Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Kilitli Konular

Kilitli Konular Kilitlenmiş Konular

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Alt 13.08.2005, 22:25   #21
CAGLAYAN
Usta Yiğido

CAGLAYAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

34 Mesajına 72 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 890 CAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Formula 1 yolları Pazartesi günü açılıyor

Formula 1 yollarının açılışı, 15 Ağustos Pazartesi günü yapılacak.
İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Formula 1 yollarının açılışının, 15 Ağustos Pazartesi günü saat 11.00’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla yapılacağı belirtildi.
Açılışın ardından saat 11.30’da Formula 1 değerlendirme basın toplantısının gerçekleştirileceği kaydedildi.
CAGLAYAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 13.08.2005, 22:28   #22
CAGLAYAN
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 890 CAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Malzeme taşıyan TIR'lar İstanbulpark'ta

Tüm takımların malzemesi hafta başında getirilmiş olacak
Formula 1'de yarışacak takımların araç ve teknik donanımını taşıyan TIR'lar İstanbulpark'a gelmeye başladı.

Formula 1'de, yarış otomobilleri kadar, onları taşıyan TIR'lar da büyük ilgi görüyor. Yüzlerce TIR, ülkeler ve kıtalar arası seferler yapıyor.

Takımların ihtiyaç duyabilecekleri her şey, TIR'larla yarışın yapılacağı piste getiriliyor. Yarışa bir hafta kala, İstanbulpark'ın TIR parkı dolmaya başladı.

Bazıları teknik donanım taşıyan TIR'ların, bazıları da kafe ve masaj salonu olarak kullanılacak. Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı TIR parkında, 'motorhome' adlı ofis-cafe şeklinde hizmet veren TIR'lar büyük ilgi görüyor.

300 TIR'ın gelmesi bekleniyor

Padok'un arkasına konuşlanan TIR'lardaki malzeme, takımların yarış için kullanacağı garajlara boşaltılmaya başladı. Tüm takımların malzemesi hafta başında İstanbulpark'a getirilmiş olacak.

İhtiyaç duydukları her türlü ekipmanı yanlarında getiren ve ortalama 70 personelden olşan teknik ekiplere, gönüllüler tarafından sadece rehberlik hizmeti verilecek.
Alt 13.08.2005, 22:32   #23
twity_58
Tecrübeli Yiğido

twity_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 twity_58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Reden

abi evet aksam gördum kadir topbas sayın beledıye baskanı konusuodu bu konu ahkkında ama benım ılgı alanıma pek girmio ama istanbulda bu iiş için bayagı caba ve para sarfedıldı insallah emeklere degecek guzellıkte bi yarıs olur yarıs severler tr den memnun kalırrr
twity_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 14.08.2005, 13:57   #24
CAGLAYAN
Usta Yiğido

Alonso: "Türkiye GP'si zor olacak"

Alonso, havanın sıcak olmasının yarışlarda sorun yaratabileceğini söyledi
Renault pilotu Fernando Alonso sıcaklar ve virajlar nedeniyle İstanbul GP'sinin lastik ve frenleri zorlayacağını söyledi.

Alonso ve Giancarlo Fisichella 21 ağustosta yapılacak Türkiye GP'sini Renault Mais'e değerlendirdiler:

Fernando, İstanbul’u tek kelimeyle anlatmanı istesem, ne dersin?

Alonso: Ne desem bilmem ki, herhalde 'şahane' derdim!

Yani İstanbul’u ilk ziyaretin hoşuna gitti, öyle mi?

Alonso: Kesinlikle. Otomobili şehir merkezinin ortasında tanıttım. Halkın önünde eski sokaklarda otomobili kullanmak çok hoş bir duyguydu.

Şehri nasıl buldun?

