Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Diğer Sporlar > Diğer Sporlar

Diğer Sporlar Diger Sporlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: 2009-2010 Basketbol haberleri
Alt 21.12.2009, 15:16   #151
EyüphanAydın
Usta Yiğido

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.269 Mesajına 946 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1256 EyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yok
Standart Cevap: 2009-2010 Basketbol haberleri

Beko Ligi'nde 10.Hafta Tamamlandı

Beko Basketbol Ligi'nde 10. hafta mücadelesi, haftasonu yapılan karşılaşmalarla tamamlanırken, Efes Pilsen haftayı lider olarak tamamladı.

Sahasında Tofaş'ı konuk eden Efes Pilsen, karşılaşmadan 86-56'lık sonuçla galip ayrılarak puanını 19'a çıkardı ve bu haftayı da liderlik koltuğunda geçti. Fenerbahçe Ülker, sahasında konuk ettiği Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni 82-72 yenerek 8. galibiyetini elde etti ve bu hafta 18 puan ve averajla 2. sırada yer aldı.

Beşiktaş Cola Turka ise deplasmanda Erdemir'i 88-82'lik skorla geçerek, haftayı 18 puan ve averajla 3. sırada tamamladı.

Beko Basketbol Ligi'nin 10. haftasında alınan sonuçlar ve puan durumu şöyle:
Fenerbahçe Ülker: 82 - Mersin Büyükşehir Belediyesi: 72
Kepez Belediyesi: 77 - Aliağa Petkim: 80
Oyak Renault: 85 - Bornova Belediyesi: 82
Efes Pilsen: 86 - Tofaş: 56
Pınar Karşıyaka: 76 - Darüşşafaka Cooper Tires: 66
Erdemirspor: 82 - Beşiktaş Cola Turka: 88
Galatasaray Cafe Crown: 78 - Antalya Büyükşehir Belediyesi: 72
Banvit: 76 - Türk Telekom: 73
Ümitlerin bittiği yerde
Abdest al ve sabahı bekle...
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2009, 15:16   #152
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1256 EyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yok

Beşiktaş C.Turka, D.Kursk İle Eşleşti.

FIBA Eurocup’ta mücadele eden temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka, ikinci turda Rusya'nın Dinamo Kursk ekibi ile eşleşti.

İlk turda grubunu 3. sırada tamamlayan ve 32 takım arasına kalan siyah-beyazlılar, ikinci turda Rus ekibi Dinamo Kursk ile karşılaşacak.

Beşiktaş Cola Turka, ilk maçı 7 Ocak Perşembe günü İstanbul'da oynayacak. Rövanş ise 14 Ocak Perşembe günü Rusya'da yapılacak.
Ümitlerin bittiği yerde
Alt 21.12.2009, 15:17   #153
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Fenerbahçe: 113 BOTAŞ: 95

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi lideri Fenerbahçe, konuk ettiği BOTAŞ Spor’u farklı skorla yenerek namağlup zirvedeki yerini korudu: 113-95.

Sarı lacivertliler hızlı başladığı maçta özellikle hücumda iyi organize olup ilk periyotu 28-17 önde kapadı. İkinci çeyrekte de üstünlüğü sürdüren sarı lacivertliler devre sonunda (56-34) 22 sayılık farkla soyunma odasına gitti.

Farkın getirdiği rahatlıkla sarı lacivertliler gevşeyince BOTAŞ, oyunda dengeyi sağladı ve 3. Periyot karşılıklı basketlerle geçti. Son periyota girildiğinde Fenerbahçe 80-59 öndeydi. BOTAŞ son periyotta rakibinin gevşemesinden de yararlanarak farkı azatmaya çalıştı. Ancak Fenerbahçe salondan 113-95 galip ayrıldı.

Fenerbahçe’de Matee Ajavon attığı 26 sayı ile maçın en skorer ismiydi. BOTAŞ Spor’da ise Didem Süer 22 sayı atarken, Sharnee Zoll da attığı 12 sayı yanında yaptığı 11 asistle dikkat çekti.

