Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Buruk Uğurlama !..
Alt 14.05.2012, 08:31   #1
izmirliyigido
Gast

Standart Buruk Uğurlama !..

Bu takım böyle mi uğurlanmalıydı?

Sivaslı’ları tebrik ederim! Hemde iki açıdan. Birincisi,Süper final Avrupa grubunda sezonun son maçına çıkan takımlarını yalnız bırakmayıp aşağı-yukarı 500 seyircinin 4 Eylül stadına gelmesinden dolayı,ikinciside,Sivasspor maçına gelmeyip akşam Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlamalarından dolayı..

Bakın, bu takım yani Sivasspor, sezona şike iddialarıyla başlıyor,hemde çok kötü sonuçlar alıyor,sonra toparlanıp,ligin normal süresini 5. Sırada bitirip,Süper final Avrupa ligine kalmayı başarıyor ve buradaki son maçını 500-600 seyirciye oynuyor. Başka söze gerek varmı ki?

Sivasspor’un 3-1 yenildiği Eskişehirspor maçından sonra eve gelirken,caddelerde Galatasaray ve Fenerbahçe forma ve bayraklarıyla sözüm onlara Sivaslı’ları gördükçe kahrolduk,hatta birazda acıdım onlara.. Şu işe bakın 4 Eylül stadında Sivasspor’un maçı oynanıyor,adam bu maça gitmiyor,Sivas caddelerinde arabasını bu takımların bayraklarıyla donatıp tur atıyor. Utanacağı yerde birde böbürlene böbürlene dolaşıyor. Benim lafım Sivas'lı olmayanlara değil, Sivas'lı olupta kendi takımlarını bırakıp Fener’in yada Galatasaray’ın peşine düşen utanmazlara..

Harbiden bunlar ne utanmaz insanlar (!). Biz Sivasspor maçından çıkarken,adam mobiletine sarı-lacivert bayrağı takmış,üzerinde bu takımın forması,arkasındada küçük çocuğu tur atıyor. Bunu yapan Sivas'lı! Akşam aynı manzaraları, aynı utancı sarı-kırmızı renklerde gördük. 5 TL verip Sivasspor maçına gelmezler,ama saatlerce şehir turu atıp Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlarlar. Sormak lazım,Sivasspor’un üst üste şampiyonluğa oynadığı iki sezonda dahil,hangi Sivasspor maçından sonra İstasyon ve Atatürk caddesinde tur atıldı? İşte bunun için diyorumki,bu Sivas halkı kesinlikle süper lige layık değil diye.

Cumartesi akşamı Sivas caddelerinde gördüğümüz ihanetin rengi önemli değil. O akşam Galatasaray şampiyon oldu,ihanetin rengi Sarı-kırmızıydı. Eğer Fener olsaydı sarı-lacivert olacaktı.

Aferin Sivaslı’ya! Gündüz kendi takımı maç oynuyor 500 seyirci geliyor,akşam başka bir şehrin takımı şampiyon oluyor,saatlerce şeref(!) turu atıyor. Lanet olsun bu anlayışa,böyle Sivas'lılara…

TEŞEKKÜRLER SİVASSPOR

Sivasspor sezonun son maçına çıkarken Avrupa liginde hiçbir iddiası yoktu ve beklendiği gibide son derece etkisiz.isteksiz bir futbol ortaya koydu. Baştada dediğim gibi,son derece sıkıntılı başlayan bir sezonun sonunda bize küme düşme tehlikesi yaşatmadığı gibi,normal ligi ilk 5’te bitirme başarısını gösteren Sivasspor’u canı gönülden tebrik ediyorum. Özelliklede,kriz dönemini çok iyi yöneten Başkan vekili ve arkadaşlarını…

Abdullah YİĞİT - Hürdoğan Gazetesi

.
Yukarıdaki Mesaj için 16 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
aynen katılıyom
Alt 14.05.2012, 08:51   #2
dedebey
Yeni Yiğido

20 Mesajına 35 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 603 dedebey FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart aynen katılıyom

yalnız benim kafama takılan stada girdiğimde gişe önlerinde bazı taraftar grublarının maraton bileti var 5 tl diye bağırması inanın beni çok incitti bu kişileri bu bileti belkide yönetim maç seyretsinlertakıma fayda versinler diye verdi ama onlar biletleri satmaya çaılştılar bu çok yanlış bişey bu işleri yapanı kınıyorum ve yönetimin dikkatine
dedebey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı dedebey'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Buruk Uğurlama !..
Alt 14.05.2012, 08:52   #3
tykinik58
Usta Yiğido

tykinik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

742 Mesajına 1.947 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 804 tykinik58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Buruk Uğurlama !..

