gülüyorum. Ağlanacak halimize hep birlikte gülüyoruz. Yeter artık hocam yeter !...

Haa, ben her zaman Rıza hocanın vizyonu ve misyonu yok diyordum. Misyonu varmış. İstikrar... Takımı son sıralarda aldı küme düşme potasında, yine aynı yerdeyiz.. Takım 10'uncu bitirsin başarı demekle, "ben takımı küme düşmemeye oynatacağım, ola ki düşmezsek kazara 10. olursak başarılıyız" demek istemiş. Bülent Uygun'a b.k atıp, Rıza Çalımbye'ı kral ilan edenler şimdi neredesiniz? Şimdi ortaya çıkamıyorsunuz, ama ola ki küme düşmezde ligde kalır ve sıralamayı 15. tamamlarsak "bak gördünüz mü küme düşmedik, Rıza başarılı" diye burada yazarsanız sizlere de hakkımı helal etmiyorum.

.
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2013, 09:25   #5
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

Türkiyede bu kadar sahipsiz bir ile Sivastan başka bir şehir bulmazsın.

Buna Sivas yerel ve görsel basınıda dahil.

Ancak basit basit eleştirmesini bilirler. Bu hakem hataları Kayserispora yada Trabzona yada başka bir şehrin takımına yapılsın bakalım o hakeme o şehrin siyasetçileri yöneticileri ne yapıyor.

Ancak Sivasın yerel basını Sivaspor taraftarını eleştirmesini bilirler nasıl olsa söz hakkıda yok taraftarın.

Yazıklar olsun bu Sivasspora sahip çıkmayan Sivaslılara
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Ahwettt'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2013, 09:46   #6
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ya ne hatası kasıt var desenize şuna.. lafı eveleyip gevelemeye gerek yok.. dün hakemin ne mal olduğu ilk düdükten belli değilmiydi..
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.03.2013, 11:21   #7
Mete209
Yiğido

Mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

184 Mesajına 384 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 475 Mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Fırat Aydın(DEYY)us

Hem de Deyyus-u Ekber!!!

Hakkımız haram, zehir-zıkkım olsun!!! Allah bunun hesabını elbette soracaktır; fakat biz de bir şeyler yapmalıyız!!!

Rıza Hoca beni takıma küstürdü. İki haftadır maçları takip bile etmiyorum. Bu hafta da Piech'i yedeğe bile almamış . Ne diyelim bir bildiği(!) vardır elbet; ama Abdullah abi bile çileden çıkmış! Haberi olsun Rıza Hoca (!)'nın.

Hakemler ve Rıza Hoca'dan başka düşmanı yok Sivasspor'un haberiniz ola...
Mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Mete209'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.03.2013, 12:15   #8
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bir sekilde buna tepki verilmeli. Aglayana meme yok bu ulkede. Ve sessiz kalan da ezilmeye mahkum anlayisi var
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.03.2013, 12:26   #9
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 598 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Maç bu arada 2-1 bitti oranı 25den aşağı değildir.
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.03.2013, 13:32   #10
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 616 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Dün akşam şansal bile çileden çıkıyorsa tff bu maçı mercek altına almalıdır. Bunlar hakem değil hak yiyen altın terine ihanet eden haysiyetten yoksun kişiler
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
hakem, kaçıncı, katliamı

Seçenekler Arama
Stil