Alonso: Gerçekten çok değişik yönleri olan bir şehir. Görecek o kadar değişik şey vardı ki. Yine İstanbul’a gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Şehirde Avrupa ve Asya’dan bir kültürler karışımı olduğu hemen anlaşılıyor. Ve bu yüzden de keşfedilecek çok şey var.

Sultanahmet Camii’ni gördüm, bazı başka yerler gördüm. Ama hepsi içinde en güzeli eski hipodromda yaptığım tanıtım turu oldu. Yüzyıllar önce aynı yerde yarışlar yapılıyordu ve biz de Formula 1’in yeni bir dönemini aynı yerde başlatmış olduk. Çok güzeldi.

Türkiye yeni bir Formula 1 ülkesi. Yarış severler nasıldı?

Alonso: İnanılmaz. Sanıyorum bizi görmeye 50 bin civarında kişi geldi. Bu demektir ki kesinlikle F1 hakkında bir şeyler biliniyor.

Bu spor hakkında bilgileri var mıydı yoksa ilk defa mı öğreniyorlardı?

Alonso: Her ikisi de doğru. Bazıları çok bilgiliydi, bazıları da ilk defa böyle bir şey izliyorlardı. Ama herkes otomobili ve ekibi görünce gerçekten heyecan duydu. Önceden oraya gitmemiz iyi oldu, çünkü yarışlarda yarışseverlere çok az zaman ayırabiliyoruz. O yüzden, onları tanıtım sürüşü sırasında görüp onlarla konuşmaktan çok zevk aldım, herkes çok açıktı ve çok yakın davrandılar. Yarışta çok canlı bir seyirci kitlesi göreceğimizi sanıyorum.

Türkiye’ye şampiyonanın lideri olarak gidiyorsunuz. Bu bir fark yaratıyor mu?

Alonso: Benim için hayır. Ben her yarışa ayrı bakarım ve o yarıştan başka hiçbir şeyi düşünmem. Türkiye’ye bu pozisyonda gelmek güzel tabii, yine de. Bu, bizim güçlü olduğumuzu ve Türkiye’deki ilk Grand Prix’de başarılı olma şansımızın yüksek olduğunu gösteriyor.

Bu amacınıza ulaşırken sizce önünüzdeki en önemli zorluklar neler olacak?

Alonso: Sanıyorum hava çok sıcak olacak, o yüzden lastiklerin yönetimi bizim için birinci önceliği oluşturacak. Birçok yavaş dönüş var, bunlar çıkışta lastikleri çok yorar. Sonra, frenler de çok zorlanacak gibi geliyor bana. Kokpitteki sürücülerin de işi zor olacak. Hava çok sıcak olunca, otomobilin içinde, terlemekten üç kilo kaybettiğimiz olur. Bu yüzden, hem otomobilin en iyi düzeyde performans göstermesini sağlayacağız, hem de fiziksel olarak maksimum formda olmamız gerekecek.

Giancarlo: "Yarış için pisti görmek gerekmiyor"

Yeni bir Grand Prix için hazırlık yapması gerekenler sadece mühendisler ve lojistik uzmanları değil. Sürücülerin de kendilerini hazırlamaları gerekiyor. Giancarlo Fisichella, programdaki en yeni Grand Prix’ye nasıl hazırlandığını anlatıyor:

Giancarlo, İstanbul Park’a hiç gittin mi?

Giancarlo: Hayır, gitmedim.

Bu bazı insanlara şaşırtıcı gelebilir. Pisti görmek hazırlanmanın önemli bir parçası değil mi?

Giancarlo: Doğrusunu söylemek gerekirse değil. Birinci aşamada, sadece pistin temel özelliklerini öğreniyorsunuz. Bunun için de piste gitmenize gerek yok. Ekip bana bir otomobilden çekilmiş bir dizi turun DVD’sini verdi, böylece köşelerin nasıl döndüğünü görebiliyorum, pistin coğrafyasını çıkartabiliyorum. Bazı sürücüler pisti öğrenmek için Playstation’larını kullanırlar. Bence video bana bol bol yeter.