SALON: Caferağa Spor Salonu

HAKEMLER: Özlem Yalman – Fatih Uslu – Yusuf Aslantaş

FENERBAHÇE (113): Melike Bakırcıoğlu 3 (3 ribaund, 2 asist), Birsel Vardarlı 7 (2 ribaund-4 asist), Begüm Dalgalar 2, Esmeral Tunçluer 12 (5 asist), Nicole Powell 16 (6 ribaund-2 asist), Nevriye Yılmaz 8 (7 ribaund), Matee Ajavon 26 (3 ribaund-3 asist), Devran Tanaçan 1, Penelope Taylor 19 (1 ribaund-4 asist), Tamara Suttonbrown 4 (3 ribaund-1 asist), Nevin Nevlin 15 (8 ribaund-2 asist)

BOTAŞ (95): Chasity Melvin 20 (6 ribaund-3 asist), Burcu Çiğil 2 (1 ribaund), Seda Güçlü 2 (3 ribaund-1 asist), Şeyda Özlem Çupuroğlu 3, Epiphanny Prince 20 (2 ribaund), Burcu Uzun (1 ribaund-3 asist), Sharnee Zoll 12 (3 ribaund-11 asist), Pelin Gülbağ 4 (1 ribaund-1 asist), Gülşah Gümüşay 2 (2 ribaund-2 asist), Didem Süer 22 (4 ribaund-2 asist), Seda Tabakçı 6 (3 ribaund), Cansu Yetiş 2.

1.PERİYOT: 28-17
2.PERİYOT: 28-17
3.PERİYOT: 24-25
4.PERİYOT: 33-36
Ümitlerin bittiği yerde
Alt 21.12.2009, 15:18   #154
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Aliağa’dan Taraftarına Çağrı

Beko Basketbol Ligi’nde deplasmanda Kepez Belediyesi’ni mağlup eden Aliağa Petkim’de, basın sözcüsü Turgay Ceylan, ”Bu performansımızı devam ettirirsek daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” dedi.
Ceylan, yaptığı açıklamada, ilk 10 hafta sonunda takımın başarılı olduğunu belirterek, Aliağa’da Efes Pilsen dışındaki tüm rakiplerini mağlup ettiklerini söyledi.

Artık deplasman maçlarında da iyi oynadıklarını kaydeden Ceylan, ”Takımdaki taşların yerine oturması neticesinde ilk deplasman galibiyetimizi de aldık. Bu performansımızı devam ettirirsek daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” dedi.

Ceylan, Kepez Belediyesi galibiyetiyle bu sezon ilk defa 2 maç üst üste kazandıklarını, hedeflerinin Çarşamba günü evlerinde ağırlayacakları Erdemir’i de yenerek, galibiyet serisine devam etmek olduğunu kaydetti.

Erdemir maçının denk güçlerin mücadelesi şeklinde geçeceğini kaydeden Ceylan, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Ancak biz çıkışımızı devam ettirmek için evimizde oynamanın avantajını kullanarak mutlaka kazanmalıyız ve kazanacağımıza inanıyorum. Her zaman olduğu gibi bu maçta da en büyük güvencemiz taraftarlarımız olacak. Taraftarlarımızın bu maçta da bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Tüm sporseverleri maçımıza bekliyoruz. 2009 yılının son maçını kazanarak taraftarlarımıza güzel bir yeni yıl hediyesi vermek istiyoruz.”
Ümitlerin bittiği yerde
Alt 21.12.2009, 15:19   #155
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Daha Çok Yolumuz Var

Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvitspor’un antrenörü Orhun Ene, Türk Telekom karşısında 76-73′lük skorla çok önemli bir galibiyete imza attıklarını söyledi.
Ene, yaptığı açıklamada, son dönemde iyi bir çıkış yakaladıklarını, ligde üst üste 5 maçtan galip ayrıldıklarını, Avrupa kupası maçlarını da eklediklerinde oynadıkları son 9 maçtan 8′ini üstünlükle kapattıklarını vurguladı.

Türk Telekom maçının çok zor geçeceğini daha önceden bildiklerini, hazırlıklarını bu yönde yaptıklarını anlatan Ene, şunları kaydetti:

”Türk Telekom önünde çok önemli bir galibiyet kazandık. Bu maça kadar Bandırma’da hiçbir maçımızı kaybetmemiştik. Çok zor geçeceğini bildiğimiz bu maçı da kazanmak istiyorduk. Maça hazırlanırken tüm hesaplarımızı rakiplerimizin 3 sayılık atışlarının sayısı ve isabet yüzdesini düşürme üzerine yaptık. Planımızı başarıyla uygulayarak maçı kazandık. Bir takımın, son dokuz maçının sekizini kazanmasının ciddi bir istatistik olduğunu düşünüyorum. Ancak daha çok yolumuz var. Deneyimli oyuncularımızla gençlerin daha iyi kaynaşmaları için zamana ihtiyacımız var. İkinci yarıda, çok daha iyi bir Banvitspor’un ortaya çıkacağını düşünüyorum.”

