Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Bu kafayla Nereye kadar...
Alt 16.04.2012, 02:36   #51
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Bu kafayla Nereye kadar...

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bazı arkadaşlarım nedense bu bjk gs fb ts li formalı kişilere çok kafayı takmış öncelikle sivasspordan başka takım tutmayan biri olarak konuşuyorum trübünlerde fb yada diğer formalı kişilerin büyük çoğunluğu sivaslı değil arkadaş hatrına yada sinema yerine sivas-bursa maçını seyretmeye gelmiş kişiler toplasan tüm stadda 50 kişi bilemedim 100 kişi yoktu adamlar yada çocuklar bayanlar neyse içinden gelmiş ister hatıra ister bumaç için sivassporu desteğe gelsin bukadar tepki neden onu anlamadım ?efendim bursa lılar şöyle demiş böyle demiş ts lilerde kesin laf etmişlerdir bikere sivassporu ne bursayla nede ts ile kıyaslamamak lazım ts liler bu ülkenin en yabani milletidir onların trübününe nediye kimse gitsinki saHAYA bıçak ayakkabı taş atmak sahaya seyircilerin dalması hakem dövmek teknik direktör futbolcu dövmek rakip takım otobüsüne işemek istanbuldan geldi diye gaztecileri döner bıçağıyla kovalamak onlar için normal durumdurbursalılarla sivaslıların nesini kıyaslıyalımki sivas selçukluya başkentlik yapmış osmanlıya eyaletlik yapmış cumhuriyetin temelini atmış kendi topraklarında bu ülkede yaşayan insanların hepsinden var kardeşilk içinde barış içinde yaşıyorlar BURSALILAR ağırlıklı olarak balkan milletinin göçettiği nüfusun çoğunluğunu oluşturan halktır türkiyeyi tam bilmezler diyarbakıra pkk derler istanbulda bursada polisle savaş ederler filan efendim 250 otobüs kaldırmışlar 250 de kaldırırlar 1250 de bazı arkadaşlar bilmez ben bilirim BURSASSPOR KÜME düştüğü sene 60 trilyon borcu vardı A.K.P zihniyeti bursayı kazanmak için FARUK ÇELİK oraya bakanlığı garanti vekil yapıldı şimdi urfada joker vekildir kendisi nasıl olduysa fifalık uefalık olan borçlarını ödeyemeyen s.o.s veren bursanın tüm borçları silindi iyi transferler yaptılar sonrada şampiyon oldular tabi yine iktidarın mhk nin levent kızıl torpili tff nin sayesinde şimdide hava atıyorlar saydığım nedenlerden dolayı ne bursa ne ts taraftarıyla tartılmamız ölçülmemiz imkansız boşverin gitsin ürüsün dursunlar
Sizinle siyasal polimiğie girmeyeceğim.Ama söylediğiniz doğruların içersine doğru bildiğiniz yanlışları ekleyerek buradaki insanlara empoze ederseniz insanları yanlış yönlendirirsiniz..Bursa Halkı balkanlardan göç almıştır diyerek sanki buraya gelen insanların başka bir millete mensup olduğunu bu memlekete dışardan geldiğini söylüyorsunuz..Balkan göçmenlerinin anavatanı yine burası yani Anadoludur.Balkanlarada Osmanlı tarafından Anadoludan alınarak yerleştirilmiştir..Yıllar sonra insanlar kendi anavatanlarına dönmüştür bazı yerlerdede çeşitli işkencelerle günümüzdeki dış devletler tarafından mecbur bırakılmıştır..Ben Bursa doğumluyum.Benim ailemde balkan göçmeni Annem tarafı Tokata dayanır babam tarafı iç anadolu konya karaman..Şimdi bütün bunlar üzerine TÜRKİYEYİ TAM BİLMEZLER söyleminizin yanlış olduğunu hatırlatmak isterim Diyarbakıra pkk olayını burada çok anlatıık.Bu kadar açık olan oluşan boy gösteren olaylardan sonra daha ne ne kadar açıklanabilir.Hep söyledim hiç kimse Bursayı Bursalıları takımını taraftarını suyunu ekmeğini sevmek zorunda değil..Buna sonsuz derecede saygıda duyarım..Burada insanlar eleştirir serzenişte bulunur haliyle çünkü burası Sivasslıların kendi taraftar siteleri bende nacizhane bir üyeyim..Bu konuda hiç kimseyle bu konularda kesinlikle ama kesinlikle tartışmayada girmem girmeyede kendimde çok fazla hak bulmam..ama:
göç olayı dışında sizi tenzih ederk söylüyorum
Konu Bursanın Bursalıların ahlaki değerleriyse
konu yanlış bilgilendirmeyse
konu insanlığımıza gelecek söz ise müdahale edip bildiğimiz doğruları söylemek en doğal hakkımızın olduğunu düşünüyorum
Siyasal konular ts taraftarı faruk çelik falan beni ilgilendirmiyor bu konularda haklı olabilirsiniz ama Bursa halkı ve insanı hakkında yanılıyorsunuz Osamanlıya eyaletlik yapmış Sivas şehrini cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu güzelim şehri söylediğinizde tüylerim diken diken olabiliyor tekrar onur ve gurur duyuyor insan .Eyaletlerinden biri Sivas olan Osmanlının uzun yıllar başkentliğini yapan şehrinin Bursa olduğunu sizde biliyorsunuz.
Burada bazı konularda cevaben yazdığımız cümlelerden dolayı hep lütfen beni yanlış anlamayınız diye belirtme gereği duyuyorum.Sizede aynısını söyleyeceğim lütfen beni yanlış anlamayınız amacım polimik saygısızlık veya olumsuz herhangi bir şey değildir..
Cevap: Bu kafayla Nereye kadar...
Alt 16.04.2012, 12:04   #52
yamanil
Yeni Yiğido

yamanil - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yamanil isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Bu kafayla Nereye kadar...

Arkadaşlar olayı abartmayalım Bursa organize taraftar grubu olarak oraya geldi.
Biz ise değişik semtlerden Sivası desteklemek üzere oraya gelen gönüllü grubuyduk.Ben dahil ordaki birçok kişi Sivasın tek marşını bile bilemez.
Ama ordaydık Sivas için.Birde maçın başından itibaren yenik sürmesi milletin coşkusunu kırdı.Bunun da önemli faktörü var.
yamanil isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yamanil'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
kadar, kafayla, nereye

Seçenekler Arama
Stil