Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Maçlar

Maçlar Oynanan / Oynanacak / Ertelenen Maclar Hakkinda Yorumlar / Haberler .

Seçenekler Arama Stil

Senol Günes´in mac öncesi görüsleri
Alt 30.10.2014, 12:20   #1
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1062 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt
Standart Senol Günes´in mac öncesi görüsleri

"Sivasspor Maçını Kazandığımızda Nelere Sahip Olacağımızı Biliyoruz"
Bursaspor Teknik Direktörü Güneş, Tepecikspor'u yendiklerini hatırlatırken, Sivasspor'u ardından da Erciyes'i yenerek galibiyet serisini sürdürmek istediklerini söyledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Balıkesirspor galibiyetinin ardından kupada Tepecikspor'u da yendiklerini hatırlatırken, ligde Sivasspor'u ardından da Erciyes'i yenerek galibiyet serisini sürdürmek istediklerini söyledi. Güneş, "Sivasspor maçını kazandığımızda nelere sahip olacağımızı hepimiz biliyoruz. Bu bize o ivmeyi verir." dedi.

Şenol Güneş, Spor Toto Süper Ligin 8. haftasında konuk edecekleri Sivasspor maçı öncesi Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantı öncesinde 9-15 Kasım tarihlerinde kutlanacak Organ Bağışı Haftası münasebetiyle Sağlık Müdürlüğü'nden gelen yetkililer ile organ bekleyen 3 çocuk Güneş ve futbolcularla görüştü. Basın toplantısında organ bağışının önemine dikkat çeken Güneş, ardından da Cumhuriyet'in 91. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Dün Tepecikspor ile oynanan ve Bursaspor'un 2-0 üstünlüğü ile sona eren Türkiye Kupası maçını değerlendiren Güneş, şöyle konuştu: "Dün itibariyle bir kupa maçı yaptık. Gruplara girmeden önceki son maçtı. Kazanmak rahat oldu, güç farkı vardı. Bu da sahaya yansıdı. Daha çok şans bulamayan arkadaşları kullandık. Sonuç olarak iyi oldu, oyuncuları görme adına iyi oldu. Gruplara kalan t akım olarak mutluyuz. Tüm oyucuları tebrik ediyorum. Kasım ayında kupa maçı yok, lig maçı da aç. Aralık ayında 4 kupa maçı var, lig maçları da var. Bütün bu oyunculara ihtiyacımız var. Eksik olanların hazır olması gerektiğini bir kez daha söylüyorum. Daha iyi olmalılar. Kenarda durmak, dinlenme değil, elinden gelenin en iyisi için hazır olmaktır. Maç oynayarak formda kalmak yerine antrenman yaparak formda kalmak maç olunca da bunu değerlendirmek daha önemli. Takım ruhunun takımın bütün hücrelerine sinmesini istiyorum."

"UMARIM KAZANMA ALIŞKANLIĞIMIZ SİVAS MAÇINDA DA DEVAM EDER"

Bu hafta oynayacakları Sivasspor maçını değerlendiren tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti: "Lige baktığımızda çok değişik sonuçlar alınıyor, beklenmedik sonuçlar alınıyor. Sivas da iyi oynuyor, göze hoş gelen futbolları var. Kazanabilecek maçları kaybettiler veya rakipleri zorladılar. Onların ne yaptığından çok bizim ne yapacağımız önemli. Biz kendi sahamızda maç kazanamadık. Sivasspor maçını kazandığımızda nelere sahip olacağımızı hepimiz biliyoruz. Bu bize o ivmeyi verir. Bu maçı alırsak arkasından diğer maçlarla yukarı, zirveye çıkabiliriz. Eksiğimiz yok şuanda. Süre çok kısa. Umarım ki kazanma alışkanlığımız, Sivas, Erciyes'le devam eder. Bir zincir yapabilirsek çok daha iyi bir Bursaspor olacağını düşünüyorum."

Kupa maçlarının ardından bazı takımlara pazartesi bazı takımlara cumartesi maç verilmesini eleştiren Güneş, bazı takımlara korumacılık yaptığını kaydetti.

"TAKIMIN DAHA DEĞİŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Bir soru üzerine bu sezon ilk 5 içinde yer alma hedeflerini yineleyen Güneş, yenildikleri takımların şuan ilk 5 içinde olduklarını, onları yenmeleri halinde kendilerinin orada bulunuyor olacaklarını belirterek, "Bu hafta mersin altımıza düşecekken kazanarak ikinciliğe çıktı. Bu arada alacağımız sonuçlara değil, devre arasında ve sezon sonunda nerede olduğumuza bakmak lazım. Takımın daha değişeceğini düşünüyorum. İyi oyun anlayışımızı devam ettirmemiz lazım. İyi oyunla, hataları düzeltmekle daha iyi hale getirilebilir." şeklinde konuştu.

VOLKAN ŞEN'E SAHİP ÇIKTI

Güneş, Volkan Şen'in bireysel oynadığı yönünde eleştirilmesi konusunda, takım iyi oynuyorsa bunun içinde Volkan'ın da bulunduğunu, eleştirmenin yanlış olduğunu kaydetti. Volkan'ın oyun hırsına dikkat çeken Güneş, dripling özelliği olan oyuncuların bunu değerlendirmeye çalıştığını vurguladı.

"BAKAMBU'YA ÖVGÜLER ERKEN"

Bakambu'nun performansını da değerlendiren Güneş, "Teknik olarak ve fizik olarak eksikleri var. Eleştiri de aldı geldiğinde. Yetenekli bir futbolcu, çalışıp öne çıkabilir. Ama şuan erken övgü aldığını düşünüyorum. Yaptığı işler çok önemli ama daha çok çalışması gerektiğini düşünüyorum. İyi niyeti var, gayreti de var, Allah da yüzünü güldürüyor. İyi bir örnek, çalışan, takıma katkı yapan büyüyecektir." diye konuştu.

"BAŞKAN TARİH YAZMAYA MÜSAİT"

Bir gazetecinin, Başkan Recep Bölükbaşı'nın, 'yeniden tarih yazabiliriz" sözünü hatırlatarak kendi görüşünü sorması üzerine Güneş, şu karşılığı verdi: "Başkan tabi müsait tarih yazmaya. Hepimiz hayal kurmalıyız. Yönetimler de kulüpleri daha iyi yerde istiyor. Ama önce işimizi yapalım sonra tarih haline dönüştürürüz. Biz daha işin başındayız. Biz şuan takım yapıyoruz. Sezon sonunda şu oyuncular gitmesin lazım diyebileceğiz. Yarıştıracağız, kazanan takım olacağız ardından biz iyi takımız yukarıda ses getireceğiz. Bizim şuan oynadığımız oyun umuttur. Daha var o zamana. Başkanın düşüncesine katılıyorum. İnşallah başarıl bir takım oluştururuz ve anlatırız tıpkı 2010 yılında olduğu gibi. Ama şuan sağlıklı bir ortamın ve sistemin oturduğunu düşünmüyorum."
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
günes´in, görüsleri, maÇ, senol, öncesi

Seçenekler Arama
Stil