Ene, hafta sonu deplasmanda Beşiktaş Cola Turka ile yapacakları maça da galibiyet için çıkacaklarını sözlerine ekledi.
Ümitlerin bittiği yerde
Alt 21.12.2009, 15:19   #156
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Yiğitsoy:İlk Yarıyı Lider Bitirmek İstiyoruz

Olin Edirne Gençlikspor Genel Menajeri Serdar Yiğitsoy, hedefe adım adım yaklaştıklarını belirterek, önce Pamukkale’yi, sonra da İTÜ’yü yendiklerini, Uşak Belediyesporuda yenerek ilk yarıyı lider kapatmak istediklerini söyledi.
İTÜ galibiyeti sonrasında yaptığı basın toplantısında hedefe ulaşabilmek için haftaya gidecekleri Uşak deplasmanından da galibiyetle dönmeyi çok istediklerini ifade eden Yiğitsoy ” İTÜ maçında yine seyircimiz muhteşemdi kendilerine çok teşekkür ediyorum. Güzel bir galibiyet elde ettik. Herkes mutlu oldu. Kenar yönetimimiz olsun, oyuncularımız olsun harika mücadele ettiler. Hepsini tebrik ediyorum. Şimdi sıra Uşak deplasmanında. Ordan da galibiyet ile dönüp ilk yarıyı lider kapatmayı umuyoruz. Çarşamba ya da Perşembe günü 5 numaralı oyuncumuzla anlaşacağız. Bu arada İTÜ’lü Özgün ile anlaştık, ama imza atmadık. Pazartesi imza atabiliriz.” dedi.
“Maç sonu çıkan olaylar ağır tahrik ile olmuştur “
Maç sonunda kısa süreli çıkan olaylar ilgili sorulan soruyu cevaplayan Yiğitsoy ” Her şey güzel giderken sonunda böyle bir olay olması hepimizi üzmüştür. Ben burda bizim seyircimizin hatası olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Kesinlikle İTÜ’lü oyuncuların ağır tahrikleri oldu. Yoksa galip takımın taraftarı kimseye saldırmaz diye düşünüyorum. Emniyette araya girince kısa bir kargaşa oldu ama, ne yaralama, ne de yumruklama gibi şeyler söz konusu olmadı. sanırım İTÜ yöneticilerinden birisi Olin taraftarlarına pet şişe fırlatmış. Saha komseri bunu raporunda belirtirse İTÜ’ye ceza gelebilir. Taraftarımız olmadan biz olamayız, bu yüzden biz taraftarımızı arkasındayız. Bugün hepsine Olin armalı kaşkol ve bere dağıttık. Onlar her şeyi hak ediyorlar. Bugün herşey çok güzeldi. Bir ara kendimi birinci lig maçını izler gibi hissettim. Demek ki iyi yerlere doğru gidiyoruz. ” dedi.
Ümitlerin bittiği yerde
Alt 21.12.2009, 15:20   #157
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Taştimur: Galibiyet Kaymaklı Kadayıf