Peki, pisti ilk defa ne zaman göreceksin?

Giancarlo: Perşembe sabahı yarış alanına gittiğimde.

Hemen pisti öğrenmeye mi başlayacaksın?

Giancarlo: Evet. Yarış olan her hafta sonu yaptığımız ilk şey, mühendislerle birlikte pistte dolaşmaktır. Böylece pisti ayrıntılarıyla kontrol etmiş oluruz, kenar taşlarına bakarız, bunların hangilerini kullanabileceğimizi tespit ederiz. Ayrıca, pistin planını hisseder, otomobili nasıl kullanmamız gerektiğini düşünürüz.

Bütün bunları yaya olarak yapmak zor olsa gerek?

Giancarlo: Evet, zor. Onun için skooter’la da dolaşacağım. Böylece, R25’te kullanmam gerekecek hatları hissedebileceğim. Pist, otomobil veya motor ile dolaşıldığında, yaya olarak dolaşmaya göre her zaman çok farklı görünür.

Cuma sabahı ilk kez otomobilinizi sürdüğünüzde neler hissedeceksiniz?

Giancarlo: Herhalde çok heyecanlı olacak. Yeni bir pisti keşfetmek, onu her şeyiyle sıfırdan başlayıp öğrenmek her zaman eğlencelidir. Bu sürücü için oldukça zordur, çünkü öğrenirken bir yandan da teknik programa uymak zorundayız.

Normalden daha fazla alışma turu atmanız gerekecek mi?

Giancarlo: Muhakkak. Ama Macaristan’da her zamankinden daha az kilometre alıştırma yaptık ve ekip bunu dikkate aldı. Türkiye’de, pisti öğrenip otomobilin ince ayarını yapmak için daha fazla tur atma imkanımız olacak.

Pisti tanıdığınıza kanaat getirmeniz ne kadar süre alıyor?

Giancarlo: Doğrusunu söylemek gerekirse 10 turumu alır. Ondan sonra, fren noktaları hakkında iyi bir fikir edinmiş olursunuz, hattı bilirsiniz, hangi kenar taşlarını kullanabileceğinizi bilirsiniz. Sonra, otomobilin ayarı ve lastik karşılaştırmalarımız üzerinde çalışmaya başlarız.
Alt 15.08.2005, 15:01   #25
CAGLAYAN
Usta Yiğido

F1 başlamadan bilet kavgası başladı

İstanbul'da yapılacak Formula 1 yarışları öncesi acenteler arasında bilet kavga başladı.

İstanbul'da yapılacak Formula 1 yarışları öncesi acenteler arasında bilet kavga başladı. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy'un Formula 1 biletlerini Yunanlı acentelere satışına tepki gösteren acente sahipleri, Ulusoy'un Yunanlı acentelere binden fazla bilet sattığını iddia etti.
19-21 Ağustos arasında İstanbul'da yapılacak Formula 1 öncesi Yunanlı acentelerden peş peşe gelen otel rezervasyon iptalleri acente sahiplerini birbirine düşürdü. Dromeas Tur, Kavala Tur ve İtraco adlı Yunan acentelerinin Başaran Ulusoy'un başkanlığını yaptığı TÜRSAB'ın yan kuruluşu TURSAV eliyle binden çok bilet satıldığını belirlemesi üzerine birlikle üyelerinin arası açıldı. TURSAV'ın Yunanistan'ın önde gelen acentelerden Dromeas Tur, Kavala Tur ve İtraco'ya bilet satıldığının anlaşılması üzerine acenteler üyesi oldukları TÜRSAB'ın yan kuruluşu olan vakfın Yunanlı acentelere doğrudan bilet satışına tepki gösterdi.
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise, TURSAV'ın ayrı birim olduğunu ve TÜRSAB'ı bağlamadığını belirtirken, acente sahipleri, "Başaran Ulusoy, TÜRSAB'ın olduğu kadar vakfın da başkanıdır. Kimse ondan habersiz iş yapamaz. Formula 1 yarış biletlerinin Yunanlı acentelere satışları doğrudan Ulusoy'un bilgisiyle yapılmıştır" iddiasında bulundu.

