Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Süperlig

Süperlig BURADA SÜPERLIG TAKIMLAR HAKKINDA YORUMLARINIZI YAZABILIRSINIZ

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

BURSA'DAN ALACAĞIMIZ DERSLER!..
Alt 25.07.2006, 09:10   #1
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 948 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart BURSA'DAN ALACAĞIMIZ DERSLER!..

Arkadaşlar aşağıda Sabah gazetesinden alıntıladığım bir röportaj var. Röportaj Bursaspor Başkanıyla yapılmış. Bizim buradan almamız gereken dersler olduğunu düşündüğüm için bu konuyu açıyorum. Ben kendime göre önemli gördüğüm noktaları kırmızı puntolarla belirttim. Buyrun okuyun:

İki yıl sonra yeniden Süper Lig’e dönen Bursaspor’un başkanı Levent Kızıl, "Bursa kenti takımına sahip çıkıyor. Eski güzel günler çok yakında" dedi.

Bursaspor'un başkanlık koltuğuna oturduktan sonra kente eski havayı yeniden getiren ve yeşil-beyazlı ekibin iki sezon aradan sonra Süper Lig'e çıkmasını sağlayan Levent Kızıl, SABAH'a konuştu. İşte Levent Kızıl'ın gündem yaratacak çok özel açıklamaları:

* Bursaspor Başkanlığı'na niçin aday oldunuz?

Bursaspor, 2004-2005'te küme düşünce şehir şok yaşadı. Bizim düştüğümüz yıl Süper Lig'e çıkan Sivasspor'un başkanı Mecnun Odyakmaz'a, "Bu işi nasıl başardın?" diye sordum. O da, "Şehri birleştirmeden bu iş olmaz" dedi. "Ben bu işi yaparım" diyerek kolları sıvadım. Belediye Başkanımız Hikmet Şahin, eski başkanlar, Bursa'nın en büyük ve duayen işadamları Celal Sönmez ile Cavit Çağlar'ın desteklerini aldım. Bölünmüş haldeki şehri bütünleştirdik. Raşit Çetiner ile anlaştık. Raşit Hoca'nın Bursa'ya gelmesi büyük şanstı. Transferi çabucak bitirdik. Yakın dostum olan Doğuş Holding'in patronu Ferit Şahenk de katkıda bulundu. Kombine satışında rekor kırdık. Sezon açılımızı aile dostumuz Özhan Canaydın'ın katkıları sayesinde Galatasaray ile yaptık. O maçı kazanınca kentte, "Eski Bursaspor geliyor" havası oluşuverdi. Şampiyon olduk ve Bursaspor'u yeniden Süper Lig'e taşıdık.

"İNSANLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ"

* "Yeniden aday olmayacağım" demenize karşın yine başkan seçildiniz. Fikrinizi ne değiştirdi?

Şampiyonluk gecesi 50 bin kişi sokağa döküldü. Stattaki 25 bin kişi "Levent Kızıl bizi bırakma" şeklinde tezahürat yaptı. İstanbul'da yaşayan biri olarak başkanlık benim için zordu. Ama Bursa tarihinde hiç maç kaçırmayan bir başkan oldum. Futbolculara sahip çıktım. Geçen yıl maçlarımızı 18 bin seyirci ortalamasıyla oynadık. Bursaspor, Fenerbahçe'den sonra en çok seyirciye oynayan takımdır. Bu yıl da 10 bine yakın kombine sattık ve 2.5 milyon dolar gelir elde ettik.

* Bursaspor'un borcu nedir? UEFA kriterlerine uygun bir kulüp müsünüz?

Kulübü 16 milyon dolar borçla teslim aldım. Bunun 9 milyon doları yönetici alacağıydı. Ben aday olurken "Herkes alacağını silsin" şartını koydum. İki gün içinde Bursalı işadamları 6.5 milyon dolar borcu sildi. Sonuçta gemiyi yüzdürmeyi başardık. En önemlisi futbolcularımızın alacaklarını ve primlerini gününde ödedik. Şimdi Türkiye'de futbolcuların çoğu Bursaspor'a gelmek için can atıyor. Geçen yıl Levent Kızıl olarak kulübe 2.5 trilyon kaynak yarattım.