Lider İTÜ’yü 64-63 yenen Olin Edirne Gençlikspor’un koçu Gökhan Taştimur maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, galibiyetin kaymaklı kadayıf gibi olduğunu ifade ederek, Edirne seyircisinin basketbol sevgisi bizi ikinci defa yenilgiden kurtardı dedi.
Müsabaka sonunda gayet sevinçli gözüken Olin Edirne Gençlikspor koçu Gökhan Taşdemir, galibiyetin Uşak Belediye deplasmanı öncesinde kaymaklı kadayıf gibi geldiğini belirterek ” Edirne’li basketbolseverlerin bu sevgisi bizi ikinci defa yenilgiden kurtardı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Genç Telekom maçında da 12-13 sayı geriye düşmüştük ve seyircimizin muhteşem desteği ile maçı almasını bilmiştik. İTÜ maçında kenarda oturan oyuncularımın hepsini yanaklarından öpüyorum. Tıpkı dava adamı gibi mücadele ettiler. Ve 3-4 dakikalık bir zaman kala maçı berabere yaptılar. Sonrasında biz kaçtık İTÜ kovaladı ve müsabakayı kazandık. Bütün oyuncularımı kutluyorum.
“Play-Off’u garantiledik”
Maçın teknik analizine gelince özellikle 2. periyotta başarısızlığımızın nedenini, az çalışmamıza bağlıyorum. Çünkü zaman olarak şu an geldiğimiz süreç 40 günlük bir zamandır. İTÜ müthiş direnç gösterdi ve müthiş savunma yaptı. İTÜ özellikle hücumda harika işler yapan bir takımken, bugün sert savunmada da iyi iş yaptılar. Hatta olağanüstü iyi savunma yaptılar diyebilirim. Üçüncü periyotta aynı rolü biz üstlendik ve maçı kazanmasını bildik. Bu maçı kazandık ama ben kaybetseydikte aynı şeyi söyleyecektim. Belki sizler bana yenilgi için kızacaktınız ama, Bunlar lig maçıdır. Bizi Play-Off’a ya da Mayıs ayındaki FINAL-FOUR’a çıkarmayacak bu maçlar. Şu an için sizlere matematiksel Play-Olarak ilk sekize girdiğimizi ve Play-Off’u garantilediğimizi söyleyebilirim. Ama biz ligi birinci ya da 2. bitirmeyi hedefliyoruz ki gruplarda avantaj sağlarız. Biz Mayıs ayına hazırlanıyoruz, bize süre verin çok uzun bir yolumuz var çünkü. Orası da kolay değil, İTÜ üç sezondur uğraşıyor, Tofaş deseniz üç sezon sonra çıkabildi. Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır. Sahanın yıldızı hiç şüphesiz Barkın Haluk Çınar’dı. Kendisini kutluyorum” dedi.
Ümitlerin bittiği yerde
Alt 21.12.2009, 15:20   #158
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Telekom’un Yedekleri

Banvit-Telekom maçında; Barış Ermiş ve Barış Özcan’ın geçen sezon Telekom’un ancak 3. tercihleriyken Banvit’in ilk beş oyuncuları olduklarını gördük. Hatta bu ikilinin yedekleri dahi yoktu. Yunus Çankaya belki Barış Özcan’ın yerini doldurur gibi bir görüntü verebilir fakat şut dışında Barış Özcan’ın verdiği katkıyı sağlayamaz. Kadro incelemesine bakmaya devam ettiğimizde Telekom’un uzun rotasyonda en son sırada yer alan Ümit Sonkol’un Banvit’te oynarken yine takımının ilk tercihi olduğunu ve ilk beş başladığını görüyoruz.

Telekom takımını anlamak gerçekten imkansız. Takımın başında Murat Özyer var fakat hala Ercüment Sunter’in takımı gibi oynuyorlar. Takımın iki kısa Amerikalısı Mallet ve Wilson Sunter’in geçmiş yıllarda kadrosunda yer alan sayısız kısa Amerikalı gibi takım oyunundan bihaber takımın tıpkı geneli gibi savunmadan da bihaber oyuncular.

TELEKOM HİÇ SAVUNMA YAPMIYOR

Türk Telekom ekibi hiç savunma yapmıyor, Serkan Erdoğan, Ersin Dağlı!!!! skor üretecek, rakipten bir sayı fazla atacaklar ancak öyle maç kazanma ümitleri var. Oyunun sonlarında maç vermelerinin sebebini son dakika sendromu olarak mı açıklamalı yada oyuncuların winner özelliklerinin zayıf olmalarına mı yoksa koçun son saniyelere hakim olamaması mı ? Henüz tam olarak karar veremedim. Sanırım hepsinin biraz da olsa payı var.

Peki Telekom ne zaman savunma yapabilen bir takım olacak? Bu kadro ile çok zor. Bu kadro ne zaman dağılır o zaman savunma yapan bir Telekom izleyebiliriz.

Özyer maçın sonunu eline geçeni potaya sallayan iki kısa Amerikalı ile oynamak yerine Tutku ve Serkan ile oynamayı tercih etseydi Telekom bence kesin galip gelirdi. Ligimize gelen çoğu Amerikalı ülkelerinde oynarken paso kenarda oturan oyunun sonunda sorumluluk asla almamış oyunculardan oluşuyor. O yüzden maç sonunda top ellerinde adeta sırıtıyor. Allah vergisi yeteneklerinden dolayı sahada bir başka duruyorlar ancak basketbol bilgileri genel olarak hepsinin zayıf. Oyunun sonunda kullandıkları toplar Telekom’un sonunu hazırladı. Kazanacakları maçı kaybettiler.