"VAKIF, TÜRK ACENTELERE KAZIK ATIYOR"
Formula 1 öncesi Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ile acente sahipleri arasında yaşanan tartışmayla ilgili olarak Atina Caviros Tourism sahiplerinden Hilmi İren şöyle konuştu:
"Bir Türk olarak Türkiye'de istediğim yerde, istediğim oteli kapatabilirim; ama yapmıyorum, zannedersem profesyonel bir acenteci de bunu yapmaz. Ben şahsen karşımda sorumlu bir acente isterim. Peki bu neden oluyor, TÜRSAB bu konuda ne yapıyor? Her zamanki gibi hiçbir şey. Çok yazık. Yunanistan'da ve pek çok Avrupa ülkelerinde otellerin birçoğu doğrudan yurt dışı acenteleriyle çalışmıyor."
Tamgör Turizm'den Orhan Değirmenci ise, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği üyelerine hizmet etmek için kurulan TURSAV'ın, "üyesine kazık atan yabancı acenteye, yerli acentenin aynı haklarıyla bilet vermesini" anlayamadığı belirterek, "Sayın başkanın oluru olmadan nefes alamayan vakıf personeli, yabancı acenteye bilet verecek ve başkanın bilgisi olmayacak?" diyerek tepkisini dile getirdi.

BİLETİ ALAN OTEL, REZERVASYONUNU İPTAL EDİYOR
Seyahat acentelerinin aralarında haberleşme ve ilişki kurmak için internet ortamında oluşturduğu Turizm Seyahat Acenteleri Platformu "tursap.net" sitesinde konuyu tartışan acente sahipleri, Yunanistan acentelerinin tamamına yakınının Formula 1 biletlerini kendilerine TURSAV'ın doğrudan temin ettiğini bildirdiklerini kaydederek, "Otel için de acenteleri devre dışı bırakarak otellerle anlaştılar" dedi.
Tamgör Seyahat Acentesi'nden Orhan Değirmenci de, "Yunanlı firmalardan Dromeas Tur, benden otel rezervasyonu istemişti. Ben de biletler+otel paket fiyat verdim. İşine gelmemiş. Meğerse adam TURSAV'dan biletlerini temin etmiş. Türk acentelerine tanınan haktan faydalanarak bilet komisyonlarını da artı kar elde etmiş. Otelini de kendisi temin etmiştir. Artık bana veya başka bir seyahat acentesine ihtiyacı yok" diye konuştu
Alt 15.08.2005, 15:11   #26
Dağcı
Usta Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 134 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 860 Dağcı BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Daumen runter

Kendi insanlarını kazıklamaktan bu kadar hoşlanan bir millet var mı acaba?
Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 16.08.2005, 11:16   #27
CAGLAYAN
Usta Yiğido

İstanbul Park küçük bir kasaba gibi

İstanbul'da 21 ağustosta gerçekleştirilecek Formula 1 Türkiye Grand Prix'si öncesi yarışacak takımların TIR'ları, İstanbul Park Pisti'nin padok alanını adeta küçük bir kasabaya çevirdi.

Ferrari'den Renault'a, Red Bull Racing'den BMW Williams'a, McLaren Mercedes'ten BAR Honda'ya dek Formula 1'de yarışacak olan takımların TIR ve görevlileri, padok alanında yoğun bir çalışma sürdürüyor.

Padok alanında TIR'larla getirilen 'motor evler' kurulurken, mekanik yarışacak arabaları getiren TIR'lar da padok alanında bulunuyor.

Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, İstanbul Park Pisti'ne yaklaşık 425 TIR'ın giriş yapacağını belirterek, ''takımların mekanik olarak getirdiği TIR'lar var. Bunlar yarış araçlarına hizmet ediyor. Ayrıca elemanları ve misafirlerine catering veya benzeri hizmetleri, ofis hizmetleri veren motor evleri var'' diye konuştu.
Alt 16.08.2005, 11:21   #28
CAGLAYAN
Usta Yiğido

İstanbul F1'e hazır

Yarışlar için 22 kilometre yeni yol yapıldı
İstanbul Valisi Muammer Güler, hafta sonunda yapılacak Formula 1 yarışları için ''tüm dünyanın ilgisini çeken Formula 1 organizasyonuna hazırız'' dedi.

Yarışlar öncesinde İstanbulpark pistinin basın merkezinde bugün toplantı yapıldı.

Toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanısıra İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Kadir Topbaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Güler, havalimanlarından girişten itibaren her türlü kamu ve yerel hizmetler için planlamaların bitirildiğini belirterek, ''gümrük muhafaza, sağlık, elektrik, telekom ve güvenlikte her türlü önlem alınmıştır. 19 ağustosta vali yardımcımızın başkanlığında hareket merkezi oluşturulmuştur" dedi.

"F1 İZ BIRAKACAK"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbulpark'ta düzenlenen basın toplantısında Formula 1 organizasyonunun Türkiye'ye önemli bir ekonomik katkı sağlayacağını belirtti. Erdoğan, "Formula 1 düzenlendiği her ülkede kendi başına bir sektör büyüklüğüne ulaştı. İstanbul Formula 1'in getirdiği katma değeri en iyi şekilde değerlendirecek. Birkaç günlük organizasyon bütün bir yılı bereketlendirecek" ifadelerini kullandı. Formula 1 nedeniyle yaklaşık 4.5 milyon insanının İstanbul'a geleceğini söyleyen Erdoğan, yarışların yarıdan fazlası naklen olmak üzere 200'ün üzerinde ülkede yayınlanacağını ve Türkiye'nin tanıtımına değer biçilemeyecek bir katkı sağlayacağını belirtti. "İstanbul bir medeniyetler buluşmasına sahne olacak" diyen Erdoğan, organizasyonun F1 tarihinde iz bırakacak bir başarıyla tamamlanacağını ve tüm dünya tarafından 'çarpıcı ve etkileyici' bulunacağını söyledi.

22 kilometre yeni yol yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Kadir Topbaş ise, İstanbulpark pistinin bağlantı yolları ve kavşaklarını zamanında yaptıklarını söyledi.

22 kilometre yeni yol yaptıklarını belirten Topbaş, 20 kilometrelik bir yolu da islah ettiklerini kaydetti.

Yarışlar için seyircilere 75 bin kulak tıkacı dağıtacaklarını belirten Topbaş, içinde İstanbul'u tanıtan dökümanların bulunacağı 50 bin hediye paketi de vereceklerini söyledi.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise şair Yahya Kemal Beyatlı'nın bir sözünü hatırlatarak, ''Yahya Kemal der ki 'insan bu alemde hayal ettiği müddetçe yaşar'. Buna yürekten inanıyorum. Biz de hayal ettik ve bu hayalimizi gerçekleştirdik. Şimdi sizlerle bu mutluluğu paylaşıyoruz" diye konuştu.

3 milyar dolar gelir bekleniyor

Hisarcıklıoğlu, ''bu yarış 203 ülkede yayınlanacak ve 2 milyar insan izleyecek. Televizyondan izleyenlerin binde 2'si tatil tercihlerini o ülkeden yana kullanmaktadır. Bu da 3 milyar dolar turizm geliri anlamına gelmektedir" ifadelerini de kullandı.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş ise temelini 23 eylül 2003'te attıkları İstanbul Park Pisti'nin altyapı ve çevreyollarıyla birlikte toplam 300 trilyon liraya mal olduğunu söyledi.