"TEK YETKİLİ RAŞİT ÇETİNER"

* En büyük desteği Belediye Başkanı Hikmet Şahin veriyor değil mi? Transferleri kim yapıyor?

Vakıfköy Tesisleri'ni Özlüce'deki 20 bin metrekarelik tesislere taşıyacağız. Sayın Hikmet Şahin'in yaptığı bu modern tesisleri Aralık'ta teslim alacağız. Osmangazi Belediye Başkanı stadın oraya 1 trilyonluk dükkan ve kafe yapıyor. Geleceğimiz çok parlak. Bizde tek yetkili Raşit Çetiner... Raşit Hoca bana liste verir. Ben yönetimle paylaşırım. Bizde transfer yapıldıktan sonra duyulur. Önce Belediye Başkanı'na söylerim sonra da yönetime açıklarım.

* Görünen o ki beş yıl başkan kalmayı düşünüyorsunuz. Bursaspor'un bütçesi ne kadar?

Benim sürem iki sene... Planlarımız yolunda giderse devam ederim. Ailemin ve iş ortaklarımın desteğini alıyorum. Eşim ve kızım önce istemedi ama şehir 6.5 milyon dolar borcu silince bu jeste onların da söyleyecek bir şeyi kalmadı. Şehir bana güvendi. Son seçimde rakibim 130 oy alırken ben 570 oy aldım. Bursaspor Türkiye'nin en büyük şehir kulübüdür. Kentte Bursasporluluk oranı çok yüksek. Burada Fenerbahçeli'si, Galatasaraylı'sı, Beşiktaşlı'sı eline bayrağı alıp sokağa çıkamaz. Bursa'da takımına sahip bir toplum var. Şimdi Sportif AŞ'yi ve Ticaret AŞ'yi kuracağız. 24 trilyon olarak düşündüğümüz bütçemiz 26 trilyon ulaştı. Bu bütçenin içinde sadece transferler yok. Vergi, sigorta ve eski sporcu borcu da var. Bu kamburu 3-4 yıl içinde eriteceğiz. Allah, Belediye Başkanımız Şahin'e zeval vermesin.

LEVENT TÜZEMEN

http://www.sabah.com.tr/tuzemen.html
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: BURSA'DAN ALACAĞIMIZ DERSLER!..
Alt 25.07.2006, 09:12   #2
BOUN
Usta Yiğido

Standart -->: BURSA'DAN ALACAĞIMIZ DERSLER!..

Evet ne diyorsunuz bakalım?

Bence bir çok noktada bizim de kendimize örnek alabileceğimiz hususlar var.

Öyle değil mi?
Alt 25.07.2006, 09:27   #3
BOUN
Usta Yiğido

Bursaspor Türkiye'nin en büyük şehir kulübüdür. Kentte Bursasporluluk oranı çok yüksek. Burada Fenerbahçeli'si, Galatasaraylı'sı, Beşiktaşlı'sı eline bayrağı alıp sokağa çıkamaz. Bursa'da takımına sahip bir toplum var.

Yukarıdaki kısmı, özellikle üç büyüklerden birisi şampiyon olduğunda o takımın bayrağını eline alıp Sivas caddelerini turlayan Sivaslılara(!) ithaf ediyorum...
Alt 25.07.2006, 09:31   #4
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1249 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Bursa sporun taraftarı mukemmel ben 2 mac izledım ne atmofer vardıya sankı final havası gibi tarafatar ları çoşuyor çoşturuyor... darısı bize
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 25.07.2006, 19:18   #5
BOUN
Usta Yiğido

Geçen yıl maçlarımızı 18 bin seyirci ortalamasıyla oynadık. Bursaspor, Fenerbahçe'den sonra en çok seyirciye oynayan takımdır. Bu yıl da 10 bine yakın kombine sattık ve 2.5 milyon dolar gelir elde ettik.

