Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Kazanan Sivas oldu
Alt 24.05.2011, 00:51   #1
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 863 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt
Standart Kazanan Sivas oldu

Kazanan Sivas oldu
2011-05-24

Abdullah YİĞİT

Hep söyledim, hep yazdım. “Bizim için şampiyonun kim olacağı değil, Sivas'ın ne kazanacağı önemli” diye. Sonuçta Fenerbahçe şampiyon, kazananda Sivasspor oldu.
Özellikle son iki günde Sivas'ta inanılmaz bir hareketlilik vardı. Lokantalar, içkili restorantlar, oteller tıklım tıklım doluydu. Bu işin ekonomik tarafı. Birde sosyal tarafı vardı. Yani Sivas'ın gezilip görülmesi.
Havanın sürekli yağışlı olmasına rağmen bunda da başarılı olunduğu düşüncesindeyim. Beni asıl rahatlatan ve mutlu eden olay, gerek maçtan önce, gerek maç esnasında ve maçtan sonra ciddi bir olayın yaşanmaması. İnanın maçtan önce bu konuda endişelerim vardı. “Delinin birisi kuyuya taş atar mı?” diye.
Çok şükür böyle bir şey olmadı, kimsenin burnu bile kanamadan tansiyonu yüksek bu maç atlatıldı.
Bu kritik maç öncesi yazılan ve çizilen senaryoların hepsi boş çıktı, sonuçta kazanan Sivas oldu.
Maçla ilgili düşüncelerimi dün kısmen yazdım. Bugün kafama takılan bazı konuları sizlerle paylaşmak istiyorum.
Birincisi, maçtan önce yapılan toplantılarda taraftarların sıkı bir aramadan geçirileceği söylendi, ancak maç oynanırken Fenerbahçe tribünlerde onlarca meşale yakıldı. Bir Sivasspor taraftarının dediği gibi, “Kapıda tespihi bile almayanlar buna nasıl müsaade ettiler” İkincisi, Sivasspor taraftarları daha önceki maçlarda getirdikleri pankartları tel örgülere astığı zaman anında gözlemci tarafından toplatılıyordu, ama o kural yine Fenerbahçe taraftarı için geçerli olmadı, onlarca pankart tel örgülerde 90 dakika asılı kaldı.
Gözlemcilerde hakemler gibi takımların ismine ve rengine göre mi karar veriyor? Bir başka merak ettiğim konuda, maç bitiminde onlarca gazeteci sahanın içine girdi. Bunların tamamı neredeyse İstanbul basınıydı, şimdi Sivasspor kulübüne “İzinsiz yeşil alana girildiği gerekçesiyle” diyerek PFDK tarafından para cezası verilecek. Bir önemli noktada, maçın 27. dakikasında yaşanan olay oldu. O dakikada, yardımcı hakem Aleks Taşcıoğlu'nun bir metre gerideki Erman'a ofsayt bayrağı kaldırması maçın kırılma anı oldu, ayrıca bu maçın sorumluğunu büyük ölçüde Sivasspor'un üzerinden aldı. Dananın altında buzağı arayanlar şimdi diyecek ki “Eğer o pozisyon kesilmeseydi Sivas beklide Fener'i yenecekti.” Bu açıdan da bakıldığında, aslen Sivas-Zaralı olan, kesinlikle maçlarını beğenmediğim Aleks Taşcıoğlu'na da teşekkür (!) etmek gerekir.
NOT: 36. dakikada Sivassporlu Uğur yerde kıvranırken, oyunu devam ettiren hakemi ve neredeyse yerde yatan futbolcuya basıp geçen Fenerli futbolcuları da ayrıca kınıyorum. Nerede senin büyüklüğün, nerede dostluğun!