Şu stad konusunda sarf ettiğiniz ve bizleri yalnız bıraktığınızı yazdığınız yazıyla bizleri gıcık etmeseydiniz çoğu gözlemleriniz doğru. Aynı şeyleri ben de düşündüm. Hatta Sivas'lı olduğumdan utandım bile. Bunca senedir İstasyon Caddesinde otururum SİVASSPOR ikinci ligde şampiyon olduğunda, Süper Lig yolunda grupta başrılı olduğunda Süperligde şampiyonluğu kaçırdığında ve hatta Avrupa Kupası maçları yaptığında bu kadar konvoylar yapılmadı gece yarılarına kadar İstasyon Caddesinde yürüyerek turlar atılmadı. En güzelini Samsun'da ve Ankara'da yaptılar bence. "Cenaze evinde düğün olmaz" diyerek bizim içimizde olduğu gibi Ankaragücü ve Samsunspor taraftarları içerisinde de sözde taraftarları, G.saray'ın şampiyonluğunu kutladıkları için iyi benzettiler. Neden yazıyorum, kutlarsın tebrik edersin de bu derece aşırısına kaçmazsın. Eğer polis temkinli olmasaydı 1500-2000 kişilik G.Saray grubu kutlamaları yaparken İstasyon Caddesinde 2 apartmana saldırma eylemi polisler tarafından fevkalade bir şekilde bastırıldı burada polisleri de tebrik ediyorum. Sen, SİVASSPOR son maçını 500-600 kişiye oynayacak bir zihniyette olursan, Sivas'ı ve SİVASSPOR'u yalnız bırakırsan söyleyecek çok şey olmasına rağmen ben susmayı tercih ederim ve SİVAS'lıyım, SİVASSPOR'luyum diyen herkese de teessüflerimi iletirim. Son maçımızda en az evet en az 10 bin kişi ile uğurlamalıydık yolcu etmeliydik 2011-2012 sezonunu ve SİVASSPOR'u...!!!!
bunlar sivaslı olamaz olmamalı
Alt 14.05.2012, 08:58   #4
dedebey
Yeni Yiğido

20 Mesajına 35 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 603 dedebey FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart bunlar sivaslı olamaz olmamalı

inanın maçtan çıktıktan sonra istasyon caddesinde o gs ve fb formasıyla gezenleri görünce inanın kendi adıma utandım ve kendimi zor tuttum.hele maçtan sonra o müze ve çevresi konvoylar hiç yakışmadı sivas inanın mahallede adam camına koca gs bayragı takmış inanın camı çerçeveyi indirmek için kendimi zor tuttum o kişler trabzonda veya başka yerde yapsın görelim diğer illerde gördük yapanlarıi lütfen takıma sahip çıkalım sivasın sivassporda başka birşeyi yok lütfen içimiz kan ağlıyor bunları gördükçe. inadına sivas inadına sivassporrrrrrrrrrrrrrrrrrr
dedebey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı dedebey'a Teşekkür Ediyor...
Alt 14.05.2012, 09:02   #5
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 936 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Böse Cevap: Buruk Uğurlama !..

Müteakip seferler demiştim, BU KENTE SÜPER LİG YAKIŞMIYOR !
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.05.2012, 09:04   #6
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 863 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt

yapacak birşey yok Abdullah YİĞİT, Türkiye'nin çoğu bölgesinde bu böyle, insanlar vazgeçmiyor 3 büyütülmüş kulüpten, bunu böyle kabul etmekten başka çare yok.
Alt 14.05.2012, 09:10   #7
masteraydin
Yeni Yiğido

masteraydin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

19 Mesajına 23 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 651 masteraydin Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Ben Trabzonda yaşayan Sivaslı ve kendi memleketinin takımını tutan birisiyim.Sivaslı olupda istanbul yalakası insanlara sesleniyorum biraz utanma olur kardeşim size ne kardeşim gs fb den şampiyonlugundan
masteraydin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda masteraydin'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: aynen katılıyom
Alt 14.05.2012, 09:13   #8
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: aynen katılıyom

Alıntı:
dedebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yalnız benim kafama takılan stada girdiğimde gişe önlerinde bazı taraftar grublarının maraton bileti var 5 tl diye bağırması inanın beni çok incitti bu kişileri bu bileti belkide yönetim maç seyretsinlertakıma fayda versinler diye verdi ama onlar biletleri satmaya çaılştılar bu çok yanlış bişey bu işleri yapanı kınıyorum ve yönetimin dikkatine
deplasmana o gruplarla gidenler anlattı da inanılır gibi değilmiş ben şahsen sivaslı olarak inanamadım.ne sivaslıya nede yiğidoya sivasspora yakışır, bana göre bu kişiler özenle seçilmesi lazım.
yönetimin ne yaptığını bilen varmıki.ne sözcü var nede gözcü
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ankastre'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 14.05.2012, 09:33   #9
MMK
Yiğido

106 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 MMK Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Sivasın nüfusu tabelada 300 bin gösteriyor ama Sivasta ancak 5000 Sivaslı ikamet ediyor gerisi sağdan soldan gelme yani Sivaslı değil bazıları Sivas'a sempati duymuş olabilir.Bu yüzden normal karşılanmalı.
MMK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı MMK'a Teşekkür Ediyor...
Alt 14.05.2012, 09:34   #10
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

İĞRENÇ:mad : ŞEHİR İÇİN UTANÇ VERİCİ GÖRÜNTÜLER BU İĞRENÇLİĞİN DANISKASINI fb ŞAMPİYON OLDUĞU SEZON TÜM TÜRKİYEYE REZİL KEPAZE OLARAK ODA YETMEDİ ŞİKEYE ADIMIZI SOKTURARAK YAŞAMIŞTIK STADA BAKIN 500 KİŞİ YOK DIŞARDA BİNLERCE YALAKA SÖZDE SİVASLI GEÇİNEN TUR İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR SONRADA SİVASSPOR NİYE ŞAMPİYON OLAMADI NİYE STADI KÜÇÜLTÜLDÜ NİYE YATIRIM YAPILMIYOR NEDEN YATIRIMLARI SÖKÜLÜP BAŞKA YERLERE GÖTÜRÜLÜYOR DİYE SORUP DURUYORUZ CEVABI BU İĞRENÇ GÖRÜNTÜLERDE SAKLI LANET OLSUN HEPSİNEDE
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
buruk, böyle, takım, uğurlama, uğurlanmalıydı

Seçenekler Arama
Stil