Evet bu rakamlar bize yol gösterici olmalı diye düşünüyorum....
Alt 25.07.2006, 20:17   #6
ş.usta
Tecrübeli Yiğido

ş.usta - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

73 Mesajına 171 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 704 ş.usta Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Kulübü 16 milyon dolar borçla teslim aldım. Bunun 9 milyon doları yönetici alacağıydı. Ben aday olurken "Herkes alacağını silsin" şartını koydum. İki gün içinde Bursalı işadamları 6.5 milyon dolar borcu sildi. Sonuçta gemiyi yüzdürmeyi başardık. En önemlisi futbolcularımızın alacaklarını ve primlerini gününde ödedik. Şimdi Türkiye'de futbolcuların çoğu Bursaspor'a gelmek için can atıyor. Geçen yıl Levent Kızıl olarak kulübe 2.5 trilyon kaynak yarattım.

kardeş anadolu kulüpleri için iyi paralar idare ediyorlar.
ne diyelim allah muafak etsin.
ş.usta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 25.07.2006, 20:30   #7
yigido Atilla
Usta Yiğido

yigido Atilla - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

179 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 842 yigido Atilla FAZLA SÖZE GEREK YOKyigido Atilla FAZLA SÖZE GEREK YOK

Cok güzel bir Röportaj olmus röpartajin icin cok sfreli ve anlamli kelimeler geciyor.Büyük baskanin Sehiri birlestirmeden olmaz diyor cok önemli!!!!!!!!Artik FB,GS; BJK ,lisida kendi sehrinin takimina sahip cik diyor , bazi arkadaslar bu sitede okudum !!!!!!!!! MACIN DURUMUNA GÖRE TAKIM TUTARIM YAZMISLAR GS;FB ligdeki durumlarina göre <yaziyorlar Cünkü cok tan beri bu takima gönül vermisler cok zor oluyormus Ben de o arkadaslara soruyorum Bu 3 büyük takim hersene sampiyonluga oynuyor hic birinin puan kaybetmeye tahümülü kesinlikle yok yani her takimla 2 mac yaptigimiza göre 3 büyüklere 18 puani verelim öyle sey olurmu biz zaten ligde kalmak icin oynuyoruz kimseye verilecek puanimiz yok o arkadas sivasspora sahip ciksin Denizli sporun bu sezomki yerinde olmak istemiyoruz
yigido Atilla isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 26.07.2006, 08:50   #8
SIVASMAX58
Yeni Yiğido

SIVASMAX58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 SIVASMAX58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

BU İŞİ BU ŞEKİLDE YAPAN YÖNETİME TÜRK SPORU ADINA TEŞEKKÜR ETMEK LAZIM, AMA BU YÖNETİMİ TETİKLEYEN BİR SPORSEVER ORDUSU BENCE BU İŞTE EN BAŞARILI İTİCİ GÜÇ, ÇÜNKÜ GAYRET VE MOTİVASYON YAPTIĞIN İŞİN KARŞILIĞINI GÖRDÜKÇE DAHA ARTIYOR VE BAŞARI KENDİLİĞİNDEN GELİYOR, ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAK GEREKİRSE SİVASLILAR OLARAK BİR BİRİMİZİ, ŞEHRİMİZİ, MEMLEKETİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ, AMA BU SEVGİNİN KARŞILIĞI OLARAK BİRBİRİMİZE TUTKUNLUĞUMUZ, MEMLEKETİMİZİ İLERİ GÖTÜRMEK İÇİN GEREKLİ GAYRETİ GÖSTEREMİYORUZ, TÜRKİYE GENELİNE BAKILDIĞINDA EN GENİŞ, EN BÜYÜK NÜFUS ORANINA SAHİBİZ, AMA BU NÜFUSA RAĞMEN BİZİM DÖRTTE BİRİMİZ NÜFUSUN YAPTIKLARINI YAPAMIYORUZ, SİLKİNMEK VE SİVASIMIZI SEVDİĞİMİZ KADAR SAHİPLENMELİYİZ ARKADAŞLAR
SIVASMAX58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.08.2006, 21:37   #9
EsMeR
YASAKLI ÜYE

EsMeR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 EsMeR Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

HerSeY
bURSA iÇİN

Başkanımız SAYIN LEVENT KIZIL'A TSKLER EDERİM..
EsMeR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.08.2006, 22:08   #10
kasko
Yiğido

71 Mesajına 113 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 679 kasko Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Boun gardaş iyi niyetle yazdığını biliyorum, ancak biz kimseyi örnek almamalıyız aksine örnek alınacak bir camia olmalıyız.Bilmem anlatabildim mi?
kasko isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama
Stil