ORHUN ENE

Ene sezon başında Galatasaray taraftarlarının takımlarının başında görmek istediği 2-3 isimden birisiydi fakat o en doğru kararı verip Banvit ile anlaştı. Böylece Teb Baldwin’in takımından beri oynanan tatsız tuzsuz basketboldan da Banvit taraftarları kurtulmuş oldu. Orhun Ene’nin takımına çok iyi savunma yaptırıyor, hücum setleri çok akıcı, canlı yayından kulağımıza kadar yansıyan cross pick oyununu hafızama yazdım ilk fırsatta kullanacağım. Telekom takımı maç boyu oyuncu değişikliklerinde zamanlama ve tercih hataları yaparken Ene takımına oldukça hakim göründü. Koç farkı ile maçı kazanan Banvit’i izlemek büyük bir keyif.

Dip not:Hafta içinde All-Star oylaması başladı yukarıda ünlem işaretleri ile birlikte adını yazdığım Ersin Dağlı, oylamanın ilk günü yabancı oyuncuların arasındaydı ve Erwin Dudley olarak yazılmıştı. Sonra ne olduysa birdenbire onun adını yerli oyuncuların arasında ve Ersin Dağlı olarak gördük. İlk gün oy verenlerin oyu güme gitti
Ümitlerin bittiği yerde
Alt 21.12.2009, 15:21   #159
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Uşak Belediye Spor’da Liderlik Keyfi

Uşak Belediye Spor’da deplasmanda kazanılan Yeşilyurt maçı sonrasında liderlik sevinci yaşanıyor. Kulüp başkanı ve kulüp yöneticilerinin de izlediği Yeşilyurt karşılaşması sonrası konuşan başkan Muhammet GÜR , zor bir deplasmandan puanlarla ve lider dönmek bizleri çok sevindirdi ,mütevazi bütçemizle on maçta sekiz galibiyet alıp ilkyarının bitimine bir hafta kala lider olmamız bu seneki transferlerimizin son derece isabetli olduğunu bize gösterdi. Teknik ekibimizi bu başarılarından dolayı kutluyorum .ayrıca Muhammet GÜR , bu başarı tüm Uşağın başarısıdır bizlere destek olan tüm Uşaklılara ,sanayici ve işadamlarımızla Uşak Belediye Başkanı ve onursal başkanımız sayın Ali ERDOĞAN’a şükranlarımı sunarım dedi…
Ümitlerin bittiği yerde
Alt 22.12.2009, 13:47   #160
EyüphanAydın
Usta Yiğido

Hedo, Son 10 Yılın En İyi Free-agent'larından

Sports Illustrated dergisi 2010 yılına girmeden önce NBA’de son 10 yılının değerlendirmesini yaptı.

Değerlendirmenin en iyi free-agent sözleşmeleri bölümünde Hidayet Türkoğlu’nun 14 Temmuz 2004’te Orlando Magic ile anlaşması dördüncü sırada gösterildi. İlk sırayı, 17 Temmuz 2002’de Detroit Pistons ile 35 milyon dolara 6 yıllığına anlaşan, 2004’te şampiyonluk yaşayan, finallerin MVP ödülünü alan ve 2005 finalinde oynayan Chauncey Billups aldı.

Sports Illustrated, değerlendirmede milli basketbolcumuzla ilgili, "Becerikli forvet Hidayet, Orlando’da çok başarılı 5 sezon geçirdi ve 2007-08’de En Büyük Gelişme Gösteren Oyuncu ödülü aldı. Geçen sezon takımının Finallerde yer almasında önemli rol oynadı. 36.8 milyon dolara orta değerde bir anlaşma ile 2004’te Orlando’ya gelen Hidayet, geçtiğimiz yaz Toronto ile 53 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı" ifadeleri kullandı.

10 yılın en iyi free-agent sözleşmeleri şöyle:

1.Chauncey Billups (Detroit Pistons-17 Temmuz 2002)
2.Steve Nash (Phoenix Suns-14 Temmuz 2004)
3.Bruce Bowen (San Antonio Spurs-31 Temmuz 2001)
4.Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic-14 Temmuz 2004)
5.Robert Horry (San Antonio Spurs-24 Temmuz 2003)
Ümitlerin bittiği yerde

Etiketler
basketbol, eyuphan, haberleri

Seçenekler Arama
Stil