Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SS.Com > Sitemiz Hakkında www.sivasspor.com

Sitemiz Hakkında www.sivasspor.com Site Hakkında, Üye Olma Konusunda vb. Sorunlarınız için Yardım Merkezi.

Seçenekler Arama Stil

İŞTE FARKIMIZ!
Alt 06.06.2006, 17:04   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart İŞTE FARKIMIZ!

www.sivasspor.com olarak, holiganizmin ve şiddetin her türlüsünün karşısında olduğumuzu kanıtlamak için, Cumhuriyet Üniversitesinde görev yapan, Akademisyen ve İdareci görüşüne başvurduk.

Arkadaşımız Nilay dan, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Doçent Dr. Sayın Serdar DEĞİRMENCİOĞLU, ve Asistanı Sayın Arda COŞKUN’ un 4 büyük kulüp (Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzon spor) ile 2 İzmir kulübü nün resmi internet siteleri üzerinde yaptığı inceleme, vardıkları sonuç "Taraftar siteleri fanatizmi körüklüyor" ve önerilerinin yer aldığı yazıyı; Cumhuriyet Üniversitesinde görev yapan, Akademisyenlere göndererek kendilerinden, sitemizi bir süre takip etmelerini, bu araştırma konusundan hareket ederek, sivasspor.com hakkındaki görüşlerini belirtmelerini istedik;
Nilay a gelen 1 Öğretim Görevlisi, 2 Uzman ve 1 İdarecinin görüşleri şöyle;

İnternetin kitlelere erişmek için ne denli yaygın kullanıldığı ortadadır. Her konuda bilgi paylaşımının gerçekleştiği bu ortamda Spor Kulüplerinin de taraftarlarıyla iletişim kurmak amacıyla faaliyet göstermeleri doğaldır. Sporun amacı temelde kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirmektir. Ancak özellikle son yıllarda spor kulüplerinin taraftarları dostluk ve kardeşliğin pekiştirilmesi bir yana sanki düşmanla karşılaşmışçasına sokaklarda yollarda statlarda birbirlerini gördükleri her yerde kavgaya tutuşmakta maalesef üzücü birtakım olaylarla da sonuçlanmaktadır. Polisiye kuvvetler devreye girmek zorunda kalmakta, bu durumları önlemek amacıyla elinden geleni yapmaktadır. Sokaklarda güvenlik güçlerince engellenmenin sonucunda kavga sanal ortama yani İnternet sitelerine taşınarak buralarda düşmanlık devam ettirilmektedir.
İnceleme konusunun 4 büyük takım resmi taraftar sitelerinde olması da ayrıca düşündürücü.
Kulüplere düşen görev kendi taraftar sitelerinden yanlış tutum sergileyenleri teşhir ederek tutumlarını değiştirmeye zorlamaktır. Elbetteki taraftarın tamamı şiddet yanlısı değildir. Azınlıkta kalan grupların Kulüplerin resmi internet siteleri yoluyla dışlanıp tecrit edilmeleri kanımca az da olsa sorunun çözümüne katkılı olacaktır.
Sivasspor.com. taraftar sitesini uzun bir süredir takip ettiğimi ve herhangi bir yanlış örnekle karşılaşmadığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Sivasspor.com. da ciddi bir misyon üstlenildiğinin farkında hareket edildiğini görmek, son derece sevindiricidir.
Siteye tüm emeği geçenleri kutlar, başarılarının devamını dilerim.