Hürdoğan
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı eyupk'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Kazanan Sivas oldu
Alt 24.05.2011, 00:56   #2
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1135 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Kazanan Sivas oldu

Ya hala kazanan Sivas oldu diyorlar..
Taraftar takımı bıraktı..
Gruplar faaliyetlerini durdurdu..
Yüzlerce hakiki Sivasspor'lu utancı yaşadı...
Ne kadar küçük bir takım olduğumuzu dosta düşmana gösterdik..
Hoş; dost desem de geniş düşünmeyin,tek dostumuz var o da Fener..
Aynı şey bize yapılsaydı ne düşünecektin sayın YİĞİT?
Fenerle biz son haftaya puan puana girseydik,son hafta Fener Kayseriye girseydi ve kayseri 33.000 koltuğu Fenere verseydi,KAyseri hakında ne düşünecektin sayın YİĞİT?
Şu an Trabzonlular bize hangi küfürleri ediyorlar gayet iyi biliyorum...Çünkü biz de iki sene önce aynı küfürleri Antep'e etmiştik..
Yazık oldu Sivasspor sevgimize..
Alt 24.05.2011, 01:11   #3
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ya bazı hatalar oldu. Yanlışlar yapıldı ama milletin gözüne gözüne Sivas küçüldü, rezil olduk dersek tabi kazanan Sivas olmaz.

Bas bas bağıralım mı şimdi yani herkese yapılan hataları afişe mi edelim ?

Tamam yapılan hataları konuşacağız ama çıkıp düşmana koz verecek kadar mı ?

Düşmana gerek yok zaten. Biz küçüğüz, bu rezilliği tek biz yaparız, satıldık falan diyerek bir yere varılmaz. Sabrın da bir sonu var ama. Çözüm zor değil. Detaylı konuşulacak bu mevzular.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda tavatir'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.05.2011, 01:17   #4
terazi
Acemi Yiğido

terazi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 64 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 563 terazi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu macta ne kazandik
1 bagirin .........
2 kucuk fener olduk
3 gol atinca kendi stadimizda kovulduk
4 onemli olan para kazanmakmi
5 para olunca gururun ne onemi var unutmayinki bu sivassporun ugruna
can vermis buyuklerimiz var yenede hala kazanan sivas oldu diyorsaniz size soyleyecek bir sey demiyorum bunlari bize yasatan bu yonetime tesekur ediyorum para para gururun onemi yok ben boyle yigidoluk istemiyorum
terazi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.05.2011, 01:18   #5
myway
Usta Yiğido

978 Mesajına 2.692 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1042 myway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblick

Abdullah bey maç hakkında bişey yazmayım diyordum da 36. dakkadaki pozisyonda kınamışsınız.. yerde yatan oyuncumuzu görüp ataga devam eden gol pozisyonuna giren bizim takımdı.. sen topu dısarı atmazsan rakipten de bekleme farklı macları mı izledik
myway isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.05.2011, 02:07   #6
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok
Böse Cevap: Kazanan Sivas oldu