Yalçıntaş, İstanbul'a 40 ile 60 bin arasında turist beklediklerini de vurguladı.

Çeşitli etkinlikler

Bu arada yarışlar için çeşitli etkinlikler düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin programında ilk olarak 19 ağustos cuma akşamı saat 21.30'da Taksim Meydanı'nda Kenan Doğulu konseri var.

Konser esnasında 3 bin Formula 1 bayrağı dağıtılacak ve saat 24.00'de de havai fişek gösterileri yapılacak.

20 ağustos cumartesi akşamı Çırağan Sarayı'nda Formula 1 takımlarının katılacağı 'Celebration Parti' yapılacak.

Partide Ferhat Göçer'in konser vereceği ve havai fişek gösterileri yapılacağı belirtildi.

İstanbul genelinde 13 noktada Formula 1 konseptiyle hazırlanmış stantlar da kurulacak. Bu stantlarda İngilizce bilen görevlilerin turistlere bilgi verecek.
Alt 16.08.2005, 22:56   #29
CAGLAYAN
Usta Yiğido

FORMULA 1'DE HANGİ BAYRAK NEYİ ANLATIYOR?

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından
biri olan Formula 1 yarışlarında, pilotlar kullanılan değişik renkteki
bayraklarla uyarılıyor

Damalı bayrak yarışın bittiğini belirtirken, kırmızı bayrak
yarışın durdurulduğunu, siyah bayrak ise diskalifiye durumunu
anlatıyor.
Formula 1'de kullanılan bayraklar ve anlamları şöyle:
Damalı bayrak: Yarışın sona erdiğini belirtir. İlk 3 araca
sallanan bu bayrağı sadece yarış direktörü veya onun tayin edeceği
kişi kullanabilir.
Sarı bayrak: Pistte tehlike var anlamına gelir. Pilot için bir
tane sallanan bayrak ''yavaşla'', iki tane sallanan ise ''Her an
durmaya hazır ol'' anlamındadır.
Kırmızı bayrak: Yarışın durdurulduğunu belirtir. Kaza sonucu
pistte bir aracın kalmış olması veya yarışın devam etmesinin tehlikeli
olduğunu anlatır. Pilotlar bu bayrağı gördüklerinde yavaş bir şekilde
pite dönmek zorundadır.
Mavi bayrak: Hem tur bindirilen, hem de yarışan araçlara
gösterilir. Tur bindirilecek aracın arkadan gelen araca yol vermesi
şarttır.
Siyah-bayrak: Diskalifiye durumunu belirtir. Araç numarası ile
birlikte kullanılır.
Yeşil bayrak: Bir önceki pozisyonda gösterilen herhangi bir
renkteki işaret bayrağının artık devre dışı kaldığını belirtmek için
kullanılır.
Sarı-kırmızı çizgili bayrak: Pistin kaygan olduğunu belirtir.
Siyah-beyaz bayrak: Sportmen olmayan bir davranış yapıldığını
belirtir. Araç numarasıyla birlikte kullanılır ve diskalifiyeden
önceki uyarıdır.
Ortası turuncu siyah-bayrak:Aracın mekanik bir problemi olduğunu
ve hemen pit alanına girmesi gerektiğini anlatır.
Beyaz bayrak: Pistte yavaş hareket eden bir aracın olduğunu anlatir.
Alt 17.08.2005, 00:27   #30
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

357 Mesajına 678 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1193 puar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblick

Bence Raikonen Ile Alonso Arasinda Gececek...gönlüm Sumiden Yana Görünen Bu..bir Arkadasin Da Dediği Gibi Raikonen Yarişi Bitirebilirse...trulidende Bir Süpriz Bekliyorum...merakla Bekliyoruz Yarişlari
puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
formula, tÜrkiye

Seçenekler Arama
Stil