SMYO. Öğretim Görevlisi Ali KİRAZ

Özellikle son dönemde artan sporda şiddet, tehlikeli boyutlara ulaşmış, kavga Stadların dışına çıkmış, internet gibi iletişim araçlarına da sıçramıştır. Stadlarda yapılması yasak olan birtakım eylemler forum ortamlarına taşınarak, bir etkileşim aracı olan internet yoluyla taraftarlara ulaşmıştır.
Sn. Doç. Dr. Serdar M. DEĞİRMENCİOĞLU' nun araştırması ve bulguları çok yerindedir İnternet yoluyla yapılan sanal eylemlerin de önüne geçilmesi için yasal düzenleme en kısa zamanda yapılmalıdır. Bu konuda yasal düzenlemenin yanında Futbol
Federasyonu, Kulüpler Birliği ve taraftar kulüpleri de önlem almalıdırlar. Sn. DEĞİRMENCİOĞLU' nun da belirttiği gibi "Futbolda Şiddete Son" temalı bir logolu atılımın tüm taraftar sitelerinde yer alması gereklidir.
Bir süredir www.sivasspor.com sitesini izliyorum. Adı geçen sitede şiddeti körükleyen, şiddet içeren, sporun spor olmaktan çıkıp kavga ortamlarına dönüşmesini teşvik edici herhangi bir ifadeye rastlamadım. www.sivasspor.com adlı site yöneticilerine ilkeli yayınlarından dolayı teşekkür ederim. Siteyi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Sosyal Hizmet Uzm. Nejat ÜSTÜN

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü Öğr. Üyesi Sayın Doç. Dr. Serdar M. DEĞİRMENCİOĞLU’ nun 4 büyük kulüp (Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzon spor) ve 2 İzmir kulübü nün resmi internet siteleri üzerinde yaptığı incelemeyi ve önerilerini okudum. Sayın Doç. Dr..DEĞİRMENCİOĞLU’ nun ''web sitelerinde statlarda yasaklanmış davranışlara yer verilmemesi gerektiği'' görüşüne tamamen katılıyorum.
Taraftar sitelerinde, daha önceki karşılaşmalarda, taraftarlar arasında yaşanan ( şiddet, içeren )
olaylar hakkında çok fazla bilgi verilmemeli, yada olayların olumsuz yönleri anlatılarak aslında nasıl olunması gerektiği konusunda açıklayıcı bilgilere yer verilmelidir. Karşı takımlar hakkında sadece futbolla ilgili olan kısmı ön planda tutulmalı, olumsuz önyargılara neden olunabilecek futbol dışındaki bilgilerden kaçınılmalıdır.
2 haftadır sivasspor.com sitesini takip ediyorum. Bu araştırma-inceleme konusunun tamamen dışında, ve son derece düzeyli kontrollü bir site olduğu kanısındayım. Gerçek hayatta bile nadiren karşılaştığımız sorumluluk anlayışları, ve verdikleri emekler için takdir ediyor, tüm emeği geçenleri kutluyorum.

UZM. Sosyolog Emine ÜSTÜNTAŞ

Bana, araştırma konusu verildi, Sivasspor.com u bir süre takip edip, bu konuyla ilgili olup olmadığı hakkında tarafsız bir görüş bildirmem istendi. Yaklaşık 3 haftadır sivasspor. com u izliyorum.
Sivasspor.com un Sivas spor hakkında taraftarı birleştirmek, bilgilendirmek, iyiye ve güzele yönlendirmek-yöneltmek amaçlı bir site olduğunu, kabul edilebilir sınırları aşmamak koşuluyla her türlü dünya görüşüne ve düşünceye saygı duyulduğunu gördüm. Burada ‘’mesaj değeri taşıyan’’ mesajların herkes tarafından kabul gördüğünü, Küfür, hakaret, tehdit, şiddet vb. içeren unsurların yer almadığını açıkça görüyoruz. Taraftar sitelerinde bu tür yanlışlıkların olmaması gerektiğinin bilincinde, hareket ediliyor.
Bu bakımdan 4 büyük diye adlandırdığımız takımların sitelerinden ayrı tutulmayı hak ediyor.
Bu ciddi bir sorumluluk örneğidir. Siteye emeği geçenleri kutluyorum.

Ahmet COŞDU
SPOR ŞUBE MÜDÜRÜ

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
-->: İŞTE FARKIMIZ!
Alt 06.06.2006, 17:21   #2
GuNaY
Gast

Standart -->: İŞTE FARKIMIZ!