FB YE STADIN tahsis edilmesi ,başkanın fbye jesti,neticede bu maç bizi ilgilendirmiyordu ,talepde çok olunca ,50 tlden fb taraftarına sattı ,madem sattın enaz 250 tl olmalıydı dedim kale arkası , ordan maddi kayıp 2TRİLYON oldu,sivasa gelenler ekonomiyi canlandırmıştır ,sivassporun kasasına 2 trilyonu aşkın para girmiştir,şehrin tanıtımı .medyanın ilgisi vs ,bunlar ekonomik kazançlarımız olmuştur,fakaatt 1hafta öncesinden başlıyarak sehrimizin ve sivassporumuzun üzerinden spkilasyon yapanlar, sattılar filan diye yaygara kopartanlar,yanılmışlardır sivassporumuz çıkıp aslanlar gibi mücadelesini yapmıştır,hakem ve sanssızlıktan dolayı galip yada berabere kalamadık, bunlar ekonomik kazançlarımızdır,bana göre kaybettiklerimiz daha fazladır,yıllarca yaz kış uzak ,yakın deplasman demeden ,takıma destek olan yiğidolar kendi şehrinde garip,yetim deplasmada gibi kalmıştır,gol atan erman gol sevinci paylaşacak topluluk görmediği için sadece kadirle paylaşmıştır sevincini,uğruna canımızı bile vereceğimiz sivassporumuz,kendi yurdunda, ıslıklanmış yuhlanmış,aşağılanmıştır,maale sef hasbel kader aynı şehrin insanı olan bukelemun yaratıklar ,sivassporudeğilde fblilerle bir olup alexsin diğerlerinin gollerinden sonra zevkten 4 köşe orgazm olmuşlardır, kendi takımının formasınınalmayanlar fenerium tırını adeta yağmalamıştır ,esnaf 4 5 kg meyve kuruyemiş satacağım diye yalakalık olsun diye dükkanlarını sarılacivertte süslemiştir,sokaklarda formasının yarısı fb yarısı ss olan kişilerin görüntüleri, 58 plakalı araçların kornayla şehir turu atmaları sivastan yayın yapan tv ulusal tv röportajları,sehirde kimsenin sivassporun kazanmasını istemediği , bu takımı yürekten ve gercekten seven yiğidoları derinden üzmüştür,dünyada kendi takımının yenilmesine bukadar çok sevinen başka takım varmıdır ben bilmiyorum çünkü yiğido kimse için değil sahaya kendi onuru için çıkar,gercek yiğidolar takımına, yönetimine ,kırılmış küsmüştür,sivasspor belki onurlu mücadele etmiştir fakat tüm bu görüntüler fb düşmanı tüm taraftarların kin ve nefretini üzerimize yoğunlaştırmıştır, YİĞİDO karizmayı çzdirmiştir wesselam, kısa vadede belki maddi olarak kazansakda uzun vadede insanların kafasındaki sivasspor taraftarlığı,çok öğündüğümüz YİĞİDO luk itibar kaybetmiştir bunu bugün kimle konuştuysam hepsi dediyse tüm yurtta öyle düşünen milyonlarca insan var bu gercek, KAYBETTİKLERİMİZ KAZANDIKLARIMIZ DAN DAHA FAZLADIR ÇÜNKÜ YİĞİDONUN SEREFİ HAYSİYETİ ONURU GURURU PARAYLA KIYASLANAMAZ KİMSEDE SATIN ALAMAZ.
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.05.2011, 02:18   #7
serkan_ozcan58
Yiğido

serkan_ozcan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

157 Mesajına 222 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 serkan_ozcan58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

belki esnaf para kazandı ama harbiden sivaslılar kaybetti abdullah bey...
serkan_ozcan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.05.2011, 08:16   #8
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

Kazanan Sivas değil kazanan Sivasspora yeri geldiğinde bir kombine almayı bile çok gören Sivaslyım diye geçinipte sadece kendi menfaatlerini düşünen esnaflar oldu. Madem kazanan Sivas olduysa transfer dönemi Sivasspora yardımda bulunup 2 tane iyi transfer parası toplayarak jest yapsınlarda görelim
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ahwettt'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.05.2011, 08:40   #9
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 598 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Öyle bir anlatıyorlar zannedersiniz Sivas'a ağır sanayii kurmuşlar Sivas'ı 3-5 yıl geçindirecek para bırakmışlar. Bu kadar paraya tapmayın . Ayrıca ben bu esnaf zihniyetini sevmedim sevemiyorum. Neresi olduğunu hatırlamıyorum sanırım Kuşadasydı Amerikan askerlerini protesto edenlere esnaf tepki gösterip napıyorsunuz para kazanamayacağız demişlerdi. Bu zihniyetin en büyük değer olarak parayı saydığı bir gerçek.
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı mishka'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.05.2011, 09:57   #10
astaravisa
Usta Yiğido

astaravisa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

247 Mesajına 379 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 711 astaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOKastaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOK

tekrar edeyim.
son maç fener ile olmasa biz batıp gidecekmiydik?
astaravisa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı astaravisa'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
kazanan, oldu, sivas

Seçenekler Arama
Stil