Farkımız her zaman ortada,
hergün çoğalan üyelerimizle daha da güzel olacağız
Aynur ablayı çalışmasından dolayı tebrik ederim...
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 08.06.2006, 13:12   #3
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Mesajına 33 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 804 Serd@r BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

FARKLIYIZ,
ÖZELİZ
TARAFTARLA
GÜZELİZ!

LAYIK OLDUĞUMUZ YERDEYİZ.
Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.06.2006, 19:30   #4
Abuzer
Yiğido

Abuzer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 7 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 715 Abuzer BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

FARKIMIZ VE KALITEMIZ TESCILLENMISTIR. TÜRKIYE GENELINDEKI TÜM SITELERE ÖRNEK BIR SITEYIZ.
Abuzer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2006, 15:54   #5
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.514 Mesajına 3.999 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Bu güzel ve başarılı araştırmayı yapan Nilay arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

Özellikle değerli vakitlerini ayırıp, sitemizi incelemeye alan, hocalarımıza teşekkür ederiz.

Bizler Sivasspor taraftarı olarak her zaman sporun sevgi barış ve kardeşlik olduğuna inanmış taraftarız.
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2006, 16:20   #6
SONMEZ
Usta Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

171 Mesajına 428 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 876 SONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz sein

AKADEMİK KARİYERE SAHİP, DALINDA UZMAN
HOCALARIMIZIN BU BİLİMSEL ÇALIŞMALARINI
MEMNUNİYETLE VE GURURLA OKUDUM.

BİZ SİTE YÖNETİCİLERİ OLARAK;
SİTEMİZİN DAHA DA GENİŞ KİTLELERE ULAŞMASI
VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN, ÇALIŞMALARIMIZI
SÜRDÜRÜYORUZ.

HER ZAMAN İFADE ETMİŞİMDİR Kİ;
SİTEMİZ BİR BAHÇEDİR... VE RENGARENK ÇİÇEKLERDEN
OLUŞMAKTADIR.

YÖNETİCİSİ OLMAKTAN BÜYÜK BİR ONUR DUYDUĞUM
SİTEMİZİN, TÜM ÇİÇEKLERİNİ İÇTENLİKLE KUTLUYOR
VE ONLARA SELAM VE SEVGİLERİMİ İLETİYORUM.

BU ÇALIŞMAYI GERÇEKLEŞTİREN DEĞERLİ HOCALARIMIZA DA
SAYGILARIMI GÖNDERİYORUM...

TEBRİKLER NİLAY HANIM...
MUHTEŞEM BİR ÇALIŞMA...
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2006, 16:24   #7
Derbeder
Acemi Yiğido

Derbeder - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 Mesajına 8 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Derbeder isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

her kulvarda çok güzel ve gelişmiş bir site...
Siteyi bu hale getiren yöneticilere teşekkür ederim
Derbeder isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2006, 19:09   #8
EneS ElmaS
Tecrübeli Yiğido

EneS ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

335 Mesajına 839 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 EneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOREneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOREneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOREneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOREneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Bizler Sivasspor taraftarı olarak, Sivas'ımıza şanına yakışır bir çalışma yapmak için elimizden geleni yapıyoruz.
EneS ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2006, 19:17   #9
yigido Atilla
Usta Yiğido

yigido Atilla - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

179 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 840 yigido Atilla FAZLA SÖZE GEREK YOKyigido Atilla FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bir sitede 17000 kisiyi birlestirmek kolaymi bu sadece sivas ve sivassporumuz dan kaynaklaniyor sivasimizi cok seviyoruz bu siteyi kuran herkese tesekkürü borc bilirim, farkindamisiniz arkadaslar her gecen gün aramiza yeni yigidolar katiliyor cig gibibi geliyoruz süper lige agirligimizi koyacagiz ben bundan adim gibi eminim
yigido Atilla isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2006, 19:19   #10
deli_yigido
Yiğido

deli_yigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

48 Mesajına 76 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 deli_yigido ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

eeeeeeeeeee sivas abisi bu sivass vayy yawrum vayy gururlanıyo insan

Etiketler
birligini, dunyanin, farkimiz, heryerde, korur, sivaslilar, İşte

Seçenekler Arama
Stil